Latvijas un Ungārijas deputāti: ES ir jāsaglabā sankcijas pret Krieviju

Lauris Vīksne/ f64 photo agency
  • Lauris Vīksne/ f64 photo agency
1 / 1

Eiropas Savienībai (ES) ir jāsaglabā noteiktās sankcijas pret Krieviju, kas ieviestas, reaģējot uz Krievijas īstenoto nelikumīgo Krimas aneksiju, reizē pilnībā neaizverot durvis dialogam, uzskata Latvijas un Ungārijas parlamenta ārlietu komisiju deputāti.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, abas puses šodien tikšanās reizē bija vienisprātis, ka ES jāsaglabā noteiktās sankcijas pret Krieviju, kas ieviestas, reaģējot uz Krievijas īstenoto nelikumīgo Krimas aneksiju. Reizē būtiski neaizvērt durvis pilnībā un būt atvērtiem dialogam ar Krieviju par iespējamo konflikta risinājumu, akcentēja deputāti.

scanpix

Latviju un Ungāriju vieno ciešas divpusējās attiecības, ko apstiprina arī šodienas tikšanās ar Ungārijas parlamenta Ārlietu komisijas delegāciju, uzsver Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V). Abām pusēm ir vienota pozīcija vairākos Latvijai svarīgos jautājumos kā, piemēram, drošība reģionā, ES attīstība un atbalsts transatlantiskajiem tirdzniecības līgumiem ar ASV jeb TTIP un Kanādu jeb CETA.

Ārlietu komisijas sēdē, tiekoties ar ungāru kolēģiem, deputāti pārrunāja ne vien divpusējās attiecības un sadarbības iespējas, bet arī ES nākotni. Latvijas un Ungārijas parlamentārieši pārsprieda iespējamos ES nākotnes attīstības scenārijus, ņemot vērā aktuālos notikumus Eiropā, tostarp Lielbritānijas balsojumu par izstāšanos no ES, bēgļu krīzi un konfliktu Ukrainā.

Ārlietu komisija pateicās Ungārijai par atbalstu, sargājot NATO gaisa telpu virs Baltijas valstīm. Ungārijas gaisa spēki, patrulējot virs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, snieguši nozīmīgu atbalstu reģiona drošības stiprināšanā, akcentēja Kalniņš un pauda gandarījumu, ka Ungārijas spēki 2019.gadā atkal pārņems NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas operāciju.

Tāpat Latvijas un Ungārijas deputāti akcentēja to, cik būtiska ir Centrāleiropas un Baltijas valstu sadarbība. Reģionus vēsturiski vieno cieša saikne un kopīgi vēstures pārbaudījumi, tostarp cīņa par neatkarību.

Ungārijas parlamenta Ārlietu komisijas pārstāvji pateicās Saeimas Ārlietu komisijai par konstruktīvo tikšanos Saeimā, un abas puses pauda apņēmību turpināt aktīvu politisko dialogu.

Komentāri [6]

 
Horošaja rabota tovarišč raimik!
Putins huilo
17.maijs 2017, 22:48 Atbildēt
Apmierinātais
Sorosa pēcpuses ar mēli izlaizītāji nav nekādi deputāti un nedrīkst medijos tikts apgalvot ka viņi runā no tautas vārda, viņi runā tikai un vienīgi no Sorosa vārda.
17.maijs 2017, 20:49 Atbildēt
žanete egerhāzi
kas ņem nopietni vīreli kurš ir tik maznozīmīgs , ka tam jāsaucās nevis 1 kā cilvēkam, bet 2 vārdos, - Oūūjērs , redz, ērihs, redziet...un vēl kalniņš, piedevām...
17.maijs 2017, 20:31 Atbildēt
Skatīt visus 6 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!