Iedzīvotāji vairāk uzmanību pievērš bērniem, kuri uz ielas atrodas vieni

Ādolfs Mārtiņš Krauklis, F64 Photo Agency
  • Ādolfs Mārtiņš Krauklis, F64 Photo Agency
1 / 1

Pēdējo laiku notikumi, kas saistīti ar nepilngadīgo personu pazušanu, ir atstājuši iespaidu uz iedzīvotājiem ne tikai Liepājā, bet arī Kurzemē un visā Latvijā. Šobrīd, sākot jau no jūlija sākuma, iedzīvotāji pastiprinātu uzmanību pievērš bērniem, kuri uz ielas atrodas vieni paši, secina Valsts policija.

2017.gada 1.pusgadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepāja iecirknī reģistrēti 138 notikumi, kuros nepilngadīgas personas atrodas bezvēsts prombūtnē, no kuriem 91 no gadījumiem jaunieši bijuši ārpus ģimenes aprūpes jeb, piemēram, no bērnu nama.

Diemžēl novērots, ka šādi jaunieši klaiņo diezgan regulāri jeb neatgriežas noteiktā laikā atpakaļ aprūpes iestādē. Ar īpašu regularitāti klaiņo 12 dažādi zēni un divas meitenes - par katru šā gada pirmajā pusgadā ir vismaz 3 ieraksti. Taču vēl vairāk ir izcēlies kāds 17 gadus vecs jaunietis, kura vecāki šā gada pirmajā pusgadā septiņas reizes informēja Valsts policiju par to, ka jaunietis nav pārradies mājās.

Protams, jaunietis tāpat tiek atrasts vai mājās atgriežas pats un ar viņu nekas slikts nav noticis. Savukārt kāda 16 gadus veca jauniete šā gada pirmajā pusgadā nav devusi par sevi ziņu ģimenei vairākas reizes - Valsts policijā ir reģistrēti 14 ieraksti par šo personu.

Kopumā, skatoties pēc šā gada sešiem mēnešiem, visvairāk klaiņo zēni un tie pārsvarā ir ārpus ģimenes dzīvojošie. Klaiņotāju vidējais vecums ir 15 gadi. Savukārt šā gada jūlijā Liepājas iecirknī reģistrēti 12 notikumi, kad konstatēta nepilngadīgas personas atrašanās bezvēsts prombūtnē, no kuriem lielākā daļa jauniešu ir no bērnunama.

pexels.com

Domājams, ka nemaz nav jāatgādina tas, ka jūlijā no mājām izgāja arī 5 gadus vecais Ivans, kurš tā arī mājās neatgriezās. Valsts policijā arī pirms šī skaļā gadījuma, kurš daudziem kalpo par mācību, tika saņemti zvani no vecākiem un aizbildņiem pa to, ka viņu nepilngadīgais bērns nav pārnācis mājās vai nav sazvanāms, taču no sabiedrības tik liela interese par bērniem, kuri vieni klaiņo pa ielām, nebija.

Pēc šī viena gadījuma likumsargi turpināja saņemt informāciju, par kuru pārsteigti bija pat darbinieki ar vairāku gadu pieredzi - divus un trīs gadus veci bērni vieni pa nakti apkārt klaiņo Liepājā un Talsos, tāpat arī citviet Latvijā. Analizējot šā gada notikumus, var secināt, ka pēc informācijas saņemšanas par bezvēsts prombūtnē esošajiem - nepilngadīgajiem, tie tiek atrasti vai paši dod par sevi ziņu tuvāko četru stundu laikā. Citos gadījumos Valsts policijai izdodas ar nepilngadīgo sazināties attālināti un noskaidrot prombūtnes iemeslus, atrašanās vietu un risināt nākamos soļus.

