Junkers sola Baltijas valstīm pievērst īpašu uzmanību

REUTERS/ SCANPIX
  • REUTERS/ SCANPIX
1 / 1

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers solījis nākamgad īpašu uzmanību pievērst Baltijas valstīm, kas svinēs sava valstiskuma simtgadi.

"Es personiski 2018.gadā pievērsīšu lielu uzmanību Igaunijai, Latvijai, Lietuvai un Rumānijai, jo 2018.gadā šīs valstis svinēs savu simto dzimšanas dienu," viņš trešdien uzsvēris savā ikgadējā runā par stāvokli Eiropas Savienībā.

"Tiem, kuri vēlas mainīt mūsu nākotni un mūsu kontinentu, ir jāzina mūsu vēsture, mūsu kopīgā vēsture," viņš norādījis. "Tas ietver šīs četras valstis, bez kurām Eiropa nebūtu pilnīga."

REUTERS/ SCANPIX

Nākamā gada 16.februārī Lietuva svinēs 100.gadskārtu, kopš tika parakstīts Lietuvas Neatkarības akts, pasludinot demokrātiskas un neatkarīgas valsts atjaunošanu. 24.februārī apritēs 100 gadi, kopš pasludināta Igaunijas valsts neatkarība. 18.novembrī sava valstiskuma simtgadi svinēs Latvija.

Tikmēr Rumānija, kas modernās valsts veidošanās sākumu rēķina no 1859.gada, bet neatkarību atguva 1877.gadā, 1.decembrī atzīmēs 100 gadus kopš apvienošanās ar Transilvāniju.

Sava valstiskuma atjaunošanu nākamā gada 11.novembrī svinēs arī Polija, taču EK prezidents savā runā to nepieminēja.

Komentāri [14]

 
Tāds viegls weekend(a) smīniņš uzraujas...
Tā nav brīvība, ja kāds cits izlems par tavu tautu.
Kamēr vien pastāvēs EP, PBank un North Atlantic Terrorist Organization = NATO, kas radījis moderno verdzību, tikmēr aizmirstiet jebkādas brīvības sapņus.
13.septembris 2017, 16:07 Atbildēt
Valdis Holbergs
Tam kaut kas nelāgs aiz ādas!
13.septembris 2017, 14:39 Atbildēt
sens
doma latvijai jabut vienadas tiesibas tadas ka eiropa algas pabalsti pensijas jo jau 17 gadu eiropa bet latvija ir iemesta pedeja vieta mazas pensijas algas mazas pabalsti smiekligi kur junker tu vari aizvest eiropu galigi klinki vai tev nauda ir vai nau kur aprakta eiro nauda francija vai vacija jeb bijusa dienvidslavija horvatija slovenija ja amerikani no turienes sievas apnem....
13.septembris 2017, 14:34 Atbildēt
Skatīt visus 14 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!