Lielbritānijā miris atrasts vēl viens ''Putina ienaidnieks'' - Berezovska draugs Gluškovs

REUTERS / Scanpix
  • REUTERS / Scanpix
1 / 1

Lielbritānijas pretterorisma policija otrdien paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu saistībā ar krievu trimdinieka nāvi, kurš nomiris Londonā savās mājās nezināmu iemeslu dēļ.

"Pēc 60-70 gadus vecā vīrieša nāves tiek veikta izmeklēšana," pavēstīja Metropoles policija. "Kaut arī mēs uzskatām, ka zinām mirušā identitāti, vēl ir jāveic oficiāla identificēšana."

Kā vēsta laikraksts "The Guardian" un citi mediji, runa ir par 68 gadus veco Nikolaju Gluškovu - nelaiķa krievu uzņēmēja Borisa Berezovska draugu un darījumu partneri.

Gluškova nāve ir "ļoti satraucošs notikums", norādīja uzņēmuma "Hermitage Capital Management" dibinātājs un pazīstamais Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Bils Brauders.

"Savās mājās Londonā miris atrasts vēl viens Putina ienaidnieks no krievu vidus - Nikolajs Gluškovs," tviterī ierakstījis Brauders.

Policija norādīja, ka nāves apstākļi šobrīd tiek uzskatīti par neizskaidrotiem, piebilstot - tas, ka pretterorisma amatpersonas vada izmeklēšanu, ir "piesardzības pasākums, ņemot vērā saites, kas šim cilvēkam, kā tiek uzskatīts, bijušas".

"Nav pierādījumu, kas liecinātu par saistību ar atgadījumu Solsberijā," norādīja policija, zīmējoties uz 4.martā Anglijas dienvidrietumu pilsētā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošu vielu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja jau pirmdien atzina, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu "ļoti iespējams" ir atbildīga Krievija.

Berezovskis 2013.gadā tika atrasts miris Londonā savās mājās. Policija uzskatīja, ka viņš izdarījis pašnāvību, Gluškovs un citi viņa draugi par to izteica šaubas, savukārt koroners konstatēja, ka jautājums par nāves apstākļiem paliek atklāts, raksta "The Guardian".

Komentāri [5]

 
janis
tad lielceļa oligarhi ir Puķina ienaidnieki? Bet priekš britiem nacionālie varoņi, ja ierodas šo zemē ar krieviem nospertiem naudas koferiem. Tad Puķins kāds taisnibas cīnītājs? Murgs kaut kāds.
14.marts, 6:02 Atbildēt
Vau,vau ,vau!
Neka nesaprotu ,ar ko nodarbojas britu policisti ,robežsargi ,skotldndjardi un citi šerloki holmsi ja putensvbrivi brauka pa englendi ar indes pudeli un inde visus pa labi un kreisi ,ar ko nidarbojad pentagons un visi fibi ,cibi un citi hujibi ja putens ieved asv cekistus un tie nobakso psr trumpi ? Ko vini dara ,taisa asinainas demokrātijas visā pasaulle vai sit kulakā un smere matos?
Pretigi klausities šajos murgos! Labi ka kriviem ir kinzali ko iegrust sajas smirdigajās rikles!
14.marts, 4:39 Atbildēt
heijā
Šie cilvēki Britiem nav vairāk vajadzīgi.
14.marts, 1:50 Atbildēt
Skatīt visus 5 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!