Straujuma: Neturēsim mūsu jauniešus ķīlā politiskās gribas trūkuma dēļ

Vladislavs Poroškins/ f64 photo agency
  • Vladislavs Poroškins/ f64 photo agency
1 / 1

Skolu tīkla sakārtošanai nepieciešama politiskā griba, pārliecināta Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma (V).

Iepazīstoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtīto skolu tīkla pētījuma pirmajiem rezultātiem, Straujuma secinājusi, ka tas ir viens no pozitīvajiem piemēriem, kā mūsdienās būtu jāveido politika. "Skaidri izvirzīti mērķi, izstrādāta metodika un profesionāli veikts darbs," vērtēja politiķe.

Viņa norādīja, ka pētījuma pirmā daļa jau ļauj secināt, kur ir mūsu izglītības sistēmas melnie punkti un kur, pareizi plānojot skolu tīklu, ir panākti uzlabojumi gan skolēnu sniegumos, gan skolotāju atalgojumā, kā tas ir, piemēram, Bauskā un Smiltenē.

"Skola ir pirmais nozīmīgais dzīves posms jauniešiem, kur lielākoties tiek pieņemti lēmumi par nākotnes izvēlēm, tai skaitā par profesiju. Valsts interesēs ir, lai vide, kurā šie lēmumi tiek izdarīti, būtu pēc iespējas motivējošāki un pilnveidojošāki," sacīja Straujuma.

Viņasprāt, šo pētījumu var uztvert kā valsts atbalstu tām pašvaldībām, kuras vēl gatavojas savu skolu tīkla sakārtošanai. "Neturēsim mūsu jauniešus ķīlā politiskās gribas trūkuma dēļ!" aicināja deputāte.

Komentāri [4]

 
Pisa
Tikai islamisti glābs latviju !
20.aprīlis 2017, 6:43 Atbildēt
?
par ko veca sorosite straujuma muld ?
19.aprīlis 2017, 23:33 Atbildēt
Siram.
Bet,ja maksā un noliek tekstu priekšā,kāpēc ne.
20.aprīlis 2017, 0:56 Atbildēt
Herberts
Nezinu kurš ir autors šim tekstam, bet visiem zināms fakts, ka Straujuma tik sakarīgi izteikties nespēj.
19.aprīlis 2017, 21:21 Atbildēt

Politika Vairāk >

Kaut kas traks!