Iedzīvotāji satraukti par nepatīkamu smaku Sarkandaugavā

Attēlam ir ilustratīva nozīme /Sarkandaugavas attīstības biedrība
  • Attēlam ir ilustratīva nozīme /Sarkandaugavas attīstības biedrība
1 / 1

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes inspektori skaidro šorīt Sarkandaugavā izplatījušās smakas avotus.

Inspektori apseko teritoriju Sarkandaugavā, skaidrojot smakas iemeslus un vainīgo uzņēmumu.

VVD norādīja, ka, visticamāk, naktī vai agrā rīta stundā veikti degvielas, kam ir paaugstināts merkaptāna daudzums, pārkraušanas darbi, kas arī ir radījis gāzei līdzīgo smaku. Tā joprojām ir jūtama, bet pamazām sāk izzust. Smakas izplatība vairs nenotiek, piebilda dienestā

VVD inspektori noskaidros smakas rašanās avotu un pieprasīt informāciju no uzņēmuma, kurš vainojams pie radušās situācijas. Pēc situācijas noskaidrošanas VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvalde pieņems attiecīgus lēmumus.

Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola apliecināja, ka ostas gaisa monitorēšanas sistēmas šorīt uzrāda paaugstinātu gaistošo vielu savienojumu klātbūtni gaisā Sarkandaugavas rajonā, ko, visticamāk, rada termināļa saimnieciskā darbība, veicot kravu iekraušanu.

"Esam ciešā sadarbībā ar VVD, kas šobrīd sācis cēloņu izmeklēšanu un pārbauda, vai veiktās darbības atbilst izsniegtajām atļaujām un nosacījumiem. Ja tiks konstatēti pārkāpumi, kravu kraušana tikt apturēta. Jāņem vērā, ka šobrīd Rīgā praktiski nav vēja, tāpēc smaka jūtamāka, bet tā nav bīstama iedzīvotājiem," pauda Ozola.

Komentāri [2]

 
ir jau speciāli pielāgotas auto ar šļūtenēm izsmidzināšanai !
melo, tas ir ievestais merkaptāns kas domāts pūļa apsmidzināšanai protesu gadījumos, (merkaptāns ir viela kas ir galvenais smakas radītājs piem. skunksa un citu "smirdīgu " dzīvo radību izdalītajā šķidrumā)
20.aprīlis 2017, 10:27 Atbildēt
/
ķengaragā jau 3 dienu no dzelzceļa smird! Kur sūdzēties?
20.aprīlis 2017, 10:06 Atbildēt

Rīgā Vairāk >

Kaut kas traks!