Reģionos

22.mai
Valsts vides dienests (VVD) turpinās skaidrot iemeslus, kāpēc pēc pagājušās nedēļas nogalē notikušajām laivošanas sacensībām Abulā, Smiltenē svētdien strauji pazeminājās līmenis Vidusezerā, informēja VVD Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktors Aivars Liepa.
 
22.mai
Ministru kabinets šodien atbalstīja 5,9 miljonu eiro sadalīšanu deviņu valsts nozīmes sporta infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai Rēzeknē, Jūrmalā, Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Cēsīs, Daugavpilī un Alūksnē.
 
22.mai
Vietējie iedzīvotāji Ventspils novada jūras piekrastē uzgājuši lielu daudzumu beigtu zivju.
 
22.mai
Kokiem tāpat kā cilvēkiem mēdz piemesties dažādas kaites un kaitēkļi. Rīgas reģionā šogad strauji savairojusies ievu tīklkode. Kāpura stadijā tā kokus ietin bālos zīda plīvuros un pilnībā apēd lapotni. Citas slimības moka gobas un kastaņas. Toties Talsu ozolu audzes pēc pamatīgas izretināšanas, cerams, būs tikušas vaļā no savas kaites.
 
21.mai
Bauskas novadā reģistrētā pasažieru pārvadāšanas uzņēmuma SIA "AIPS" šoferi sadarbībā ar Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrību (LAKRS) gatavo streika pieteikumu, informēja bijušais uzņēmuma šoferis Juris Dubinskis.
 
21.mai
Bauskas pilskalna un citu nogāžu pļaušanai Bauskā turpmāk tiks izmantota radiovadāmā pļaujmašīna, vēsta uzņēmums SIA "Vides serviss".
 
21.mai
«Pateicoties laicīgi izsludinātajiem iepirkumiem, būvniecības sezona valsts ceļu tīklā ir iesākusies laikus, izmantojot labvēlīgos laika apstākļus,» apstiprina Latvijas satiksmes ministrs Uldis Augulis.
 
21.mai
29. maijā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Liepājā norisināsies apjomīgas aviācijas ārkārtas situācijas mācības, kurās būs iesaistīti vairāk nekā 350 dalībnieku. Informējam iedzīvotājus, ka mācībās tiks iesaistīts liels skaits operatīvo dienestu, līdz ar to uztraukumam nav pamata, šajā laikā saskaroties ar operatīvajiem transportlīdzekļiem un darbiniekiem, kuri piedalās mācību procesā.
 
20.mai
Jūrmalas pašvaldībā izveidota darba grupa, kas izskatīs Latvijas Motoklubu asociācijas iesniegtos priekšlikumus un lems, vai veikt izmaiņas domes saistošajos noteikumos un motobraucējiem atcelt iebraukšanas maksu pilsētā
 
19.mai
Saules ultravioletā starojuma intensitāte pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā nav mainījusies un saglabājas vidēji augsta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra veiktie mērījumi Rucavā.
 
19.mai
Sestdien, 19.maijā, Latvijā notiek nu jau par tradīciju kļuvusī Muzeju nakts. Portāls nra.lv piedāvā ielūkoties, kas pasākuma laikā apskatāms Rīgā un citviet Latvijā.
 
19.mai
Lai gan ceturtdien un piektdien daudzviet Latvijā lija un ducināja pērkons, jau sestdien laikapstākļi krietni uzlabosies.
 
18.mai
Plānojot brīvdienu braucienus, autobraucējiem jārēķinās arī ar to, ka valsts autoceļu tīklā arvien pieaug būvdarbu apjoms un daudzviet ir ieviesti satiksmes ierobežojumi. Pilna būvdarbu karte ir pieejama VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv. Tāpat jārēķinās ar to, ka nedēļas nogalē Rīgā notiks maratons, bet Talsos - autorallijs, abu pasākumu laikā tiks ieviesti satiksmes ierobežojumi.
 
18.mai
“Pateicoties savlaicīgi izsludinātajiem iepirkumiem, būvniecības sezona valsts ceļu tīklā ir iesākusies savlaicīgi, izmantojot labvēlīgos laika apstākļus. Darbi plānoti vairāk kā 150 objektos visā valstī, vasaras vidū plānots sākt arī līdz šim vērienīgākos darbus uz valsts vietējās nozīmes ceļiem ar grants segumu,” šodien, apmeklējot divus būvniecības objektus uz reģionālajiem autoceļiem Jelgavas apkārtnē norādīja Satiksmes ministrs Uldis Augulis.
 
