Tramps apver iespēju Venecuēlā ievest ASV armiju

Reuters / Scanpix
  • Reuters / Scanpix
1 / 1

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka apsver iespēju izmantot Savienoto Valstu bruņotos spēkus, reaģējot uz politiskās krīzes saasināšanos Venecuēlā.

"Mums Venecuēlai ir daudzas alternatīvas, tostarp iespējama militāra alternatīva, ja tā būs nepieciešama," Tramps pavēstīja reportieriem savā golfa klubā Ņūdžersijā.

"Mums ir karavīri visā pasaulē vietās, kuras atrodas ļoti tālu. Venecuēla nav ļoti tālu, un cilvēki cieš un mirst," piebilda prezidents.

Trampa izteikumi seko divas dienas pēc tam, kad Vašingtona piemēroja sankcijas vēl astoņiem Venecuēlas politiķiem, kas saistīti ar jaunās prezidentam Nikolasam Maduro lojālās Konstitucionālās sapulces izveidi, tostarp bijušā prezidenta Ugo Čavesa brālim.

ASV jūlija beigās jau noteica sankcijas 13 Venecuēlas šābrīža un bijušajām augsta ranga amatpersonām par Konstitucionālās sapulces veidošanu.

Konstitucionālā sapulce, kuras leģitimitāti apšauba starptautiskā sabiedrība, sāka darbu 4.augustā. To veido 545 locekļi, tostarp Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro sieva un dēls. Sapulcei piešķirtas tiesības atlaist parlamentu, pieņemt likumus un izstrādāt jaunu konstitūciju.

Opozīcijas deputāti neatzīst Konstitucionālo sapulci un uzskata to par Maduro mēģinājumu nodibināt valstī diktatūru.

Otrdien Konstitucionālā sapulce pieņēma dekrētu, ar kuru pasludinājusi savu pārākumu pār visām valdības institūcijām.

Dekrēts arī aizliedz parlamentam - opozīcijas kontrolētajai Nacionālajai sapulcei - rīkoties pretēji Konstitucionālās sapulces lēmumiem.

Plaši protesti pret prezidentu un valdību Venecuēlā notiek kopš 1.aprīļa.

Protestētāji, kuri vaino Maduro smagajā ekonomiskajā krīzē, pieprasa prezidenta atkāpšanos un jaunu vēlēšanu noorganizēšanu. Protestos dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 120 cilvēki.

Maduro savukārt paziņojis, ka krīze ir ASV sazvērestība, un cer, ka Konstitucionālās sapulces izveidošana nomierinās protestētājus.

Komentāri [13]

 
kas par apetīti
gatavs karot ar ikvienu un jebkur lai jaunas kolonijas sev iekarotu
12.augusts 2017, 17:27 Atbildēt
drukas kļūda
kā var "apvērt iespēju"?
varbūt tā ir drukas kļūda un bija domāts "apvērš iespēju"?
12.augusts 2017, 15:20 Atbildēt
Tāds viegls weekend(a) smīniņš uzraujas....
...un tagad pienākusi kārta Venecuēlai. NWO, Jaunā Pasaules Kārtība grib savus cilvēkus valdībā. Kāpēc..., un par ko neraksta... Viss ir tīts miglā un slēpjas aiz demokrātijas plīvura.
Venecuēlā ir atklāti milzīgi naftas krājumi ko var salīdzināt ar Saudi Arabiju. Tas ir iemesls kāpēc vajadzīgi "savi" cilvēki valdībā.
Tas pats sakāms ar ZK., kuras Nukleāro ieroču potenciāls ir vienlīdzīgs nulei. Tomēr tur ir kas cits. Tie ir trilionu vērti mineral resursi, pēc kā rietumiem niez rokas. Un izspēlēts tiek tas pats teātris kas bija ar Iraku. Pasaules biedēšana ar masu iznīcināšanas ieročiem. ...un ka tie Eiropas pilsētas var sasniegt 45 miņušu laikā.
Tā ir NWO, kas grib ieviest pasaulē vienu valdību. Un tie kas nepakļaujas...
Lībija šīrija, īndonēzija, NK, celvēce redz kas notiek ar tām vālstīm. Kura būs nākošā?!
12.augusts 2017, 13:46 Atbildēt
Skatīt visus 13 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!