IZRĀDĀS, ka bezalkoholiskais alus ir labs vitamīnu avots

Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency
  • Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency
1 / 1

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku pievēršas veselīgam dzīves veidam – vairāk sporto, ēd veselīgāk, samazina alkohola patēriņu. Bezalkoholiskais alus ir lieliska alternatīva tiem, kuriem garšo alus, bet kādu apsvērumu dēļ to nevar vai negrib lietot ikdienā.

«No uzturzinātnes viedokļa alus ir interesants dzēriens, jo tas ir B grupas vitamīnu avots - tajā atradīsiet vitamīnus B2, B3, B6, B9 un mazākā daudzumā arī citus šīs grupas vitamīnus,» stāsta uztura speciāliste un uzturzinātnes maģistre Ksenija Andrijanova.

Viņa norāda, ka B grupas vitamīniem ir ārkārtīgi plašas funkcijas vielmaiņas un nervu sistēmas uzturēšanas procesos. «No minerālvielām alū atrodami magnijs, fosfors, kālijs un selēns. Piemēram, selēnam vērts pievērst īpašu uzmanību, jo tas ir antioksidants, kura lomu organisma procesos vienkāršoti varētu paskaidrot kā vairogu, kas pasargā no kaitīgās vides ietekmes.

Lai arī cik labi tas izklausītos, mediķi nevar ieteikt alu kā vitamīnu avotu - protams, alkohola dēļ tā saturā. Taču situācija radikāli mainās, ja alus ir bezalkoholisks,» uzskata uztura speciāliste, piebilstot, ka tajā ir mazāk cukura un kaloriju nekā klasiskajā alū un saldinātajos dzērienos.

Komentāri [7]

 
resne
Labs, barojošs dzēriens!
14.augusts 2017, 7:16 Atbildēt
Alnemīlis
Vai Ventspilī sākuši ražot bezalkoholisko alu?
11.augusts 2017, 10:50 Atbildēt
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība]
Eh, alus ražotāju propoganda!
11.augusts 2017, 8:14 Atbildēt
Sulīgā Anda
Skolnieciņ,tev no alus dzeršanas jau aug pupiņi!Un tas ir labi,jo drīz tu kļūsi par latvijas pirmo šīmeili un tad tevi vīrieši drātēs kā mazu ielas meitu!
16.augusts 2017, 20:41 Atbildēt
Skolnieciņš
Andiņ, Tu esi slima. Paklusē, sieviete!
17.augusts 2017, 7:59 Atbildēt
Skatīt visus 7 komentārus >

Māja Vairāk >

Kaut kas traks!