Politika

10:35
Partijas ''KPV LV'' līderis gaidāmajām Saeimas vēlēšanām sociālajos tīklos nācis klajā ar paziņojumu.
 
10:27
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šodien pēc Saeimas sēdes aizturēja parlamentārieti Artusu Kaimiņu (KPV LV)
 
10:20
Rīt Saskaņas valde un pirmdien īpaši izveidotā stratēģiskās plānošanas grupa apstiprinās savu ēnu kabinetu un vēlēšanu apgabalu deputātu kandidātu sarakstus. Daļu sabiedrības partija pārsteidza jau ar paziņojumu, ka savās rindās iekļauj emeritēto baptistu arhibīskapu Pēteri Sproģi. Taču ēnu kabinets un saraksti var nest vēl lielākus pārsteigumus.
 
8:33
Turpinot aktualizēto matemātikas eksāmenu radošo uzdevumu tēmu, varētu rosināt uzdevumu veidotājus iekļaut pārbaudē tamlīdzīgu uzdevumu. Saeimā no 100 deputātiem trīs koalīcijas partijām ir 57 balsis. Premjera partija, kurai ir 21 deputāts un kuru atbalsta vēl vismaz viens neatkarīgais deputāts, kā arī koalīcijā esošā, bet pa vīlēm jūkošā Vienotība ar 20 deputātiem pauž neapmierinātību ar koalīcijas partnera – Nacionālās apvienības (NA) – (16 deputāti) tieslietu ministra Dzintara Rasnača darbu. Ministra demisiju pieprasa opozīcijā esošās frakcijas un pie frakcijām nepiederošie deputāti. Jautājums: vai tieslietu ministram nāksies demisionēt?
 
7:22
Šogad Saeimas vēlēšanu kampaņa iesākusies visai nikni. Plaši tiek lietoti apzīmējumi mafija, politiski noziedzīgie grupējumi un tamlīdzīgi. Turklāt tas ir tikai pats sākums. Jaudīgākās kompromatu bumbas vēl tiek atstātas rezervē, lai tiktu liktas lietā pašā priekšvēlēšanu kampaņas kulminācijā. Taču jau tagad iezīmējas galvenā robežšķirtne, frontes līnija, ap kuru notiks īstā, izšķirošā cīņa, un tā nebūs kompromatu kauja.
 
5:00
Intervija ar Nacionālās apvienības (NA) Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli – par iespējamo koalīciju pēc Saeimas vēlēšanām, par sīkpartiju radīto haosu, par maksātnespējas administratoru grupējumiem un NA lomu notiekošajā.
 
Vakar, 19:20
Starp "Saskaņas" sarakstu līderiem Saeimas vēlēšanās varētu būt arī bijušais "Vienotības" deputāts un satiksmes ministrs Anrijs Matīss, "Saskaņas" parlamentārietis Ivars Zariņš un atvaļinātais robežsardzes ģenerālis Ivars Zālītis.
 
Vakar, 18:51
Krievijas "melnajā sarakstā" saistībā ar sankciju atbalstīšanu advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām iekļauta arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), līdz ar to kopumā tajā atrodami jau vismaz 11 parlamentāriešu vārdi.
 
Vakar, 17:55
Partijas "Saskaņa" valde izglītības ministra amatam ir izvirzījusi vienu no 2004.gada mazākumtautību skolu reformas galvenajiem autoriem un izpildītājiem Eviju Papuli, - partijai pārmet Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, kādreizējais "Saskaņas" politiķis Andrejs Mamikins.
 
Vakar, 13:40
Politiskā partija "Progresīvie" par savu premjera amata kandidātu ir nominējusi partijas priekšsēdētāju Robertu Putni, kurš vienlaikus būs arī partijas veselības ministra amata kandidāts, otrdien paziņoja partija.
 
