Drošības speciālisti brīdina - spridzekļi klēpjdatoros ir laika jautājums

scanpix
  • scanpix
1 / 1

ANO pretterorisma komitejas priekšsēdētājs Žans Pols Labords brīdināja, ka jautājums ir "kad, nevis vai" teroristi izmantos klēpjdatorus, lai lidmašīnās ienestu spridzekļus.

Labords ar žurnālistiem runāja pēc tam, kad amatpersonas bija nolēmušas neaizliegt pasažieriem lidojumos no Eiropas uz ASV ņemt līdzi salonā klēpjdatorus kā rokas bagāžu.

Šāds aizliegums jau ir spēkā lidojumos no astoņām citām valstīm.

Džihādistu grupējuma "Islāma valsts" karotāji, kas atgriežas Eiropā, varētu būt "daudz bīstamāki" nekā iepriekšējo viļņu radikāļi, pieļāva Labords.

Kara gadi būs nocietinājuši eiropiešus, kas devušies karot uz Sīriju un Irāku "Islāma valsts" rindās. Vairākas Eiropas valstis uzskata, ka aizvadītajā gadā kaujinieku skaits, kas atgriežas Eiropā, pieaudzis par trešdaļu.

scanpix

"Vidēji ņemot, šie cilvēki ir ievērojami apņēmīgāki, pieredzējušāki un prasmīgāki," sacīja Labords.

"Par spīti ceļošanas ierobežojumiem būs vairāki ārvalstu teroristu karotāji, kas, iespējams, izslīdes cauri robežām un dosies atpakaļ, atgriezīsies šajās valstīs, īpaši jau, izmantojot kontrabandistu tīklus," brīdināja amatpersona.

"Islāma valsts" kontrolē teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur "kalifātu" un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī ir uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Komentāri [2]

 
zinātne iet uz priekšu milzu soļiem
nolādētie idioti, jau sen ir reizes 40 piemēram par semteksu jaudīgāka sprāgstviela, kas parasti sastāv no 2, citreiz vēl kāda komponenta, un darbojas sekojoši- subjekts iedzer vienu un tad otru(vai vēl trešo, ceturto), kas sajaucoties kunģī rada ārkārtīgi eksplozīvo "kokčiku",un tad , pēc noteikta laika, notiek sprādziens... viss atkarīgs arī no tā cik daudz iedzer, bet no 1 optimas stiprā tilpuma iztukšotas taras var uznest gaisā zemestrīces apstākļiem paredzētu debskrāpi...
19.maijs 2017, 14:25 Atbildēt
lapa
curbani nesnauz , ari mums jasledz robezas ar zogu . muceniekus jalikvide.
19.maijs 2017, 13:53 Atbildēt

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!