Sliktais ceļu stāvoklis šoferiem ik gadu rada miljarda eiro zaudējumus

Kaspars Krafts, F64 Photo Agency
  • Kaspars Krafts, F64 Photo Agency
1 / 1

Sliktais ceļu stāvoklis ik gadu Latvijas autovadītājiem rada zaudējumus kopumā vairāk nekā miljarda eiro apmērā, šodien ikgadējā ceļinieku konferencē sacīja AS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Viņš norādīja, ka šie zaudējumi rodas laika zuduma, lielāka degvielas patēriņa un amortizācijas dēļ.

Lange uzsvēra, ka nepieciešamais ikgadējais finansējums valsts autoceļiem būtu 720 miljoni eiro. Pie šāda finansējuma apmēra 10 gadu laikā varētu panākt, ka Latvijā nav sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī esošo ceļu, taču pašreiz finansējums ceļiem krietni atpaliek.

Šogad valsts finansējums ceļiem Latvijā plānots 159 miljonu eiro apmērā, savukārt Eiropas Savienības finansējums ceļiem Latvijā šogad prognozēts aptuveni 130 miljonu eiro apmērā. Finansējumā ceļiem Latvija krietni atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.

Aivars Ķesteris, F64 Photo Agency

LVC vadītājs uzsvēra, ka patlaban vien trešdaļa autoceļu lietotāju samaksāto nodokļu tiek novirzīti ceļiem, turklāt 2020.gada Eiropas Savienības finansējuma vairs nebūs vispār un paliks tikai valsts budžeta līdzekļi, kas, pēc pašreizējām aplēsēm, 2020.gadā varētu būt 150 miljoni eiro. No tiem kapitālieguldījumiem atvēlami būtu tikai 75 miljoni eiro, nodrošinot iespēju veikt ceļu remondarbus trīs reizes mazākā apmērā nekā patlaban.

Lange uzsvēra, ka šai problēmsituācijai jārod risinājums.

Kā ziņots, šodien Jūrmalā notiek ikgadējā ceļinieku konference, kuras tēma ir Latvijas ceļi nākamajos 100 gados.

Komentāri [12]

 
Jāzeps
Kopš LV-atjaunoš. mūsu pozitīvajos klimat.apstākļos kopā ar biznesu nau pacelta neviena RŪPĪCA,vai kārtīgas RAŽOTNES,-noziedzīga attieksme CEĻU-stāvoklim Valstī,=(pazuda LV-solītā nokia). Mamona ir paverdzinājusi LV-varas, = Parexs, Kemeru sanat.,Rail Baltic, mežaparka estrāde, Skanste, 70-milj.kases aparātu iegadei, Trasta komercbanka,Hilton-viesnīca,dzelzceļa stacija,=un t.t., (no kop.projektu summām 25% aiziet atkatos).
Mafiju var paralizēt tikai Dievs, nobalsojot par Bordāna partiju, varam izvilkt laimīgu lot.biļeti. Tiek aktivizēti tumsas un pašas elles spēki, lai nomelnot,sakompromitēt Bordāna partiju,=īpaši izsmalcīnāti tiks nomelnota Juta Strīke. Neskatoties uz mafijas bijušo un esošo visu rangu līmeņu un kalibru,geju un alkatīgo kangaru,virsnieku pūliņiem,iznākumā visai viņu koprofilijas artilērijai panākumu nebūs. Bordāna partija,=tā ir Dieva dota iespēja valsts restartam,otras var nebūt. Šī partija stabili ieņems vadošo vietu,reizē ieņems visas vadošas pozīcijas valdībā. Dievs solīja,ja neapstāsies lūgšanas, Viņš dziedinās mūsu zemīti,tiks apturēts vecu ļaužu badanāves process. Ušakoviešu un viņam līdzīgu kangaru un alkatīgo bendesmaisu recidīvs tiks aizslaucīts, sekos izaugsme.( ticīgo LV-,kuri ir piedzim.no augšienes,ir apm-65-tūkst.= atklāja Sv.Gars,kas ir Dievs)
23.aprīlis 2017, 19:14 Atbildēt
cik kravas mašīnu pieder šoferiem ?
tie "zaudējumi" pārvēršas ieņēmumos remonta anštaltēm, apdrošinātājiem, tiesām, mašīnu īpašniekiem(kravu aizveda ar citu mašīnu, bet naudu pietiesā par salauzto, tātad transports iznāk par velti)
21.aprīlis 2017, 14:59 Atbildēt
druumais
"Sliktais ceļu stāvoklis šoferiem ik gadu rada miljarda eiro zaudējumus", ko no savas kabatas tiesu ceļā sedz ceļu uzturētājs... Tā būtu normālā, civilizētā pasaulē. Latvijā- paši vainīgi...
21.aprīlis 2017, 14:09 Atbildēt
nav tādas !
tas jēdziens "civilizetā pasaule" ir vnk nepanesams !
21.aprīlis 2017, 14:55 Atbildēt
lapa
neslikta viela pardomam. un tad saimas deputati - saturieties , nebus lielas algas un dasnas premijas , ka ari sampanietis valsts svetkos japerk bus no savas kabatas. un kapec man jamaksa alga balsu pircejam - zakim .
21.aprīlis 2017, 15:26 Atbildēt
Skatīt visus 12 komentārus >

Reģionos Vairāk >

Kaut kas traks!