FIB eksdirektors Millers vadīs izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās

scanpix
  • scanpix
1 / 1

ASV Tieslietu ministrija trešdien iecēla bijušo Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktoru Robertu Milleru par īpašu prokuroru izmeklēšanā par iespējamu Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās.

Demokrāti ASV Kongresā bija aicinājuši iecelt īpašu prokuroru šajā izmeklēšanā pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps pagājušonedēļ atcēla no amata FIB direktoru Džeimsu Komiju.

Telekanāls CNN un laikraksts "New York Times" ziņoja, ka Tramps esot lūdzis Komiju slēgt izmeklēšanu par sava bijušā padomnieka nacionālās drošības jautājumos Maikla Flinna sakariem ar Krieviju.

ASV ģenerālprokurora vietnieks Rods Rozenšteins trešdien paziņojumā presei pavēstīja, ka ieceļ par īpašu prokuroru šajā izmeklēšanā Milleru, kurš vadīja FIB 2001.gada 11.septembra teroraktu laikā.

scanpix

Šīs iecelšanas mērķis ir nodot neatkarīgās un objektīvās rokās izmeklēšanu par iespējamiem Krievijas kontaktiem ar Trampa vēlēšanu kampaņu. Rozenšteins sacīja, ka pieņēmis šo lēmumu sabiedrības interešu vārdā.

Tramps trešdienas vakarā paziņoja, ka šajā izmeklēšanā tiks apstiprināts tas, ka nav bijušas nekādas slepenas norunas starp viņa vēlēšanu kampaņu un kādu ārvalstu institūciju.

"Es ar nepacietību gaidu, kad šis jautājums tiks ātri noslēgts," sacīja Tramps Baltā nama paziņojumā.

"Tai pat laikā es nekad nepārtraukšu cīnīties par tautu un jautājumiem, kas ir vissvarīgākie mūsu valsts nākotnei," solīja ASV prezidents.

Komentāri [3]

 
Raimonds
Ar to pašu jankiju žīda Sorosa vadībā sameistarito balagānu - krievi nāk ... krievi nāk ... viņi paši čakarē savu valsti ... arī labi ... : )))
18.maijs 2017, 9:52 Atbildēt
es
Pat šeit tu esi kainMond??Nu riktīgs gnīda!
18.maijs 2017, 10:00 Atbildēt
Raimonds
Ko tad viņš ir nodevis?... tikai pateica patiesību, ka Raimonds ir pilnīgs nejēga. .. un tuksmuldētājs.
18.maijs 2017, 15:14 Atbildēt

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!