Krievijas domes deputāts vēlas, lai bijušās impērijas iedzīvotājiem piešķir pilsonību

SCANPIX
  • SCANPIX
1 / 1

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāts no valdošās partijas "Vienotā Krievija" Konstantīns Zatuļins ierosinājis piešķirt Krievijas pilsonību visiem bijušās Krievijas impērijas vai Padomju Savienības iedzīvotājiem un viņu tiešajiem pēctečiem, ziņo laikraksts "Kommersant".

Zatuļins iesniedzis projektu par attiecīgiem grozījumiem Krievijas pilsonības likumā, taču pagājušajā nedēļā Valsts dome grozījumus vēl nepieņēma, jo šis grozījumu projekts jāsaskaņo valdībā un Ārlietu ministrijā. Ja grozījumu projekts tiks saskaņots, to šonedēļ varētu izskatīt Valsts domē, raksta "Kommersant".

Patlaban Krievijas pilsonības likumā ir teikts, ka pilsonība pienākas "personām, kas iepriekš dzīvojušas Krievijas Federācijā, un kuriem ir radinieki taisnā augšupejošā līnijā, kuri iepriekš dzīvojuši Krievijas impērijas vai Padomju Savienības teritorijā, taču Krievijas Federācijas robežās", paskaidrojis Zatuļins.

SCANPIX

Taču viņa iesniegtais grozījumu projekts paredz, ka pilsonība pienākas visiem tiem, paši vai kuru tiešie priekšteči dzīvojuši bijušās Krievijas impērijas vai Padomju Savienības teritorijā, kāda tā bija "to pastāvēšanas beigās", laikrakstam "Kommersant" sacījis politiķis.

Ja viņa iesniegtie grozījumi tiktu pieņemti, uz Krievijas pilsonību varētu pretendēt arī Baltijas valstu, Polijas, Somijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Dienvidkaukāza, Vidusāzijas un citu valstu iedzīvotāji.

Tomēr Zatuļins arī ierosinājis piešķirt Krievijas valdībai tiesības izveidot to valstu sarakstu, uz kurām šāda likuma norma tomēr neattiektos, lai arī šīs valstis atbilstu grozījumu projektā noteiktajiem kritērijiem.

Valsts domes likumdošanas komitejas priekšsēdētājs Pāvels Krašeņiņņikovs, kurš arī pārstāv "Vienoto Krieviju", norādījis, ka šāds grozījumu projekts ir jāsaskaņo Krievijas Ārlietu ministrijā. Krievijas iekšlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gorovojs nav paudis konkrētu savas ministrijas nostāju, vienīgi teicis, "ka šāda iniciatīva, bez šaubām, ir jāizskata", un ka Iekšlietu ministrija "ir gatava strādāt šajā virzienā", vēsta "Kommersant".

Komentāri [5]

 
Pastalnieks
Pozitīva vēlme! Tad arī latvieši varēs tikt pie Krievijas pensijas. Tur pensijā laiž no 55. gaidi sievietes, 60. gadi vīriešus.
17.jūlijs 2017, 15:17 Atbildēt
un netikt ne uz vienu REiropas valsti bez vīzas. Kādu jau šis projekts ieinteresēts. Sevišķi Somijā vai Polijā :D
17.jūlijs 2017, 16:04 Atbildēt
Apmierinātais
Man nahren nevajag to Reiropu, būšu tikai priecīgs ja varēšu just perspektīvu, pēc 2000 gadiem vatikāna maldu, būt kopā ar saknēm kā tam normāli jābūt.
17.jūlijs 2017, 20:14 Atbildēt
xxx
nabaga Trusīti,nemoki sevi un kamēr nepiedzīvoji insultu vai infarktu,esi tik laipns un mīļš. pacel lūdzu savu dupsīti un brauc uz laimes zemi-Krieviju.tevi sagaidīs Putins ar putējo orķestri,kurš atskaņos Bože Carja Hrani!
18.jūlijs 2017, 11:14 Atbildēt
bob
nevajag dzert pārāk daudz,var atstiept kajas
18.jūlijs 2017, 11:18 Atbildēt

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!