Divas nedēļas pirms nāves Stīvens Hokings atstājis cilvēkiem baisu pareģojumu

AFP/Scanpix
  • AFP/Scanpix
1 / 1

Vienā no saviem pēdējiem darbiem britu zinātnieks Stīvens Hokings pievērsās tēmai par paralēli eksistējošām pasaulēm.

Materiālā, kas tapis kopā ar zinātnieku Tomasu Hertogu, izteikta doma, ka eksistē paralēlās civilizācijas, turklāt to eksistēšanas faktu iespējams fiksēt kosmisko lidojumu gaitā.

Tajā pašā laikā tiek pausts uzskats, ka citu pasauļu atklāšana cilvēcei var beigties bēdīgi - jau pēc 100 gadiem, kad fundamentālā zinātne būs attīstījusies daudz kvalitatīvākā līmenī, cilvēce var sastapties ar daudz attīstītākām civilizācijām un izzust kā mazāk tehnoloģiski attīstīta suga.

Jāatgādina, ka 14.martā kļuva zināms, ka mūžībā 76 gadu vecumā aizgājis plašu atzinību saņēmušais britu fiziķis Stīvens Hokings.

Komentāri [22]

 
koko
...mākslīgais intelekts arī nav nekāda panaceja, darbosies bez emocijām! Diez vai citplanētieši atradīs te kaut ko iekārojamu, domāt jau var.....
22.marts, 21:28 Atbildēt
Attīstība
Manuprāt kopā ar tehnoloģisku attīstību vajadzētu nākt morālai attīstībai, ja reiz citas sugas dzīvība būs tehnoloģiski attīstītāka un eksistējusi ilgāk, tad arī morāli attīstītāka kā cilvēki. Viņi gluži vienkārši no sava skatu punkta uzlūkos mūs kā jaunu un vēl nenobriedušu attālu radinieku, kam vēl ilgi gadi smagu dzīves mācību priekšā. Tas no kā būtu jābaidās ir cilvēces rokās nonākusi tehnoloģija, ar kuras palīdzību iespējama starpgalaktiska vai dimensionāla ceļošana un līdz ar to arī citu pasauļu nolemšana iznīcībai, līdzīgi kā tas, kas šobrīd notiek ar planētu zeme, vai drīzāk man vajadzētu teikt, tas ko daudzi piemirst - māti zemi.
19.marts, 21:40 Atbildēt
P
Būs vien jāpiekrīt
19.marts, 23:57 Atbildēt
Roma.
Mums jasez uz poda un jaattistaas veel.
20.marts, 3:14 Atbildēt
Derglis
Morālā attīstība vismaz šeit diemžēl nav novērojama. Tāpēc mēs priekš viņiem būsim Austrālijas aborigēnu statusā. (zem britu kroņa 1milj. --> 60 tk.)
20.marts, 8:56 Atbildēt
vadims
Latvijas valdību neviena civilizācija neiznīdēs - ZZS & Vienotība jau 30 gadus laupa valsti
19.marts, 21:23 Atbildēt
Milda
Pilniga pravda
20.marts, 2:01 Atbildēt
Skatīt visus 22 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!