Francija sola pierādīt Asada vainu ķīmiskajos uzbrukumos Sīrijā

EPA/Scanpix
  • EPA/Scanpix
1 / 1

Francija "dažās dienās" sniegs pierādījumus, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms 4.aprīlī sarīkoja ķīmisko ieroču uzbrukumu Hān Šeihūnā, kas laupīja dzīvību vismaz 87 mierīgajiem iedzīvotājiem, trešdien paziņoja Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero.

"Mums ir pamatojums, kas ļaus mums parādīt, ka režīms apzināti izmantoja ķīmiskos ieročus," pavēstīja Ero. "Dažās dienās es jums varēšu sniegt pierādījumus."

Kā konstatējusi Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW), ķīmisko ieroču uzbrukumā izmantots zarīns vai līdzīga viela.

Lielbritānijas delegācija OPCW par šo atzinumu paziņojusi trešdien tviterī OPCW izpildpadomes īpašās sesijas sākumā, atsaucoties uz OPCW ģenerāldirektoru.

OPCW uzdevusi ekspertu komandai pēc uzbrukuma veikt izmeklēšanu. Pie līdzīga slēdziena jau iepriekš bija nonākuši britu un turku eksperti.

Jau ziņots, ka 4.aprīlī ķīmiskās gāzes nemiernieku kontrolētajā Hān Šeihūnā laupīja dzīvību vismaz 87 mierīgajiem iedzīvotājiem.

Nemiernieki, ASV un Turcija apgalvo, ka tas bijis Sīrijas valdības kara aviācijas uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem, tomēr Damaska un Maskava šīs apsūdzības noraida.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.

Komentāri [5]

 
crusader
Žēl ka tik daudz ļautiņu vēl joprojām tic šādiem "pierādījumiem" un "pierādītājiem".
Dievs, pasargā Sīriju no galīgas izpostīšanas, palīdzi likumīgajai valdībai nodrošināt mieru un kārtību, tādejādi pasargājot vietējos kristiešus no pilnīgas izkaušanas.
20.aprīlis 2017, 8:50 Atbildēt
žans marks arī jau izvilcis no "sēdītes" pudelīti...
Ero ir personāžs grāmatē "Parīzes lielā auss".
20.aprīlis 2017, 8:37 Atbildēt
Benita
Nu, Francija, pēc visiem tās pēdējā desmitgadē noziedzīgajām izdarībām un līdzdarbībām Tuvajos Austrumos, Lībijā - noteikti ir arī šā nozieguma vismaz līdzdalībniece. Ja ne pati galvenā noziedzniece. Tās "paueliskie" "pierādījumi" un muldēšana tikai vēlreiz norāda uz tās darboņu visaugstākajā mērā deģenerētajiem morālajiem standartiem.
20.aprīlis 2017, 8:03 Atbildēt
Skatīt visus 5 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!