Zviedrijas prokurori izbedz izvarošanas lietu pret "WikiLeaks" dibinātāju

Reuters/Scanpix
  • Reuters/Scanpix
1 / 1

Zviedrijas prokurori piektdien paziņoja, ka izbeiguši septiņus gadus ilgušo izmeklēšanu izvarošanas lietā pret vietnes "WikiLeaks" dibinātāju Džūljenu Asanžu.

"Valsts prokuratūras direktore Marianne Nī šodien izlēmusi neturpināt izmeklēšanu attiecībā uz izvarošanā aizdomās turamo Džūljenu Asanžu," teikts prokuratūras paziņojumā.

"Ņemot vērā to, ka tagad ir izsmeltas visas iespējas tālākai izmeklēšanai, vairs nav proporcionāli paturēt spēkā lēmumu par Džūljena Asanža aizmugurisku apcietinājumu un paturēt spēkā Eiropas aresta orderi," teikts Nī paziņojumā Stokholmas apgabaltiesai.

"Tāpēc es šodien atceļu lēmumu par Džūljena Asanža turēšanu apcietinājumā aizmuguriski," raksta Nī.

Reuters

Asanžs tviterī ievietojis bildi, kurā viņš redzams smaidām.

Tikmēr Skotlendjards piektdien paziņoja, ka Asanžs tiks aizturēts, ja viņš izies no Ekvadoras vēstniecības.

"WikiLeaks" dibinātājam Zviedrija bija aizmuguriski noteikusi apcietinājumu saistībā ar 2010.gada apsūdzībām izvarošanā, savukārt pats Asanžs, lai izvairītos no aresta ordera izpildīšanas, kopš 2012.gada uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, šo soli skaidrojot ar bažām, ka viņš tiks izdots ASV un tur tiesāts par tūkstošiem slepenu Savienoto Valstu dokumentu publicēšanu.

Komentāri [3]

 
Holgers Nilsons
kad zviedreļu augļojošās prostitūtas samaksās Latvijas tautai 44 miljardus eiro kā zaudejumu atlīdzību par ekonomisko genocīdu? Procenti aug, skandosalašņas ! Gribat iepazīties ar Kuzkina māmiņas bērnu ? Tad stokholmas zoo kādu laiku vairs nedarbosies...aptuveni līdz 4200. gadam...
19.maijs 2017, 14:11 Atbildēt
pret prostitūtām lietu par apmelošanu nemaz neuzsāks
???
19.maijs 2017, 13:41 Atbildēt
Stienis
Kā gan savādāk...!? Vajadzēja izdomāt, kā noņemt Asanžu no trases, un sadabūja pāris pērkamas jaunavas. Kauns zviedriem.
19.maijs 2017, 13:19 Atbildēt

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!