Celta apsūdzības lietā par fiktīvu nodarbināšanu RNP
©F64

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra jau pieņēmusi lēmumus par 12 personu saukšanu pie kriminālatbildības krimināllietā par fiktīvu nodarbināšanu pašvaldības uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP).

Prokurore 12 lēmumus pieņēmusi vakar. Nolūkā nodrošināt apsūdzēto personu procesuālo tiesību ievērošanu detalizētāka informācija pagaidām netiks sniegta, aģentūrai LETA teica Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Kā paziņojumā presei šodien rakstīja Valsts policija, prokuratūrai nodotās lietas izmeklēšanā noskaidrots, ka fiktīvi nodarbinot cilvēkus, no RNP izkrāpti gandrīz 150 000 eiro. Lieta pret 12 aizdomās turētajiem tika nodota prokuratūrai apsūdzības uzrādīšanai.

Veicot revīziju "Rīgas namu pārvaldniekā", Valsts kontrole konstatēja, ka uzņēmumā aptuveni gada garumā laika posmā no 2014.gada marta līdz 2015.gada aprīlim, iespējams, fiktīvi tika nodarbināti 12 darbinieki, kuri par faktiski neveiktiem darba pienākumiem saņēmuši darba algu. Par šīm aizdomām Valsts kontrole vērsās prokuratūrā, kura par minēto faktu sāka kriminālprocesu un nodeva to tālākām izmeklēšanas darbībām Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei.

Policija pirmstiesas izmeklēšanas laikā ieguva pierādījumus, kas liecina par šo personu iespējamu darba pienākumu apzinātu nepildīšanu, vienlaikus par to saņemot algu. Tādējādi, par faktiski neveiktiem darba pienākumiem, personas ar viltu izkrāpušas naudas līdzekļus no pašvaldības uzņēmuma gandrīz 150 000 eiro apmērā.

Turpinot izmeklēšanu, par notikušo policijā tika sākts kriminālprocess par dokumenta viltošanu. Tāpat daļai aizdomās turēto kriminālprocess ierosināts par krāpšanu.

Prokuratūra par kriminālprocesa sākšanu saistībā ar RNP konstatētajiem tiesību normu pārkāpumiem paziņoja 2015.gada septembrī.

Savukārt 2016.gada janvārī Rīgas dome paziņoja, ka pašvaldības Audita un revīzijas pārvalde ir pabeigusi pārbaudi par uzņēmuma finansiāli saimniecisko darbību 2014.gadā un pārvaldes ziņojumā par veikto revīziju nav konstatēti pārkāpumi, kas liktu lemt par valdes locekļu atsaukšanu.

Šo pārbaudi RNP Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) Audita pārvaldei uzdeva veikt pēc Valsts kontroles revīzijas šajā pašvaldības uzņēmumā. Revīzijā Valsts kontrole secināja, ka dzīvokļu īpašnieki Rīgā ir spiesti apmaksāt pašvaldības uzņēmuma nelikumīgās darbības, izšķērdību un nolaidību, kā arī fiktīvi nodarbinātus cilvēkus.

RNP toreiz noraidīja, ka uzņēmumā tiktu veiktas kādas pretlikumīgas darbības. Uzņēmuma pārstāve Santa Vaļuma aģentūrai LETA pastāstīja, ka nodaļa, kurā strādāja minētie darbinieki, tika likvidēta jau pirms Valsts kontroles ziņojuma, jo uzņēmuma valde secināja, ka darbinieki strādā neapmierinoši.

Savukārt Valsts kontroles pārstāve Zane Ozola paziņojusi, ka RNP no fiktīvi nodarbinātajiem darbiniekiem atbrīvojās nākamajā dienā pēc tam, kad Valsts kontrole bija lūgusi skaidrojumus par šo situāciju.

 
Komentāri Skatīt