Tramps draud pamest NATO

scanpix
  • scanpix
1 / 1

ASV prezidents Donalds Tramps vēlas palikt NATO, vismaz pagaidām, bet vienlaikus apsver izstāšanos, ja starptautiskā militārā alianse nebūs panākusi pietiekamu progresu, trešdien apliecināja augsta ranga Baltā nama amatpersona.

"Viņš gribētu palikt NATO," sacīja amatpersona, kas ar ārvalstu žurnālistiem runāja ar nosacījumu, ka tiks saglabāta viņa anonimitāte. "Bet viņš nepaliks NATO, ja NATO nepanāks krietni lielāku progresu daudz ātrāk."

Cita amatpersona sacīja, ka šobrīd Tramps ir apmierināts ar NATO dalībvalstu solījumiem piešķirt vairāk naudas aizsardzībai.

scanpix

"Šobrīd prezidentu apmierina tas, ko viņš redz. Viņš redz, kā tie reaģē pozitīvi," sacīja amatpersona. "Taču ja nekas nenotiks, vai notiks pārāk lēni, viņš skatīsies."

Pagājušajā mēnesī Tramps sacīja, ka viņš NATO vairs neuzskata par "novecojušu". Priekšvēlēšanu kampaņas gaitā Tramps kritizēja NATO sabiedrotos par nepietiekamiem ieguldījumiem aizsardzībā un nepietiekamu cīņu ar terorismu.

Sagaidāms, ka Tramps NATO līderu sanāksmē 25.maijā Briselē skubinās sabiedrotos palielināt aizsardzības tēriņus un pildīt solījumus aizsardzības budžetiem tērēt vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta.

Komentāri [8]

 
Henriks
Lai izvac piņģukus ari no latvijas !
18.maijs 2017, 20:26 Atbildēt
lapa
sen laiks tadu nato likvidet.
18.maijs 2017, 10:54 Atbildēt
Līdz savas atstādināšanas brīdim
Tramps vēl daudz ziepju savārīs. Bet amīšiem tās būs labas zāles.
18.maijs 2017, 10:48 Atbildēt
Skatīt visus 8 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!