Spānijā sasniegts jauns karstuma rekords

AFP / Scanpix
  • AFP / Scanpix
1 / 1

Ceturtdienas pievakarē Spānijas dienvidu pilsētā Montoro, Kordovas provincē, gaisa temperatūra sasniedza +47,3 grādus, par viena grāda desmitdaļu pārspējot valsts absolūto karstuma rekordu, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Jaunais temperatūras rekords tiks apstiprināts pēc novērojumu stacijas datu pārbaudes.

Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas reģistrēta Spānijas meteoroloģiskajās stacijās, bija +47,2 grādi 1994.gada 4.jūlijā Mursijā.

Saskaņā ar neoficiāliem mērījumiem dažās vasarās gaisa temperatūra Spānijā sasniegusi pat +49,+50 grādu atzīmi.

Kordovas lidostā termometra stabiņš ceturtdien pakāpās līdz +46,9 grādiem, un daudzviet Andalūzijā gaisa temperatūra pārsniedza +45 grādus, arī Portugāles dienvidos gaiss sakarsa līdz +45 grādiem.

Spānijā sasniegtā gaisa temperatūra ir tuvu visas Eiropas rekordam. Oficiālais karstuma rekords Eiropā saskaņā ar Pasaules meteoroloģijas organizācijas datiem ir +48,0 grādi 1977.gada 10.jūlijā Grieķijas galvaspilsētā Atēnās.

Liela svelme Pireneju pussalā gaidāma arī tuvākajās dienās, tomēr gaisa temperatūra, salīdzinot ar ceturtdienu, nedaudz pazemināsies, prognozē "Global Forecast System".

Komentāri [1]

 
Christophe De Leppes
Jūs vēlaties saņemt kredītu, lai īstenotu savu darbību un projektus, būvniecībā sava nama īrēt māju vai dzīvokli un kredītu - ietaupījums - piedāvā daudz savstarpējas kapitāla. Mēs dodam visus cilvēkus finanšu nepieciešamību, vai persona, kas vēlas, lai būtu aizdevumu uz neilgu laiku ar procentu likmi 3%. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar Nous: donaldfinance@outlook.fr
14.jūlijs, 14:01 Atbildēt

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!