Pasaulē

19:45
Eiropas Savienībai (ES) būtu formāli jāpārtrauc iestāšanās sarunas ar Turciju, citādāk notiek ņirgāšanās par pašas ES vērtībām, šādu viedokli pauda nevalstiskās organizācijas "Eiropas kustība Latvijā" prezidents Andris Gobiņš.
 
9:31
SV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna samits Singapūras valsts budžetam izmaksājis 16,3 miljonus Singapūras dolāru (10,3 miljonus eiro), paziņojusi Singapūras Ārlietu ministrija.
 
8:02
Turcijā svētdien notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis pašreizējais valsts galva Redžeps Tajips Erdogans, bet parlamenta vēlēšanās - viņa Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) vadītā alianse, kurai būs absolūtais vairākums, liecina valsts ziņu aģentūras "Anadolu" izplatītie provizoriskie rezultāti.
 
23.jun
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien aicināja nelolot cerības, ka Eiropas Savienības (ES) samitā nākamnedēļ tiktu panākts risinājums migrācijas problēmai, kas izraisījusi krīzi viņas valdībā.
 
22.jun
Čehija ir gatava jau uz robežas liegt valstī ieceļot migrantiem, ja šādi rīkosies arī Vācija un Austrija, piektdien sacīja Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs.
 
22.jun
Piektdien stājušies spēkā Eiropas Savienības (ES) muitas tarifi, kurus bloka dalībvalstis apstiprinājušas kā atbildi uz ASV piemērotajiem tarifiem no ES importētajam tēraudam un alumīnijam.
 
22.jun
Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien salīdzināja Eiropā pieaugošo nacionālismu un noskaņojumu pret imigrantiem ar "lepru".
 
20.jun
Bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko trešdien paziņojusi, ka kandidēs 2019.gadā paredzētajās prezidenta vēlēšanās.
 
20.jun
ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņojis, ka parakstīs rīkojumu, lai novērstu bērnu nošķiršanu no vecākiem uz ASV un Meksikas robežas.
 
20.jun
Rietumu attieksme pret Krieviju joprojām ir naiva un tie pamostas vienīgi tad, kad Maskava tiem uzbrūk, intervijā, kas otrdien publicēta vācu tīmekļa izdevumā "Spiegel Online", sacīja Lietuvas prezidenta Daļa Grībauskaite.
 
20.jun
Kanādas parlamenta augšpalāta Senāts otrdien galīgajā balsojumā pieņēma likuma projektu par marihuānas legalizāciju izklaides mērķiem, nodrošinot legāla marihuānas tirgus izveidošanu tuvāko divu vai triju mēnešu laikā.
 
20.jun
ASV ir izstājušās no ANO Cilvēktiesību padomes, otrdien paziņoja ASV vēstniece ANO Nikija Heilija, nosaucot šo padomi par "politisku aizspriedumu izgāztuvi" un "organizāciju, kas nav sava nosaukuma cienīga".
 
19.jun
ASV prezidents Donalds Tramps otrdien turpināja uzstāt, ka imigrācijas dēļ Vācijā pieaugusi noziedzība, vienlaikus paužot šaubas par Vācijas oficiālo statistiku.
 
19.jun
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns otrdien Pekinā ticies ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpinu un informējis viņu par vēsturisko Singapūras samitu ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.
 
19.jun
Eiropas Savienības Vispārējā tiesa otrdien apstiprinājusi Eiropas Parlamenta (EP) lēmumu, ar kuru Francijas galēji labējās "Nacionālās frontes" (FN) līderei Marinai Lepēnai piespriests atmaksāt gandrīz 300 000 eiro, ko viņa izmaksājusi asistentam neatbilstoši EP noteikumiem.
 
18.jun
ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien devis rīkojumu Pentagonam izveidot jaunus ASV "kosmosa spēkus", kam ir jākļūst par ASV bruņoto spēku sesto daļu.
 
17.jun
Grieķija un Maķedonija svētdien parakstīja vienošanos par Maķedonijas jauno nosaukumu, kas pēc ratifikācijas procesa pabeigšanas dos iespēju Maķedonijai tikt uzaicinātai iestāties NATO un sākt sarunas par dalību Eiropas Savienībā (ES).
 
16.jun
Vācijas kanclere Angela sestdien paziņojusi, ka migrācija ir Eiropas līmeņa izaicinājums, uz ko arī jāreaģē Eiropas līmenī.
 
16.jun
Grieķijas parlamentā sestdien paredzēts balsojums par neuzticības izteikšanu premjerministram Aleksim Cipram saistībā ar viņa panākto vienošanos ar Maķedoniju par tās nosaukuma maiņu, kas šonedēļ noslēgta, lai izbeigtu 27 gadus ilgstošo strīdu starp Atēnām un Skopji.
 
15.jun
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien izteicies, ka tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu šovasar "ir iespējama".
 
15.jun
Polijas Augstākā tiesa lēmusi par sliktu kādam tipogrāfijas darbiniekam, kurš atteicies drukāt lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienas plakātus, vēsta ziņu aģentūra PAP.
 
15.jun
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja par muitas tarifiem 25% apmērā, kas tiks piemēroti Ķīnas importam 50 miljardu dolāru (42,6 miljardu eiro) apmērā.