Lielbritānijas parlaments nobalso par pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu

scanpix
  • scanpix
1 / 1

Lielbritānijas parlaments trešdien atbalstījis premjerministres Terēzas Mejas ieceri 8.jūnijā rīkot parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas.

Par vēlēšanu rīkošanu nobalsoja 522 likumdevēji, bet pret - tikai 13.

Meja trešdien pirms balsojuma aizstāvēja savu lēmumu par pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu rīkošanu, sakot, ka tādējādi tiks nostiprinātas valdības pozīcijas sarunās par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Meja noraidīja pārmetumus par lēmumu trešo reizi divu gadu laikā sūtīt pilsoņus pie balsošanas urnām.

""Breksits" nav tikai vēstule, kurā teikts, ka mēs vēlamies iet prom. Tā ir īstas vienošanās panākšana no Eiropas," sacīja Meja.

Kārtējām parlamenta vēlēšanām būtu jānotiek 2020.gadā - gadu pēc "Breksita" sarunu noslēguma.

Ja Lielbritānija turpinātu sarunas ar bloku, tuvojoties nacionālajām vēlēšanām, "eiropieši to varētu uzskatīt par vājuma laiku, kad viņi var vērst pret mums spiedienu", Meja skaidroja laikrakstam "The Sun".

scanpix

Pateicoties 8.jūnija pirmstermiņa vēlēšanām, premjerei - vai politiķim, kas nāks viņas vietā - būs vairāk laika, lai pirms nākamajām vēlēšanām īstenotu "Breksitu".

Meja arī sacīja raidorganizācijai BBC, ka viņas politiskie oponenti centušies "graut "Breksita" procesu" pat pēc tam, kad parlaments bija pilnvarojis sākt sarunas par šķiršanos no ES.

Mejas konservatīvajiem šobrīd ir 330 no 650 parlamenta vietām. Sabiedriskās domas aptaujās torijiem ir ievērojams pārsvars pār opozīcijas leiboristiem, un Meja cer, ka vēlēšanu rezultātā viņa saņems no vēlētājiem personīgu mandātu, bet konservatīvie iegūs lielāku pārsvaru parlamentā.

Meja noraidījusi iespēju, ka viņa varētu piedalīties priekšvēlēšanu debatēs televīzijā.

"Mēs nepiedalīsimies televīzijas debatēs," sacīja Meja, piebilstot, ka politiķiem kampaņas gaitā būtu jātiekas ar vēlētājiem.

Liberāldemokrātu līderis Tims Farons sacīja, ka raidorganizācijām tomēr vajadzētu rīkot debates, Mejas vietā novietojot tukšu krēslu.

"Premjeres mēģinājums izvairīties no pārbaudes apliecina, ka viņa ar nicinājumu izturas pret sabiedrību," viņš sacīja.

Komentāri [5]

 
Antiņš
Mums arī vajadzētu saeimu pēc iespējas ātrāk pārvēlēt, jo tie vienotie ar na-naniešiem pavisam nevarīgi palikuši. Varētu apvienot ar pašvaldības, vēlēšanām, lai lētāk iznāk.
19.aprīlis 2017, 17:51 Atbildēt
Raimonds
Tā būs iespēja angļiem apvienoties un koncentrēties aiziešanai no ES ... cik es saprotu, tad pēc vēlēšanām vispār nebūs tādas opozicijas UK Exitam ... angļi būs vienoti.
Bet kas pārstāvēs un aizstāvēs latviešus Anglijā? ... cik saprotu, tad neviens. Ikvienam latvietim pašam individuāli būs jātiek galā ar savām problēmām.
19.aprīlis 2017, 17:19 Atbildēt
Raimonds
Mūsu Ārlietu ministrs Rinkevičs ir ļoti aizņemts ar naida kurināšanu pret Krieviju un ar tās apmelošanu .... prezidents ir tukša vieta ... premjers te mēģina valsti no mēsliem izvilkt ... tā ka slīcēju glābšana būs pašu slīcēju rokās ... bet tā jau latvie5ßiem vēsturiski visu laiku ir bijis.
19.aprīlis 2017, 17:24 Atbildēt
Raimonds
Raimondam taisnība...
20.aprīlis 2017, 0:18 Atbildēt
Dubultpilsonis
Ko Tu vari klabét kà iestudétais ekstrasenss!Pats laidies pa burbuli un vél citus gribi līdz pavilkt ar savu muldésanu.Kà sacīt jàsaka-kaut Tu slīkdams dzert prasītu.Brieskonīgi jau Uk latviesi gaida kàdu palīdzíbu no Latvijas.Viñi iemàcíjusies pasi pàrvarét problémas.Tà kà neceriet,neviens no Raimondiem,uz emigrantu atgriesanos.Da jebkur citur,tik ne vélreiz atpakal.
20.aprīlis 2017, 5:56 Atbildēt

Politika Vairāk >

Kaut kas traks!