Sīrieši sākot atgriezties dzimtenē no kaimiņvalstīm

AFP / Scanpix
  • AFP / Scanpix
1 / 1

Savās mājās atgriežas arvien lielāks skaits sīriešu, kurus bēgļu gaitās licis doties kopš 2011.gada nerimstošais pilsoņkarš.

Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM) paziņoja, ka uz savām pilsētām un ciemiem devušies teju 603 000 sīriešu, kas ir līdz šim lielākais atgriezušos bēgļu vilnis.

Savās mājās atgriežas sīrieši no citām vietām Sīrijā, kā arī Turcijas, Libānas, Jordānijas un Irākas.

Viņus motivē vēlme aizsargāt savas mājas un īpašumus, uzlabojusies ekonomiskā un drošības situācija Sīrijā, kā arī pastāvošās problēmas ar integrāciju savās patvēruma zemēs, paziņoja IOM.

Valsts iekšienē joprojām pārvietoti 800 000 cilvēku, no kuriem daudzi bēguši no vardarbības otro vai trešo reizi, norādīja IOM.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.

Kopš kara sākuma panāktas vairākas vienošanās par ugunspārtraukšanu, bet tās visas spējušas noturēties pavisam neilgu laiku.

Komentāri [4]

 
paija
un tomēr Putins ir malacis...vēl mazliet un Sīrijā cilvēki varēs dzīvot normālu dzīvi un krievu karabāze būs Vidusjūras reģionā.
13.augusts 2017, 9:57 Atbildēt
/
paldies Putinam, ka jeņķu organizēto daešu vietām iznicināja
13.augusts 2017, 8:15 Atbildēt
adel
cik daudz cilvēku gajusi boja bezjēdzīgā nāvē.bet vareja arī visa ta nebūt..vini atgriežas, jo kur gan viniem dodies, un kur vinus gaida..un kur gan ir tik labi kā mājas kopā ar savu tautu ...bibelē arī teikts, ,'ka tev būs dzivot tur, kur tu esi nolikts...ak šis cilveces neprāts, varaskare, alkatiba kuras rezultātā upuru skaits sešos ciparos.
12.augusts 2017, 17:53 Atbildēt
Aamen
To Latvijaa gaida no krieviem, bet sie veel pieprasa krievu valodu kaa valsts valodu un uz Roginu nebrauc.
13.augusts 2017, 9:41 Atbildēt

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!