Civillikuma 177.pants paredz, ka līdz pilngadības sasniegšanai bērns ir vecāku aizgādībā, savukārt aizgādība ir vecāku tiesības un pienākums rūpēties par bērnu un viņa drošību - rūpes par bērnu nozīmē viņa aprūpi, uzraudzību, savukārt bērna uzraudzība nozīmē rūpes par bērna paša drošību un trešās personas apdraudējuma novēršanu. Turpat Bērnu tiesību aizsardzības likuma 24.pants nosaka, ka vecāku pienākums ir pārstāvēt bērnu viņa personiskajās un mantiskajās attiecībās, kā arī viņu pienākums ir aizstāvēt bērnu tiesības un ar likumu aizsargātās intereses. Tāpat vecāku pienākums ir rūpēties par bērnu, par pienākumu nepildīšanu var saukt pie atbildības.

Turpinājumu lasi nākošajā lapā

Komentāri [9]

 
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība]
Taču vēl vairāk ir izcēlies kāds 17 gadus vecs jaunietis, kura vecāki šā gada pirmajā pusgadā septiņas reizes informēja Valsts policiju par to, ka jaunietis nav pārradies mājās. Tas esmu es. Man vienkārši rituālus ir kaut kur jāveic. Tāpēc arī naktī esmu aktīvs...
7.septembris 2017, 21:13 Atbildēt
Raimonds
Tu neesi vēl vairāk izcēlies ... jo tu esi dzīvs. Lūk, kad būsi miris ... tad parunāsim.
7.septembris 2017, 21:23 Atbildēt
Raimonds
Kura politiskā partija pārvalda Iekšlietu ministriju? ... vai tik tā nav Vienotība?
Kura partija pārvalda Tiesietu ministriju? ... vai tik tas nav Dzintars Rasnačs no Nacistu Apvienības?
Lūk vēl divi KROPĻI, kuri piesedz bardaku Latvijā ...
7.septembris 2017, 20:07 Atbildēt
Kàrléns
Raimond,vai nav bai,ka pasu nepiemeklé kroplība?Garīgà jau ir stipri izteikta.Varbút gribi izbaudít fizisko kroplíbu?Nenovélu,bet pelnījis esi.
7.septembris 2017, 22:39 Atbildēt
Raimonds
Nu ... vecīt ... mana pataloģija salīdzinot ar te pie varas esošo pataloģiju ir tāda sīka spička ... es pat pie labākās gribas nespētu nodarīt ne miljono daļu no tā ļaunuma Latvijai ... ko te nodara mūsu saeimas un valdības politiskie varasvīri ...
8.septembris 2017, 7:47 Atbildēt
Raimonds
Un tas ir tikai pateicoties tam, ka tika publiskota Ivana Berladina nāve ... piecgadīgs puika, kurš jau ilgstoši pārvietojās pa Liepàju viens pats ... vecākiem viņš bija pie vienas vietas ... kaimiņi to redzēja un arī viņiem tas bija pokuj ... daudzi Liepājas iedzīvotāji redzēja, ka pa pilsētu viens klīst mazs bērns - pokuj, ne mana cūka, ne mana druva ...autobusa šoferis arī labi redzēja, ka Dubeņos izlaistais mazais bērns viens pats ilgi tipina nopakalus aizbraucošajam autobusam - pokuj ... Liepājas Autobusu parkā ILGSTOŠI bija totāls bardaks ... pokuj ... tā vadītājs Jevgeņijs Krongorns turpina ieņemt vadītāja amatu ... pret viņu nav pat Krimināllieta ierosināta ... pokuj ... jo mūsu Tiesibsargajošās iestādes ir aizņemtas ar pederastijas sludinātāju piesegšanu ... un savu algu pacelšanu ...
CIK ILGI TAS DRAŅĶIS JEVGEŅIJS KRONGORNS TURPINĀS IEŅEMT SAVU AMATU ... ??? ...
Jo tas sižets par to autobusa vadītāju, kurš brauciena laikā telefonā spēlē spēlites ... arī ir no Liepājas Autobusa parka ... kuru turpina pārvaldīt tas KROPLIS Krongorns ...
Tà incanti, kura politiskā partija piesedz to kropli Krongornu ... ja viņš vēl tik ilgi ir uz brīvàm kājām ... ???
7.septembris 2017, 20:02 Atbildēt
Skatīt visus 9 komentārus >

Reģionos Vairāk >

Kaut kas traks!