Pasaulē

24.mai
ASV Valsts departaments brīdinājis savus darbiniekus Ķīnā uzmanīties no "nenormālām skaņām", jo viens no tā darbiniekiem pieredzējis šādu gadījumu.
 
24.mai
Pirmajā ceturksnī Ķīnas ekonomiskā attīstība bija līdzsvarota, ar stabilu progresu un vienmērīgu izaugsmi, ko raksturo šādi aspekti.
 
24.mai
Ziemeļkoreja ārvalstu mediju klātbūtnē ceturtdien demontējusi tās kodolizmēģinājumu poligonu, paziņojusi Phenjana.
 
24.mai
Itālijas ziemeļos, netālu no Turīnas, vilciena sadursmē ar Lietuvā reģistrētu kravas mašīnu zaudējuši dzīvību divi un ievainoti 20 cilvēki.
 
24.mai
Lidsabiedrības "Malaysia Airlines" lidmašīna 2014.gada jūlijā Austrumukrainā tika notriekta ar raķeti "Buk", kas tika atvesta no Krievijas militārās brigādes, ceturtdien paziņoja starptautiskā izmeklētāju komanda.
 
24.mai
Ukrainas prezidenta administrācija piedraudējusi sūdzēt tiesā raidorganizāciju BBC par ziņu, ka prezidenta Petro Porošenko starpnieki samaksājuši ASV pusei naudu par tikšanās organizēšanu ar ASV prezidentu Donaldu Trampu pagājušā gada jūnijā.
 
24.mai
No Otrā pasaules kara saglabājusies bumba ceturtdien Drēzdenē neitralizēšanas procesā daļēji eksplodējusi, un policija pieļauj, ka varētu notikt vēl viens sprādziens.
 
24.mai
ASV kāds pāris vērsies tiesā, lai izliktu no mājām savu 30 gadus veco dēlu, kurš savukārt pieprasījis sešus mēnešus laika, lai izvāktos, vēsta Savienoto Valstu mediji.
 
24.mai
Francijas prezidents Emanuēls Makrons ceturtdien apmeklēs Krievijas pilsētu Sanktpēterburgu, kur tiksies ar prezidentu Vladimiru Putinu, lai apspriestu Irānas kodolvienošanos un konfliktus Sīrijā un Ukrainā.
 
24.mai
Irānas augstais līderis ajatolla Ali Hamenei izvirzījis Eiropai septiņus nosacījumus, kuru ievērošana ļaus Irānai turpināt pildīt kodolvienošanos, citādā gadījumā Teherāna saglabā tiesības atjaunot kodolprogrammu.
 
24.mai
Ziemeļkoreja ceturtdien kritizēja ASV viceprezidenta Maika Pensa izteikumus, nosaucot tos par “nezinošiem un stulbiem", kā arī vēlreiz draudēja atcelt plānoto abu valstu līderu samitu.
 
24.mai
ASV prezidents Donalds Tramps nevar likumīgi bloķēt tvitera lietotājus, kuriem ir viedokļu atšķirības ar viņu, trešdien nolēma federālā tiesnese lietā, kas var būt ar potenciāli tālejošām sekām sociālo mediju lietošanas praksē no valsts amatpersonu puses.
 
23.mai
Hamburgā no 31.maija daļā pilsētas būs aizliegti vecāki transporta līdzekļi ar dīzeļdzinējiem, kas būs pirmais šāds aizliegums Vācijā.
 
23.mai
Uzbrukumu ar nervus paralizējošu vielu Lielbritānijā pārcietusī bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa meita Jūlija ziņu aģentūrai "Reuters" apliecināja, ka tālākā perspektīvā gribētu atgriezties Krievijā, neraugoties uz notikušo saindēšanu.
 
23.mai
Ungārijā mikroautobusa šoferis mirkli pirms letālas avārijas lietojis sociālo tīklu "Facebook", trešdien vēsta Rumānijas mediji.
 
23.mai
Krievijā Maskavas Tveras rajona tiesa trešdien piespriedusi 25 diennaktis administratīvajā arestā opozicionāra Alekseja Navaļnija preses sekretārei Kirai Jarmišai par Maskavas 5.maija protesta akcijas "Viņš mums nav cars" organizēšanas noteiktās kārtības pārkāpumu.
 
23.mai
Lavas izvirdumi uz Havaju salu Lielās salas nav rimuši
 
23.mai
Vācijā otro gadu pēc kārtas rekordlielam skaitam britu piešķirta Vācijas pilsonība, trešdien paziņojis Vācijas Federālais Statistikas birojs.
 
23.mai
Mazāk nekā 12% poļu darbspējīgā vecumā apsver došanos strādāt uz ārzemēm, kas ir mazākais skaits pēdējos četros gados, atsaucoties uz jaunu aptauju, vēsta Polijas Radio.
 
23.mai
Pēc stiprām lietavām Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo bojā gājuši 18 cilvēki, bet 301 ģimenei bija jāpamet savas mājas.
 
23.mai
Nedēļas nogalē Japānā notiks ikgadējais "Azuma Odori" deju festivāls, kur savus priekšnesumus rādīs maģiskās geišas.