Vakar, 8:33
«Drīz taču, poda vāku atverot, būs jāuzmanās, vai tur priekšā nav Gobzems,» tīmeklī ironizē Vito Vilks. Tālu no patiesības tas nav, tomēr, vāku atverot, var uzdurties ne tikai Gobzemam un viņa iemīļotajiem maksātnespējas administratoriem, bet arī Jurašam, Strīķei, Kaimiņam un citiem mazpartiju varoņiem. Viņi ir visur, un atliek vien pabrīnīties par šo Saeimā iekļūt gribētāju enerģijas uzplūdiem: acīmredzot tās ir ļoti kvalitatīvas driģenes, ko šie dabas dotie aktīvisti lieto uzturā. Taču politiskā teātra skatītājus māc pamatotas bažas: nu nevar būt, ka, tādā intensitātē sviežot ventilatorā mēslus, to pietiks līdz pat vēlēšanām. Tomēr pagaidām ir jautri, jo «faktu» ir gana.
 
18.jun
Latvijas ārpolitikai jākļūst radošākai un drosmīgākai, pārstāvot nacionālās intereses, uzskata līdzšinējais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis, kurš ir "Saskaņas" izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts.
 
18.jun
"Saskaņas" valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs rosina par partijas Valsts prezidenta amata kandidātu apstiprināt Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskapu Pēteri Sproģi.
 
18.jun
Atbildot uz Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) paustajām aizdomām par iespējamu korumpētību, apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) vadītājs Raivis Dzintars ir lūdzis Drošības policiju (DP) pārbaudīt JKP līderu "iespējamo saistību ar Krievijas specdienestiem".
 
18.jun
Vienotības līderiem izdevies pārliecināt vēl vienu reģionālo partiju, ka biedrošanās ar kādreiz vareno organizāciju joprojām ir izdevīga. Partiju apvienībā Jaunā Vienotība iestājusies arī Jēkabpils reģionālā partija. Joprojām no skaidras atbildes sniegšanas izvairās Latgales partija, kas kuluāros sarunas par sadarbību 13. Saeimas vēlēšanās ved arī ar citām Saeimas koalīciju un opozīciju pārstāvošām partijām.
 
18.jun
Politiķiem pašlaik ir tas grūtais laiks, kad vēlēšanas nāk virsū, taču līdz oktobrim vēl pa vidu ir skaisti vasaras mēneši, kad mērķauditorija laiski zviln saulītē, makšķerē un ceļo, cītīgi rušinās pa dārziņiem un laista zālīti. Tuvojas Jāņi ar šašlikiem, un vēl taču ir arī futbols. Ir daudz kā cita, tāpēc cilvēka interese par politikas procesiem ir atslābusi, kaismīgās diskusijas televīzijā nemaz tik daudz ļaužu neskatās. Iznāk spēlēšana pie pustukšām tribīnēm.
 
17.jun
Ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni tikās raidījuma "Nekā personīga" žurnālisti.
 
17.jun
 Eiropas Savienības (ES) reformu procesā virzības nebūs, ja savā starpā nespēs vienoties Francija un Vācija, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).
 
17.jun
Kopš rudens uzticība politiskajām partijām Latvijas iedzīvotāju vidū ir sarukusi par četriem procentpunktiem, un patlaban politiskajām partijām kopumā uzticas vien 5% Eirobarometra aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, liecina 89.Eirobarometra aptaujas dati.
 
16.jun
Grieķijas parlamentā sestdien paredzēts balsojums par neuzticības izteikšanu premjerministram Aleksim Cipram saistībā ar viņa panākto vienošanos ar Maķedoniju par tās nosaukuma maiņu, kas šonedēļ noslēgta, lai izbeigtu 27 gadus ilgstošo strīdu starp Atēnām un Skopji.
 
16.jun
Partijai "Vienotība" bija daudz panākumu, bet pēdējā laikā tā bija augstprātīga, kašķīga un sagurusi, bet apvienība "Jaunā Vienotība" ir saliedēta, iekļaujoša un enerģiska, sestdien apvienības kopsapulcē sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
 
16.jun
Rudenī izšķirsies Latvijas nākotne un parlamenta vēlēšanas mūsu valstij nozīmē arī krustceles, uzskata partijas "Vienotības" priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.