Latvijā ieradušās piecas bēgļu ģimenes no Sīrijas

Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency
  • Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency
1 / 1

Trešdien, 19. aprīlī, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas divdesmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā desmit nepilngadīgi bērni, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Uz Latviju trešdien pārvietotās piecas ģimenes no Sīrijas, patlaban atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Starp pārvietotajām personām ir tādu profesiju pārstāvji kā farmaceits, medmāsa, metālapstrādātājs, pavārs, kuģniecības un tirdzniecības nozares darbinieks. Vēl personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu, angļu un kurmandži valodas zināšanas.

Jau ziņots, ka atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uzņēmusi 300 personas.

Komentāri [3]

 
PSKP
Aizvakar ziņoja, ka Latvija EK uzspiesto kvotu jau izpildījusi. Tātad tagad dodam virsplāna produkciju! Visādīem ''integratoriem'' laikam maksā par gabaldarbu.
20.aprīlis 2017, 9:46 Atbildēt
Adel
Jus pirmam kartam parupejaties par pasu begliem kuri bez darba un eksistences emigre uz arzememm.to jau ir tukstosiem.
20.aprīlis 2017, 9:37 Atbildēt
Latvji sveicina Sīrijas brāļus
Labdien, kungi un dāmas,cerams, jūs jūtīsieties labi.
20.aprīlis 2017, 9:27 Atbildēt

Reģionos Vairāk >

Kaut kas traks!