Rīgā par Putinu savas balsis atdeva 93%, Liepājā - teju 97% vēlētāju

Scanpix
  • Scanpix
1 / 1

Nedēļas nogalē notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās starp Latvijā balsojušajiem atbalsts līdzšinējam valsts vadītājam Vladimiram Putinam bijis ievērojami lielāks nekā Krievijā un vēlēšanās kopumā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Informācija par vēlēšanu rezultātiem trīs vēlēšanu iecirkņos Rīgā liecina, ka par Putinu tajos balsti atdevis 93,61% jeb 11 878 vēlētāju.

Otrajā vietā izvirzījies Pāvels Grudiņins no Komunistiskās partijas ar 2,87% balsu. Tālāk seko Ksenija Sobčaka no opozīcijas partijas "Pilsoniskā iniciatīva", gūstot 1,06% balsu, bet ceturtajā vietā (par vietu zemāk nekā Krievijā kopumā) ierindojies Vladimirs Žirinovskis no ultranacionālistiskās Liberāldemokrātiskās partijas ar 0,98% balsu.

Grigorijs Javļinskis no liberālās partijas "Jabloko" Rīgā guvis 0,43% balsu. Tikpat guvis arī Sergejs Baburins no nacionālistiskās partijas "Krievijas tautas savienība". Maksims Suraikins no partijas "Krievijas komunisti" vēlēšanās Rīgā saņēma 0,38% balsu, Boriss Titovs no "Izaugsmes partijas" - 0,25% balsu.

Vēlēšanu iecirknī Liepājā Putins ir vēl pārliecinošākā vadībā - par viņu savas balsis atdeva 96,84% Krievijas pilsoņu. Otrajā vietā ar 1,22% balsu Liepājā palika Grudiņins, trešajā Žirinovskis ar 0,83% atbalstu. Suraikins Liepājā saņēma 0,25% vēlētāju atbalstu, bet Baburins - 0,22%. Pārējie - Javļinskis, Sobčaka un Titovs - nesaņēma pat piektdaļu procenta balsu.

Dati par Krievijas prezidenta vēlēšanu iznākumu Daugavpils vēlēšanu iecirknī pagaidām nav pieejami.

Bez Putina vēlēšanās bija vēl septiņi kandidāti. Pēc CVK datiem, otrajā vietā ir Grudiņins ar 11,82% balsu. Tālāk seko Žirinovskis ar 5,68% balsu, Sobčaka ar 1,66% balsu, Javļinskis ar 1,04% balsu, Titovs ar 0,75% balsu, Suraikins ar 0,68% balsu, kā arī Baburins ar 0,65% balsu.

Vēlētāju aktivitāte sasniegusi apmēram 67%, pēc vairāk nekā 95% vēlēšanu komisiju protokolu apstrādes paziņojusi CVK. Iepriekšējās prezidenta vēlēšanās 2012.gadā piedalījās 65,3% balsstiesīgo Krievijas pilsoņu.


Komentāri [63]

 
Rammsteins
Ja viņi dzīvotu kautkāda krivijas muhosranskā, diz vai viņi tā balsotu! Dzīvojot Latvijā vigli būt Krievijas patriotam!
20.marts, 3:17 Atbildēt
malači
Krievi visā pasaulē stāvēja plecu pie pleca. "Viens visiem - visi vienam"
19.marts, 21:23 Atbildēt
Raimonds
Tas jau vairāk pēc seksa rotaļām izskatās.
19.marts, 23:29 Atbildēt
Nu lūk tā
Nedomāju, ka te ir par ko brīnīties, jo Baltija vienmēr ir bijusi iecienīta armijnieku pensionēšanās vieta, tāpat kā Krima. Un Latvija it īpaši, dēļ latviešu vājā nacionālisma. Igaunis jau psrs laikā, ja Tallinā ko prasīja krieviski, rādija uz otru pusi, leitis tāpat, bet laipnais latvietis vēl pavadīja kādu gabaliņu un novēlēja labu ceļu. Bet šie "draugi" to uztvēra par vājuma izpausmi.
Kāpēc francūzim, ja ko pavaicā arī angliski, ne vienmēr saņem atbildi angliski. Tā ir tava problēma, ka nezini franču valodu, neviens tevi te nesauca, pats atbrauci, kulies kā māki.
Tā ir normāla nacionālistiska nostāja.
Kas saka, ka nacionālisms ir slikts? Krievi? Dirst lai iet, pats putins vēlēšanu dienā pacēla asti, pietupās priekšķepās un auroja: rossssiiiiijaaaaaa, tāpat kā mūsu krievfašisti.
Veselīgs nacionālisms ir katras tautas izdzīvošanas pamats. Būsim nacionālisti!
19.marts, 15:56 Atbildēt
Skatīt visus 63 komentārus >

Politika Vairāk >

Kaut kas traks!