Meja grasās vērsties pret imigrāciju no valstīm ārpus ES

SCANPIX
  • SCANPIX
1 / 1

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien nāks klajā ar savas Konservatīvās partijas vēlēšanu manifestu, kurā solīs ierobežot imigrāciju no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES), ziņoja britu raidsabiedrība BBC.

Meja solīs "vērsties pret imigrāciju no [valstīm] ārpus ES", prasot firmām maksāt vairāk par viesstrādnieku algošanu.

Ir gaidāms, ka premjere paziņos par papildu izmaksām darba devējiem, kas izvēlēsies pieņemt kvalificētos darbos strādniekus no valstīm ārpus ES, divkāršojot kvalifikācijas nodevu (Skills Charge).

Pašlaik nelielām firmām kvalifikācijas nodeva ir 364 britu mārciņas (423 eiro) gadā, bet vidējām un lielām firmām tās apjoms ir līdz 1000 mārciņām (1162 eiro).

scanpix

Viesstrādniekiem arī būs vairāk jāmaksā, lai izmantotu britu Nacionālā veselības dienesta pakalpojumus, ziņoja BBC.

Ar šādi gūtiem ieņēmumiem tiks finansēta britu strādnieku apmācība viņu kvalifikācijas celšanai.

Meja cer, ka jaunie pasākumi ierobežos imigrāciju no valstīm ārpus ES līdz dažiem desmitiem tūkstošu cilvēku gadā. Konservatīvā partija pēdējos septiņus gadus ir solījusi to panākt, bet nav spējusi izpildīt šo solījumu.

Saskaņā ar oficiālās statistikas aģentūras aplēsēm viena gada laikā līdz 2016.gada septembrim Lielbritānijā imigrēja 596 tūkstoši cilvēku, no kuriem 257 tūkstoši nebija ES pilsoņi.

Neto migrācija jeb imigrantu un emigrantu skaita starpība šajā laikā bija 273 tūkstoši.

"Kad imigrācija ir pārāk strauja un pārāk liela, ir grūti veidot saliedētu sabiedrību," Meja teiks partijas manifestā.

Viņa arī apņemsies samazināt imigrāciju no ES, kad būs pabeigta Lielbritānijas izstāšanās no šī valstu bloka.

Meja ir vairākkārt sacījusi, ka Lielbritānija izstājas no vienotā tirgus, lai varētu ierobežot imigrāciju no pārējās ES.

Pretstatā tam opozīcijā esošā Liberāldemokrātu partija trešdien publiskotā vēlēšanu manifestā solīja sarīkot jaunu referendumu par valsts dalību ES. Šī partija arī solīja nodrošināt Lielbritānijas vietu Eiropas vienotajā tirgū un saglabāt pārvietošanās brīvību, lai arī Meja šādu iespēju ir izslēgusi.

Komentāri [4]

 
lapa
katrai nacijai jadzivo sava zeme . anglija ir baigi pilna ar curbaniem . ko tadu negribetu musu zeme , ne tapec musu tevi un vectevi lidz pedejai patronai cinijas kurzemes katla - to musu saimas deputati ir aizmirsusi.
18.maijs 2017, 11:00 Atbildēt
es
No kurienes tu kainMon,esi tik viszinošs?
18.maijs 2017, 10:12 Atbildēt
Kàrléns
Doma izcila,bet diez vai piepildàma.Pàràk tálu viss ielaists.
18.maijs 2017, 9:14 Atbildēt
Skatīt visus 4 komentārus >

Eiropas Savienība Vairāk >

Kaut kas traks!