Spānija draud aizturēt politiķus, kuri atbalstīs Katalonijas neatkarību
 
©GEMMA MIRALDA, SIPA/Scanpix

Spānijas prokuratūra trešdien likusi sākt kriminālizmeklēšanu par Katalonijas mēru rīcību, sadarbojoties ar reģiona neatkarības referenduma organizatoriem, un draudēja nepaklausīgos politiķus aizturēt.

Prokuratūra lika kā oficiālus lieciniekus uz tiesu izsaukt mērus, kuri līdz šim piekrituši palīdzēt referenduma organizēšanā, bet viņu neierašanās gadījumā "likt tos aizturēt", lasāms aģentūras AFP rīcībā nonākušajā prokuratūras rīkojuma kopijā.

Katalonijas separātiski noskaņotā valdība ir lūgusi 948 reģiona mēriem nodrošināt telpas balsošanas iecirkņu ierīkošanai.

Līdz šim vairāk nekā 700 lielākoties mazāku pašvaldību piekritušas piedalīties referenduma organizēšanā.

Jau vēstīts, ka Katalonijas reģionālais parlaments 6.septembrī pieņēma likumu, kas sagatavos ceļu referenduma rīkošanai par reģiona neatkarību no Spānijas 1.oktobrī.

Spānijas Konstitucionālā tiesa ir apturējusi šī likuma darbību, tomēr Katalonijas valdība ir solījusi referendumu rīkot jebkurā gadījumā.

Savukārt Spānijas valdība paziņojusi, ka nevar pieļaut neatkarības referenduma organizēšanu, jo tas būtu pretrunā ar konstitūciju.

Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons paziņojis, ka pēc referenduma, ja tauta nobalsos par atdalīšanos no Spānijas, Katalonija pasludinās neatkarību pāris dienu laikā.

Turpretī, ja uzvarēs "nē" nometne, tiks rīkotas jaunas reģionālās vēlēšanas.