17.mai
Muzejs “Sēlija'' aicina uz ikgadējo Eiropas muzeju nakti, kuras tēma šogad Viesītē ir "Te mans šūpulis kārts". Šajā Latvijas valsts simtgades gadā godinās arī pilsētas 90 pastāvēšanas gadus un jo īpaši tos, kas dzimuši Viesītes novadā.
 
16.mai
18.maijā notiks unikāls pasākums, kurā pirmo reizi Latvijā lielā platībā bijušajos kūdras izstrādes laukos Ķemeru Nacionālajā parkā plānots stādīt purvu.
 
16.mai
Šī vasara nāk ar labām ziņām Hotel Jūrmala SPA saunu un baseinu centra cienītājiem – 4. jūnijā sākas centra rekonstrukcija, kas noslēgsies jau 13. augustā. Līdz ar to kopš 2005. gada atvērtais centrs, kas gadā vidēji uzņem ap 50 000 apmeklētāju, pilnībā tiks atjaunots un papildināts ar jaunām iespējām un pakalpojumiem, vienlaikus iegūstot mūsdienīgāku vizuālo noformējumu un tehnoloģiskos risinājumus.
 
16.mai
Jūrmala ir kūrortpilsēta, un saskaņā ar šo statusu vides tīrība ir viens no faktoriem, kas jāizvirza par prioritāti numur viens. Vides saglabāšana un tīrība ir atkarīga ne tikai no pilsētas uzņēmumiem, kuru pārziņā ir pilsētas apsaimniekošana un pakalpojumu sniegšana, bet arī no iedzīvotāju izpratnes par procesiem un darbībām vai bezdarbības, kas atstāj paliekošas sekas vidē.
 
16.mai
A/s Sadales tīkls atjauno elektrotīklu tikai tajās vietās, kur attīstās uzņēmējdarbība un kur klientiem tiešām ir nepieciešama nepārtraukta un kvalitatīva elektroenerģijas piegāde. Lai to nodrošinātu, a/s Sadales tīkls turpina rūpīgi izvērtēt elektrotīkla stāvokli, klientu apdzīvotības blīvumu un elektroenerģijas patēriņa apjomu Latvijas pilsētās un novados. Elektrotīkla atjaunošanā ieguldot vairāk nekā 1,9 miljonus eiro, šogad Jūrmalā un Babītes novada teritorijā a/s Sadales tīkls atjaunos vidējā sprieguma elektrolīnijas 8,8 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēs par kabeļu līnijām 40,3 km garumā un rekonstruēs vai izbūvēs jaunas piecas transformatoru apakšstacijas.
 
16.mai
Šā gada decembrī aprit 10 gadi, kopš dibināta nekustamā īpašuma kompānija Real Estate Jurmala. Kāda bija Jūrmala toreiz un kāda tā ir tagad, stāsta uzņēmuma valdes loceklis Igors Daņiļēvičs.
 
16.mai
STATS grupa ir Latvijas uzņēmumu grupa ar ceturtdaļgadsimtu ilgu starptautisku pieredzi. Tā ir vienas pieturas aģentūra visiem, kuri vēlas veidot laikmetīgu dzīves telpu, jo savstarpējā sadarbībā ar daudzu nozaru uzņēmumiem sniedz iespēju pasūtītājam vienuviet saņemt pilna cikla pakalpojumus, sākot no projektēšanas un efektīvas būvniecības, līdz īpašumu attīstīšanai un servisiem ērtākai dzīvei. Grupas uzņēmumi domā inovatīvi, rūpējas par cilvēku labsajūtu un harmonisku dzīves vidi.
 
16.mai
Līdz ar Rīgas domes iniciētā Centra sporta kvartāla bērnu rotaļu laukuma projekta pabeigšanu pagājušā gada vasarā Jūrmalas uzņēmums Jūrmalas Mežaparki savā vēsturē ir ierakstījis jaunu lappusi. Realizētais projekts ir oriģināls gan no dizaina, gan tehnisko risinājuma viedokļa un guvis starptautisku atzinību.