Ķīmiskajā uzbrukumā Sīrijā izmantots zarīns vai līdzīga viela

Iedzīvotājam Sīrijā sniedz palīdzību pēc toksisko gāzu uzbrukuma, kurā bojā gājuši teju 60 cilvēki /Scanpix
  • Iedzīvotājam Sīrijā sniedz palīdzību pēc toksisko gāzu uzbrukuma, kurā bojā gājuši teju 60 cilvēki /Scanpix
1 / 1

Ķīmisko ieroču uzbrukumā 4.aprīlī Hān Šeihūnā, Sīrijas Idlibas provincē, izmantots zarīns vai līdzīga viela, konstatējusi Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW).

Lielbritānijas delegācija OPCW par šo atzinumu paziņojusi trešdien tviterī OPCW izpildpadomes īpašās sesijas sākumā, atsaucoties uz OPCW ģenerāldirektoru.

OPCW uzdevusi ekspertu komandai pēc uzbrukuma veikt izmeklēšanu. Pie līdzīga slēdziena jau iepriekš bija nonākuši britu un turku eksperti.

AFP/Scanpix

Jau ziņots, ka 4.aprīlī ķīmiskās gāzes nemiernieku kontrolētajā Hān Šeihūnā laupīja dzīvību vismaz 87 mierīgajiem iedzīvotājiem.

Nemiernieki, ASV un Turcija apgalvo, ka tas bijis Sīrijas valdības kara aviācijas uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem, tomēr Damaska un Maskava šīs apsūdzības noraida.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.

Komentāri [3]

 
strīds jau nav par to kas lietots
bet gan kurš lietoja
20.aprīlis 2017, 7:49 Atbildēt
Pisa
Vai nav apnicis radit tos islamistu saindetos ,vai nevar paradit kaut ko labu un skaistu ,piemeram ,ka franči kopa ar sabiedrotiem spidzina un nogalina Kadafi ,kapriecajas klintone skatoties sis spidzināsanas ierakstu ! Butu tik daudz pozitivu emociju ...
20.aprīlis 2017, 6:27 Atbildēt
Ash
"par šo atzinumu paziņojusi trešdien tviterī"
Manā pilsētā, kāds ir arī paziņojios gājēju pārejas twitterī, ka Liene ir *auka.
19.aprīlis 2017, 23:35 Atbildēt

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!