Neizpratne par finansējuma samazinājumu raidījumiem latgaliešu valodā

pixabay.com
  • pixabay.com
1 / 1

Biedrība "Latgolys Saeima" izplatījusi paziņojumu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP), Saeimas frakcijām un plašsaziņas līdzekļiem, kurā pauž neizpratni par finansējuma samazinājumu raidījumu veidošanai latgaliešu valodā.

Kā liecina NEPLP 8.marta sēdē apstiprinātie konkursu nolikumi "Par raidījumu veidošanu latviešu un mazākumtautības valodās 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos", šogad raidījumu veidošanai latgaliešu valodā paredzēts par 20 000 eiro mazāk nekā 2017.gadā, teikts paziņojumā.

Ņemot vērā, ka konkursa finansējumu veido līdzekļi, kas NEPLP piešķirti sabiedrības saliedēšanas nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumu ietvaros, biedrība "Latgolys Saeima" pauž neizpratni par lēmumu daļu līdzekļu novirzīt raidījumu veidošanai mazākumtautību valodās.

Līdz šim NEPLP 71 142 eiro gadā konkursa kārtā novirzīja satura veidošanai TV raidījumiem latgaliešu valodā kā piemēram: "Sajūti Latgali", "Latgolys rūbežys vaicojūt", "Spīgeļs", "Netradicionālā Latgale" un "Pa sovam", kā arī radioraidījuma "Pi myusim Latgolā" veidošanai.

Biedrība "Latgolys Saeima" norāda, ka lai gan valsts valodas likums uzliek par pienākumu valstij nodrošināt "latgaliešu rakstu valodas kā vēsturiska latviešu valodas paveida saglabāšanu, aizsardzību un attīstību", finansējuma samazināšana raidījumiem latgaliešu valodā ir solis atpakaļ likuma iedzīvināšanā.

Latgales sabiedriskās organizācijas ir arī vairākkārt norādījušas, ka nepieciešams noteikt konkrēti iezīmētu procentu raidījumiem latgaliešu valodā no valsts dotācijas, kas paredzēta sabiedriskā pasūtījuma izpildei Latvijas Radio, LTV un komerciālajiem medijiem. Šī iniciatīva līdz šim no NEPLP puses nav guvusi atsaucību, teikts paziņojumā.

Komentāri [5]

 
latve
jo nauda jātērē krievu raidījumiem ar kuriem visa tēvē jau tāpat pilna, bet nē vēl sabiedriskais mēdijs rīgas 2.programma ir jāpiegāna. nu kādēļ piemeŗam BBC, holivudas oriģinālās filmas ir krievu valodā ar subtitriem latviski??? kas tas par sviestu? kas mums 2valodība? galvenais ka tās filmas dublējas pa entajiem kanāliem jau atrādītas visas ar iespēju skatīies krieviski - kādēļ sabiedriskais kanāls ar tām tiek piecūkots? kādēļ nav iespēja tās skatīties latviski - neviena cita programma nacionālo ģeogrāfiju latviski nepiedāvā!
13.marts, 12:27 Atbildēt
Dārta
Latvieši vēl pielien krievu okupantiem,jo verdziskums nav pilnīgi izslimots!:)
13.marts, 12:37 Atbildēt
Raimonds
Nu ... droši vien, ka tur parādās seperātiski noskaņojumi ... un Latgale grib atdalīties. Lai to nepieļautu... nogriež finanses.
13.marts, 11:40 Atbildēt
Yox
Vai kāds viņus ar varu turēs? Vai Krievija būtu priecīga teikt : Latgaļija naš?
13.marts, 12:22 Atbildēt
Kartupelis ar mugurkaulu
Slēdziet okupantu radio Latvijas radio4 vai arī tur pilnīgi veidojiet raidījumus tikai Latgaliešu dialektā!!!
13.marts, 12:23 Atbildēt

Reģionos Vairāk >

Kaut kas traks!