Rinkēvičs: Situācija Ukrainas austrumos pasliktinās

Scanpix
  • Scanpix
1 / 1

Pašlaik nav nekāda pamata runāt par Eiropas Savienības (ES) ieviesto sankciju pret Krieviju mīkstināšanu vai atcelšanu, saka Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ministrs norādīja, ka par sankcijām pret Krieviju ES dalībvalstis spriedīs vasarā, bet šobrīd spēkā esošo sankciju atcelšana vai mīkstināšana nav iespējama, jo netiek pildītas Minskas vienošanās.

"Situācija Ukrainas austrumos pasliktinās, ko apstiprina arī starptautisko organizāciju ziņojumi, to skaitā ANO, EDSO un citi. Kamēr Krievijas puse pārkāpj starptautiskās tiesības, sankcijas ir pilnībā adekvāts solis," pārliecināts Rinkēvičs.

Kā ziņots, Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LETA arī vēstīja, ka katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ir apmierināts ar Latvijas un Krievijas savstarpējām attiecībām, bet absolūts vairākums šajā jautājumā pauž neapmierinātību, tas secināts pētījumu centra SKDS veiktajā aptaujā, kuru bija pasūtījis Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina (S) birojs.

ES sankciju pagarināšanu pret Krieviju kā nepareizu soli novērtējuši vairāk nekā puse, proti 59% respondentu, no kuriem šādu soli par nepareizu nosaukuši 87% krievvalodīgo iedzīvotāju. Liela daļa aptaujāto, 77%, piekrīt tam, ka ES sankcijas pret Krieviju kaitē Latvijas ekonomikai.

Komentāri [4]

 
Kad
Beidzot tiks padzits sis gejskura darbiba latvijas valstij tikai rada zaudejumus?
19.aprīlis 2017, 14:45 Atbildēt
nekauņas
vai Ukrainai nav nekādu saistību kas būtu izpildāmas sakarā ar Minskas vienošanos?Apriebies lasīt un klausīties šīs muļķības par Krieviju.Ne jau Krievija Donbasā uzsāka karu bet svētais Turčinovs.Viņi speciāli nepilda un nepildīs nevienu punktu,jo,redz, vainīga būs vienalga Krievija un sankcijas būs Krievijai ne jau asiņainajam Pedro.
19.aprīlis 2017, 14:33 Atbildēt
Raimonds
Pirmkārt situācija visā Ukrainā pasliktinās ... ukri sajāja savu valsti ... tur valda tikai naids un pilsoņkarš ... kas tādā situācijā var tur būt labs?
Un kāpēc atkal murgi par kaut kādu Krimas okupāciju. .. tur neviens netika ne nošauts ... ne ievainots ... tur nebija pat neviena šāviena ... tad kur tā okupācija?
Krimā bija likumīgs referendums ... bet mūsu Rinkeviçs atkal izplata melus par Krieviju.
19.aprīlis 2017, 12:30 Atbildēt
Skatīt visus 4 komentārus >

Politika Vairāk >

Kaut kas traks!