Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Māja

PADOMI droša Jāņu ugunskura izveidošanai

© Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency

Laiks ir kļuvis sausāks un siltāks, pikniku sezona jau sākusies, un tuvojas vasaras saulgriežu svinības. Līdz ar to ir jāievēro drošība, kurinot ugunskurus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) dalās ar dažiem padomiem droša ugunskura veidošanai.

Tā kā šobrīd ir ugunsnedrošais periods, Latvijas mežos un purvos ārpus speciālām uguni ierobežojošām vietām ir aizliegts kurināt ugunskurus, nomest gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kas var izraisīt ugunsnelaimi, kā arī veikt jebkāda veida dedzināšanu.

Vietās, kur ugunskuru ļauts kurināt, jāievēro:

- pārliecinies, ka tuvumā nav sausas zāles vai koki un viegli uzliesmojoši priekšmeti;

- ugunskura vietu sagatavo tā, lai uguns nespēj izplesties (apliec akmeņus vai aproc ap ugunskura vietu zemi);

- ugunskuru kurina un uzrauga tikai pilngadīga persona;

Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency

- uzmani ugunskuru pat tad, ja viss liekas droši (neatstāj to bez uzraudzības);

- nededzini plastmasas un gumijas izstrādājumus. Tie sadegot rada dūmus, ar kuriem iespējams saindēties. Atceries arī, ka Valmierā ir aizliegta jebkāda veida atkritumu dedzināšana;

- nodzēs ugunskuru pilnībā, lai, uzpūšot vējam, tas neuzliesmo no jauna.

"Visbiežākie ugunsnelaimes iemesli ir neuzmanība un uguns atstāšana bez uzraudzības," norāda VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa. Viņa iesaka ugunskuru kurināt tam īpaši domātās vietās, kā arī neatstāt to bez uzraudzības.

Ja nelaime tomēr ir notikusi un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, jāzvana 112. Nepaļaujieties, ka kāds jau ir izsaucis glābējus. Diemžēl VUGD pieredzē ir gadījumi, ka izmisīgi tiek gaidīta operatīvo dienestu palīdzība, bet neviens nav tos izsaucis.

Plašāka informācija un padomi pieejami VUGD mājaslapas www.vugd.gov.lv sadaļā "Drošības padomi".