NBS aicina pieteikties dienestam Latgalē

F64 Photo Agency
  • F64 Photo Agency
1 / 1

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aicina pilsoņus pieteikties dienestam Latgales topošajā apakšvienībā, informēja dižkareive Ruta Surovcova.

Šā gada janvāra vidū Aizsardzības ministrija paziņoja par pastāvīgas NBS apakšvienības Latgalē veidošanu, kuras izveide tiek aktīvi turpināta, norāda Surovcova.

Zemessardzes 3.Latgales brigādes komandieris pulkvežleitnants Māris Simsons pauž gandarījumu par līdz šim paveikto. "Latgales apakšvienības komplektācija tuvojas noslēgumam un paveiktais ir vērā ņemams sasniegums. Latgales un Latvijas patriotiem vēl joprojām ir iespēja pieteikties profesionālajā militārajā dienestā un sākt dienestu Latgales apakšvienībā. Tie karavīri, kas jau ir sākuši dienestu Zemessardzes 3.Latgales brigādes atsevišķajā kaujas atbalsta rotā, ir pilnveidojuši NBS Kājnieku skolā gūtās zināšanas, sākot speciālistu un kolektīvo apmācību, un pierāda sevi ik dienu, pildot dienesta pienākumus," pauž Simsons.

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Aizsardzības ministrijai ir dots uzdevums līdz 2018.gada 30.oktobrim izveidot pastāvīgu NBS apakšvienību Latgalē.

Jaunā apakšvienība ir rotas līmeņa vienība, kurā būs 150 karavīri. Vienībai nepieciešamie profesionālā dienesta karavīri pārsvarā tiek rekrutēti no reģionā dzīvojošajiem, tā ir iespēja Latgales iedzīvotājiem dienēt tuvāk mājām, kā arī stiprināt sociālo vidi.

F64 Photo Agency

Lai varētu dienēt profesionālā militārā dienesta Kaujas atbalsta rotā Latgalē, vispirms ir jāpabeidz pamatapmācības kurss NBS Kājnieku skolā Alūksnē. Kursa laikā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanā, lauka kaujas iemaņās un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus. Tāpat ir tādi profesionālā dienesta karavīri, kas ir pāriešanas procesā no citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, vai ir izgājuši rekrutēšanas procesu un ir gatavi sākt apmācību NBS Kājnieku skolā.

Zemessardzes komandieris Simsons aicina iesaistīties arī tos profesionāla dienesta karavīrus, kuri atvaļinājušies rezervē, bet ņemot vērā dienesta iespējas, kuras tiek nodrošinātas tuvāk dzīvesvietai, būtu gatavi atjaunoties militārajā dienestā. "Īpaši vēršamies pie mūsu tautiešiem, kuri ekonomisku apsvērumu dēļ devušies ārpus Latvijas - šī ir mūsu kopējā iespēja dzīvot un strādāt Latvijā, stiprinot tās kopējo drošību," akcentē komandieris.

Apakšvienības Latgalē komplektēšana turpinās, tāpēc Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu un tuvāko novadu iedzīvotāji aicināti pieteikties dienestam kaujas atbalsta apakšvienībā Latgalē. Profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnes "www.mil.lv" sadaļā "Rekrutēšana".

Komentāri [3]

 
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība]
Nē! Es šīs valsts eliti neatzīstu, jo neesmu tai piederīgs! Es neatzīstu buržuju tiesības. Es citiem nekalpošu! Es kalpoju tikai sev un savai garīgājai izaugsmei, lai kļūtu par nemirstīgu dievību! Esmu melnais mags. Es vīlos cilvēcē jau pusaudža gados, kaut gan vel bērnībā es biju pozitīvs un man patika cilvēki. Bet tagad es nīstu savu sugu. Besī cilvēku vājības. B*eg, cilvēki varēja jau sen uztaisīt utopiju uz Zemes! Mēs esam vienīgā rase šeit bez dabīgajiem konkurentiem! Mēs esam barības ķēdes augša! ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
18.oktobris 2017, 21:29 Atbildēt
Raimonds
Nu ... mans aicinajums būtu jauniešiem Latvijā neatsaukties šim vervēšanas sludinājumam ... jo ir taču iespējas atrast arī godīgu darbu ... protams, ne Latvijā ... bet vismaz tad rokas nebūs no asinīm jātīra ...
13.oktobris 2017, 15:58 Atbildēt
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība]
Es no asinīm nebaidos, tikai sodi mani attur. Es pats esmu gaļa- miesa, asinis, skaudība, bezcerība, aizvainojums, naids, dusmas, atriebe, asinskāre, bezpalīdzība, nabadzība, neapmierinātība, apātija un naida ogles. Savu trūcīgā statusu es nepiedošu. Tagad man ir uzdirst par savu sugu. Es vēlos nodot savējos, lai kļūtu par jaunās pasaules Dievu! Ar cilvēkiem man nav paceļam. Esmu Skaudības Dievs. Tik kā man to izdarīt? Kādus lāstus ir jātaisa, lai sevi garīgi pārveidotu? Kā nodibināt kontaktu ar citiem Dieviem? Es būšu jauniņais viņu vidū. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
18.oktobris 2017, 21:36 Atbildēt

Reģionos Vairāk >

Kaut kas traks!