Aizkrauklē no bērnudārza var izslēgt bērnus, kuru vecāki nemaksā par ēdināšanu

Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency
  • Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency
1 / 1

Aizkraukles novada saistošie noteikumi paredz, ja vecāki par ēdināšanu bērnudārzā nav norēķinājušies divus mēnešus, kā arī nav panākta vienošanās par parāda atmaksu, bērns var tikt atskaitīts no pirmsskolas izglītības iestādes. Līdz šim tik kardināli soļi gan nav sperti, bet šogad pašvaldība pieļauj tiesvedības par senajiem parādiem, kādu novadā esot gandrīz 130, ziņo "TV Spektrs"

Pašvaldības bērnudārzos vienīgais, par ko jāmaksā vecākiem, ir ēdināšana. No šī maksājuma gan ir atbrīvotas daudzbērnu, trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes.

Aizkrauklē bērnu ēdināšana trīs reizes dienā, atkarībā no bērna vecuma, izmaksā aptuveni 35 eiro mēnesī. Pašvaldības apkopotā statistika liecina, ka 2017. gada nogalē par šo pakalpojumu nebija norēķinājušies gandrīz 11% vecāku.

Vairums esot tā saucamie kavētāji, bet netrūkstot arī ilgstošo parādnieku.

Saistošie noteikumi pieņemti jau 2014. gadā, bet aktualizēti vien šogad, kad kopējā parāda summa jau pārsniegusi 8000 eiro.

Avots: "TV spektrs"/LTV

Komentāri [11]

 
lapa
saja gadijuma uz 80 procentiem vainiga ir valsts , vina veido vidi kada dzivo tauta , vina izstrada nodoklus kas jamaksa . piem . lietuva un igaunija nav vieniga majokla nodokla , un daudz citu nodoklu , kas gramde latviesu tautu ,. pat partiku , lai izdzivotu saja dambrovska laimes stastu zeme , tautai jabrauc iepirkt lietuva , ari degvielu . driz runa ,kad saima grib nodokli par svaiga gaisa elposanu , trukstot naudas municijas iepirksanai , jo uzbrukot krievi.
13.janvāris, 12:34 Atbildēt
lala
,,,ir dīvaini,,,radusies paaudze kurai nav nekāda atbildības sajūta!!!Par dzīvokli nemaksā,,,darbu negrib,,,gaida pabalstus,,,SMAGI!!!Un summa -35 eiro-mājās turot 3 reiz dienā bērnu nepabarot!!!
12.janvāris, 22:56 Atbildēt
šausmas
Ja ģimenē tikai vienam ir darbs par minimālo algu , vienkārši nav iespējams samaksāt arī tos 35 EUR,ir jāizvērtē katras ģimenes materiālais stāvoklis un tad var mest bērnus uz ielas!!!
12.janvāris, 21:49 Atbildēt
paps
Uz ielas nē bet kolektīvi pie Ozolas uz kabinetu gan .
13.janvāris, 1:27 Atbildēt
muša
Maznodrošinātie un trūcīgie taču ir atbrīvoti no maksas! Un nav 35 eiro mega summa, ko nevar samaksāt par bērna ēdināšanu! Parasti gan nemaksātāji ir vienkārši nekauņas, nevis trūcīgi.
13.janvāris, 1:31 Atbildēt
Skatīt visus 11 komentārus >

Reģionos Vairāk >

Kaut kas traks!