Šodien tiek pieminēti Eiromaidanā bojāgājušie

scanpix
  • scanpix
1 / 1

Šodien Ukrainā tiek atzīmēta Eiromaidanā bojāgājušo cilvēku piemiņas diena. Nedaudz vairāk nekā trīs gadiem, 2013. gada novembrī Kijevā sākas protesti pret Ukrainas valdības lēmumu atteikties no sadarbības līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES). Turpmākajās nedēļās un mēnešos tūkstošiem cilvēku iesaistās protestos pret valdību, Kijevā tiek uzslietas barikādes un izveidotas protesta nometnes.

Kijevas centrā notiekošā protesta akcija ieilgst vairāku mēnešu garumā un tiek nodēvēta par Eiromaidanu. Sadursmēs ar varasiestādēm dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Tieši pirms trīs gadiem, 2014. gada 20. februārī protestu pārņemtajā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā izceļas asiņainas sadursmes un 48 stundu laikā upuru skaits pieaug līdz vismaz 77 cilvēkiem, ievainoto skaits sasniedz vairākus simtus. Daudzi demonstranti nogalināti ar vienu šāvienu galvā, kaklā vai sirdī, un notikumu vietā uzņemtajos videoierakstos redzami formās ģērbti snaiperi, kas šauj uz protestētājiem.

Savukārt 24. februārī pret toreizējo Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču tiek ierosināta krimināllieta par mierīgo pilsoņu masveida slepkavībām, un viņš līdzās vairākām bijušajām amatpersonām tiek izsludināts meklēšanā.

Dažas dienas vēlāk 1. martā Krievijas padome pieņem lēmumu, kas atļauj Krievijas bruņoto spēku izmantošanu Ukrainas teritorijā. Tas ir pretrunā ar starptautisko tiesību normām un Krievijas starptautiskajām saistībām, tai skaitā arī ar minēto 1994.gada Budapeštas memorandu. Ministrs stingri paudis Latvijas principiālo nostāju par nepieciešamību ievērot Ukrainas teritoriālo integritāti. Šis tiek uzskatīts par Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksijas sākumu.

Saeimas deputāte Ināra Mūrniece pauž nosodījumu, par šādu notikumu:

Savukārt šodien Austrumukrainā stāsies spēkā pamiers starp prokrieviskajiem nemierniekiem un Ukrainas armiju, vēsta BBC.

Par pamiera noslēgšanu tika paziņots sestdien Minhenes Drošības konferences laikā. Šī pamiera līguma nosacījumi paredz, ka no frontes līnijas tiks noņemti smagie ieroči un tiks pārtraukta apšaude.

Iepriekšējais pamiera līgums tika parakstīts 23.decembrī. Tomēr janvāra beigās kaujas atsākās no jauna.

Komentāri [36]

 
K-K
... Ai, ka tos trollus kaitina NA un Saeimas priekssedetaja Murniece ... laikam neko nevares darit ka turpinat apriet ... !

... Bet tas ir neizteicami efektivs bumerangs, kas vienmer nak atpakal trollu melu savaldisanas procesa iesaksanai ... Bezabrene un talak ES un ASV ... !
21.februāris 2017, 16:37 Atbildēt
to
Jā gan, sāc jau sargāt savu pakaļu, ka tas bumerangs tevi nepārsteidz nesagatavotu, kangartrolli.
23.februāris 2017, 14:20 Atbildēt
lapa
ukraina atdzimst fasisms un benderisms, terors, korupcija augstakaja limeni , un miljonars parasenoks taisa savu saldumu biznesu ari ar latviju. donbasa katru dienu mirst berni un sievietes , asinskara kijevas fasistu hunta neliekas miera.
21.februāris 2017, 14:21 Atbildēt
džeks no Kurzemes
Russo jau šauj tais vietās, kur lielākais iedzīvotāju blīvums Ukrainā, pēc tam bļaudami histēriski lād Porošenko un rietumus.
21.februāris 2017, 15:06 Atbildēt
?
Ko, vai tad Kijeva jau ieņemta? :D
23.februāris 2017, 14:21 Atbildēt
Man kauns NRA, ka jūs rakstāt latviski.
nra.lv/pasaule/20138..ajusie.htm/komentari
Zemāk ir viss šis "skaistums" ko varēja novērot un var novērot arī Ukraiņu saitos. Tikai tagad tur ir neliels progress: autorizācija, IP adrešu publikācija, nav anonīmu komentāru, nedaudz labāk ir gan salīdzinot ar situāciju Maidana laikā.
Es jau rakstīju, ka NRA īpaši izceļas Latvijas saitu vidū ar savu draudzīgumu kremļa troļļiem
Varbūt tāpēc, ka īpašnieks pats arī publiski nekautrējas būt pret NATO, varbūt viņa pagātnes pēc?
21.februāris 2017, 12:18 Atbildēt
Skatīt visus 36 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!