Iedzīvotāji Tokijā saņems kompensācijas par ASV militārās bāzes radīto troksni

Attēlam ilustratīva nozīme /Nicolas Datiche/SIPA
  • Attēlam ilustratīva nozīme /Nicolas Datiche/SIPA
1 / 1

Aptuveni 1000 Tokijas iedzīvotāju trešdien tiesā izcīnījuši kompensāciju par troksni, ko saceļ tuvumā esošā ASV militārā bāze.

Tokijas apgabala tiesa lēma, ka Japānas valdībai jāizmaksā iedzīvotājiem kopumā aptuveni 610 miljoni jenu (4,6 miljoni eiro), taču noraidīja iedzīvotāju prasību apturēt lidojumus bāzē nakts laikā.

Iedzīvotāji regulāri sūdzējušies par troksni, kas nāk no šīs ASV militārās bāzes, kurā dislocēti aptuveni 4000 amerikāņu karavīru. Sevišķu diskomfortu radījis lidmašīnu saceltais troksnis, nolaižoties un paceļoties naktīs.

"Troksnis ir izjaucis viņu ikdienas dzīvi un nodarījis psiholoģisku kaitējumu," secināja tiesnesis, norādot, ka valdība nedara pietiekami, atrastu risinājumu šim trokšņa jautājumam.

Iedzīvotāji bija pieprasījuši kompensāciju arī par kaitējumu, ko šie lidojumi nodarīs nākotnē, taču tiesa šo prasību noraidīja.

Nicolas Datiche/SIPA

Japānas tiesās iesniegtas daudzas sūdzības par troksni, ko rada Japānā izvietotās militārās bāzes.

Februārī citā tiesā aptuveni 22 000 iedzīvotāji izcīnīja 30,2 miljardus jenu (23 miljonus eiro) lielu kompensāciju par kaitējumu, ko radījusi ASV militārā bāze Okinavā.

Komentāri [8]

 
mareks
japāņiem viņi daudz parādā jāprasa kompensācija par Hirosimu un Nagasaki ,Vjetnamai arī jāprasa par ilgstošajos uzbrukumos nodarītajiem zaudējumiem ,Tāpat Irākai jāprasa samaksa par agresiju un valsts okupāciju .un ja visas pasaules valstis prasīs kompensacijas par karabāžu izvietošanu ,Amerika būs spiesta rēķināties ,jo sanak kur nav amerikāņiem labvēlīgs režīms seko uzbrukums un marionešu režīma ielikšana
14.oktobris 2017, 9:55 Atbildēt
Neslāvs
Manā bērnībā Runbulas lidlauks radīja neciešamu troksni. Kur mūsu kompensācijas , krievija ?
11.oktobris 2017, 12:33 Atbildēt
lapa
kad latvijas iedzivotaji sanems kompensaciju par nato karaspeka izvietosanu musu zeme. baltijas valstis tiek launpratigi izmantotas. 60 procenti latvijas zemes iztirgotas arzemniekiem.
11.oktobris 2017, 12:03 Atbildēt
Skatīt visus 8 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!