Krievija: NATO filma par mežabrāļiem Baltijā ir vēstures pārskatīšana

Ekrānšāviņš
  • Ekrānšāviņš
1 / 1

NATO filma par meža brāļiem Baltijā ir vēstures pārskatīšana, teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā, kas ievietots tās interneta mājaslapā "www.mid.ru".

Kaimiņvalsts ministrija pauž, ka filmā par brīvības cīnītājiem nodēvēto karavīru rokas esot līdz elkoņiem notrieptas ar asinīm. Viņi esot vainojami desmitiem tūkstošu mierīgo iedzīvotāju nāvēs.

Paziņojumā arī tiek norādīts, ka meža brāļi esot nacistu līdzskrējēji.

Ministrija uzskata filmu par māksliniecisku propagandu un piebilst, ka tajā nav atsauču uz dokumentiem, kā arī tā neaicinot uz diskusiju par vēstures notikumiem.

Kā ziņots, NATO izveidojusi īsfilmu par nacionālās pretošanās kustību jeb tā dēvētajiem meža brāļiem Baltijā.

Filmā izskaidrota partizānu rašanās un attēlotas iestudētas stilizētas cīņu ainas, kuras pavada bijušo nacionālās pretošanās kustību dalībnieku stāstītais par piedzīvoto. Viens no intervējamiem ir bijušais latviešu partizāns Arvīds Ēriks Bluzmanis.

Latvijas nacionālie partizāni bija cīnītāji, kas ar partizānu kara metodēm cīnījās pret padomju okupācijas varu pēc Otrā pasaules kara. Partizāni tiek saukti arī par mežabrāļiem, jo to apmešanās vietas galvenokārt bija mežu bunkuros.

Komentāri [72]

 
Una
Mans vectēvs un vecmāmiņa stāstīja par partizāņiem. Viena daļa, kas bēga no kara, citi no sibīrijas, un t.t. Katram bija savi iemesli slēpties mežā, arī no nāves. Jo kurus atrada mežabrāļus tūlīt viņus arī nošāva, tā bija krievu pavēle. Tā varētu rakstīt vēl un vēl, kas tik nenotikās tajā laikā.
18.jūlijs 2017, 10:33 Atbildēt
lapsene
Patīkams pārsteigums! Pavisam maz NATO un kliķes nozombēto!
16.jūlijs 2017, 13:34 Atbildēt
jebal
nedirs! nevis pavisam maz, bet neviens!
pipele tu esi nevis lapsene
bļaģ
16.jūlijs 2017, 15:24 Atbildēt
krievija gan faktiski pieder kadirovam
tas viņiem par Šamilu.............
16.jūlijs 2017, 8:53 Atbildēt
Skatīt visus 72 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!