ES paziņo, ka "Breksita" sarunas nonākušas strupceļā

Xinhua/Sipa USA/Scanpix
  • Xinhua/Sipa USA/Scanpix
1 / 1

"Breksita" sarunas nonākušas strupceļā jautājumā par izšķiroši svarīgo Lielbritānijas izstāšanās rēķinu, tomēr izrāviens joprojām ir iespējams nākamo divu mēnešu laikā, ceturtdien atzina vecākais Eiropas Savienības (ES) sarunvedējs Mišels Barnjē.

Noslēdzot piekto sarunu raundu ar Lielbritānijas "Breksita" ministru Deividu Deivisu, Barnjē sacīja, ka sarunās nav panākts pietiekams progress, lai viņš varētu ieteikt pāreju no šķiršanās jautājumiem uz tirdzniecību.

Deiviss vienlaikus pauda cerību, ka 27 ES valstu līderi varēs nolemt par pāreju uz nākamo fāzi, kad viņi Briselē jaunnedēļ tiksies samitā.

"Šonedēļ mēs esam strādājuši ļoti konstruktīvā garā, mēs esam viesuši skaidrību vairākos punktos, bet mēs neesam spēruši lielus soļus uz priekšu," kopīgā preses konferencē ES galvenajā mītnē sacīja Barnjē.

Visnegatīvāko vērtējumu ES sarunvedējs bija pataupījis finanšu saistību jautājumam, norādot, ka Lielbritānija joprojām nav izklāstījusi to, ko britu premjerministre Terēze Meja solīja pagājušajā mēnesī runā Florencē.

Scanpix

"Mēs šajā jautājumā esam strupceļā, un tas ir ļoti satraucoši," sacīja Barnjē.

"Es šobrīd nevaru ieteikt, lai Eiropadome nākamnedēļ atver diskusijas par nākotnes attiecībām," viņš sacīja.

"Es joprojām esmu pārliecināts, ka, esot politiskai gribai, apņēmīgi izrāvieni var notikt nākamo divu mēnešu laikā," piebilda Barnjē.

Komentāri [5]

 
how exciting
izskatās, ka beigsies ar durvju aizciršanu no Lielbritānijas puses
12.oktobris 2017, 18:40 Atbildēt
Raimonds
Nu re ... nesanāks eiropamuļķiem izdancināt Angliju pēc sava prāta ... :)))
12.oktobris 2017, 16:28 Atbildēt
Un
Raimond,eij dirst mauka!
12.oktobris 2017, 16:57 Atbildēt
>>un
izskalo muti un smadzenes, ja tev tādas ir
12.oktobris 2017, 18:41 Atbildēt
Raimonds Trīcvaidziņš
Mute viņam ir, bet tā ir aizņemta apkalpjot kremļa zoofilu. Smadzeņu nav, jo izkrita pietupjoties priekšķepās un gaudojot, lai izlīdzinātu spiedienu starp priekšu un pakaļu.
15.oktobris 2017, 17:15 Atbildēt

Eiropas Savienība Vairāk >

Kaut kas traks!