Rīgā

23.mai
Rīgas domes Nacionālās apvienības (NA) deputātu frakcijas priekšsēdētājs Nauris Puntulis vērsies pie Rīgas pašvaldības izpilddirektora Jura Radzeviča ar vēstuli, pieprasot novirzīt praida gājienu no Vērmanes dārza ārpus galvaspilsētas centra rajona teritorijas un nesaskaņot pasākuma norisi attiecīgajā vietā, informē Evija Vaikina, Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Rīgas domes deputātu frakcijas referente.
 
23.mai
Rīgas domes opozīcijas partijas - Jaunā konservatīvā partija (JKP) un "Vienotība" - šodien rosināja Rīgas domes sēdē lemt par Rīgas un Maskavas sadarbības līguma pārtraukšanu.
 
23.mai
Vidzemes tirgum Rīgā pašreizējo funkciju nemainīs – tas būs tirgus, bet vajadzēs attīstīt sabiedrisko funkciju, piemēram, rīkot tur dažādus pasākumus, iekārtot bērnu rotaļlaukumu. Pašlaik Vidzemes tirgus ir gandrīz izbeidzies – tirgotāju ir maz, pēc ugunsgrēka vēsturiskais gaļas paviljons ir slēgts jau desmit gadu, bet kādreizējais piena paviljons ir kļuvis par «uniseksu» – tur pārdod visu, arī gaļu.
 
23.mai
Pie Rīgas domes ieejas pieci cilvēki protestē pret Alus festivāla "Latviabeerfest 2018" norisi Vērmanes dārzā.
 
23.mai
Saistībā ar filmēšanas darbiem no šodienas līdz 25.maijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme vairākās Rīgas ielās, informēja Rīgas domē.
 
23.mai
Gustava Zemgala gatves pārvadam, kas savieno Jaunās Teikas apkaimi ar Čiekurkalnu, piemetusies smaga korozija. Betons vietām nodrupis, arī pie deformācijas šuves atsegts stiegrojums, metāla daļas rūsē, trepju daļā vaļīgās metāla loksnes nogāzušās vai noņemtas. Mierina doma, ka pavasarī veiktajā inspekcijā būves stāvoklis novērtēts kā apmierinošs.
 
22.mai
Saistībā ar tramvaju sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem no 24.maija līdz 30.maijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot tramvaju satiksmi) Matīsa ielā, 50 m garā posmā (un virzienā) no Brīvības ielas.
 
22.mai
Šogad Zilā karoga un Zaļās atslēgas sertifikātu saņēmušas 20 peldvietas un trīs jahtu ostas Latvijā, kas ir lielākais skaits kopš pirmā Zilā karoga pasniegšanas pirms 20 gadiem, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Pirmo reizi Zilā karoga sertifikātu ieguvusi Vecāķu pludmale Rīgā.
 
22.mai
Otrdien Vāgnera zāles pagaidām neskaidrajai nākotnei veltīta zibakcija, kuras ietvaros pasaulslavenais basbaritons Egils Siliņš stacijas tunelī dziedāja Holandieša monologu no Riharda Vāgnera operas ''Klīstošais holandietis''.
 
22.mai
13. maijā neilgi pirms pulksten 3.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu aizdomīgu vīrieti, kurš bija ielīdis privātmājas nožogotā teritorijā. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.
 
22.mai
Otrdien, 22.maijā, uz Brīvības un Matīsa ielu krustojuma notikusi avārija. Viena no automašīnām rezultātā iebraukusi blakus joslā notiekošajos ielu remontdarbos.
 
22.mai
Šī gada 24.maijā plkst. 9:00 Merķeļa ielā 2, Rīgā, tiks atklāts pirmais "Maxima Express" veikals visā "Maxima Grupë" veikalu tīklā Baltijā.
 
22.mai
Sarkandaugavas iedzīvotāji vakar izdzirdēja priecīgu ziņu – četru joslu maģistrāle zem viņu mājokļu logiem netiks būvēta, līdz ar to arī sastrēgumu nebūs un autotransporta intensitāte būs mazāka. Īstenotais projekts nebūs tik apjomīgs kā sākotnēji plānotā Tvaika ielas pārbūves iecere.
 
22.mai
Vasarā tiek pārbaudīti siltumtīkli, lai novērstu bojājumus, kas ziemā var sagādāt nepatīkamus brīžus – nāksies remontēt, cilvēkiem nebūs karstā ūdens un apkures.
 
22.mai
Neiztiekot bez vāji maskētām norādēm par opozīcijas ierobežoto spriestspēju, Rīgas domes koalīcija pirmdien jau trešo reizi četru mēnešu laikā grozīja pašvaldības nolikumu, kas reglamentēs to, cik ilgi, izskatot vienu jautājumu, deputāti var iztaujāt ziņotāju.
 
22.mai
Lai pievērstu sabiedrības un lēmējvaras uzmanību, otrdien, 22. maijā gājēju tunelī virzienā uz Stacijas laukumu (tunelī, kas tuvāks tirdzniecības centra Stockmann ēkai) notiks Vāgnera zāles pagaidām neskaidrajai nākotnei veltīta zibakcija. Tās norisē pasaulslavenais basbaritons Egils Siliņš dziedās Holandieša monologu no Riharda Vāgnera operas "Klīstošais holandietis". Dziedājumu pavadīs Mārtiņš Zilberts (klavieres). Akcijas sākums pl.12.40, tā ilgs aptuveni divdesmit minūtes.
 
22.mai
Sausā laika ietekmē gaisā ir liela cieto daļiņu jeb putekļu koncentrācija, tajā skaitā dažādi ziedputekšņi, liecina Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Aerobioloģijas laboratorijas apkopotā informācija.
 
21.mai
Piedāvājot daudzveidīgas norises, četrpadsmitajā Muzeju naktī 204 ar kultūrvēsturisko mantojumu saistītas apskates vietas visos Latvijas reģionos vēra durvis bezmaksas apmeklējumiem. Līdz ar 122 akreditētajiem muzejiem Muzeju naktī - š.g. 19. maijā - iesaistījās arī 82 citas kultūras un valsts pārvaldes institūcijas.
 
21.mai
19. maijā neilgi pēc pulksten 22.00 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par vairākiem tūristiem, kuri ar piepūšamo lelli imitējuši seksuālas darbības vienā no vecpilsētas āra kafejnīcām. Izsaucēja tūristiem aizrādījusi par neadekvāto uzvedību, taču drīz vien izcēlies konflikts. Situācijas atrisināšanai izsaukta Rīgas pašvaldības policija.
 
21.mai
Rīgā šā gada maija beigās oficiāli atklās viesnīcu ķēdes "Semarah Hotels" jauno dizaina pieczvaigžņu viesnīcu "Grand Poet Hotel".
 
21.mai
Nedēļas nogalē Rīgā notikušais maratons pulcēja ne tikai skrējējus, bet arī skatītājus. Bet, kā izrādās, notiekošo no Vanšu tilta nav bijis ļauts vērot.
 
21.mai
Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsolē piedalījās tikai viens pretendents – SIA Kalnciema iela (īpašnieki – Kalnciema kvartāla attīstītāji brāļi Mārtiņš un Kārlis Dambergi) un Rīgas pašvaldības nekustamā īpašuma nomas tiesību izsoles komisija izteica tam vienbalsīgu piekrišanu. Nomas tiesības iegūtas uz 30 gadiem.