Ziemeļkoreja nosoda ANO "ļaunās sankcijas"; draud atriebties

AP/ SCANPIX
  • AP/ SCANPIX
1 / 1

Ziemeļkoreja otrdien nosodīja pēdējā kodolizmēģinājuma dēļ tai noteiktās ANO Drošības padomes "ļaunas sankcijas", vienlaikus draudot atriebties Vašingtonai, ko Phenjana vaino sankciju iniciēšanā.

"Vakar Vašingtonas režīms safabricēja visļaunāko sankciju rezolūciju," Ziemeļkorejas vēstnieks Ženēvā otrdien sacīja ANO atbruņošanās konferencē, paužot Phenjanas pirmo reakciju uz pirmdienas vienbalsīgo Drošības padomes lēmumu.

"Mana delegācija visstingrākajā formā nosoda un kategoriski noraida ANO Drošības padomes pēdējo pretlikumīgo rezolūciju," sanāksmē sacīja vēstnieks Hans Taesons.

"Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas (KTRD; Ziemeļkorejas) gaidāmie soļi liks ASV ciest lielākās sāpes, kādas tā ir pieredzējusi savā vēsturē," viņš piebilda.

"Tā vietā, lai izdarītu pareizu izvēli ar racionālu analīzi, Vašingtonas režīms devis priekšroku politiskai, ekonomiskai un militārai konfrontācijai," sacīja Hans.

ASV ir "apsēstas ar mežonīgu spēli, lai pretējā virzienā pavērstu KTDR kodolarsenāla attīstību, kas jau tagad ir sasniegusi savu noslēguma fāzi", viņš piebilda.

ANO Drošības padome pirmdien vienbalsīgi pieņēma ASV izstrādāto rezolūciju par jaunām sankcijām pret Ziemeļkoreju, kas nesen veica ūdeņraža bumbas izmēģinājumu.

AFP/ SCANPIX

Par jaunajām sankcijām balsoja visas 15 Drošības padomes dalībvalstis, tostarp Krievija un Ķīna.

Vašingtona sākotnēji bija piedāvājusi bargākas sankcijas, tomēr Krievijas un Ķīnas spiediena rezultātā pārstrādāja rezolūcijas projektu, atsakoties no prasības noteikt pilnīgu naftas embargo Ziemeļkorejai un iesaldēt tās līdera Kima Čenuna aktīvus.

Sankcijas tomēr paredz aizliegumu importēt Ziemeļkorejas tekstilizstrādājumus, piegādāt tai dabasgāzi, nosaka griestus pārstrādāto naftas produktu piegādēm un ierobežo naftas piegādi pašreizējā apjomā.

Sankciju rezolūcijā arī aizliegts izsniegt jaunas darba vīzas ziemeļkorejiešu viesstrādnieku nodarbināšanai, kā arī aicināts valstīm ziņot par datumu, kad Ziemeļkorejas viesstrādnieki vairs netiks nodarbināti.

Rezolūcija arī paredz kuģu pārmeklēšanu, ja pastāv aizdomas, ka tie transportē kravu, ko aizliegušas Apvienotās Nācijas. Tomēr vispirms ir jāgūst kuģa karoga valsts piekrišana. Sākotnējais rezolūcijas projekts paredzēja šādu kuģu pārmeklēšanu ar spēku, tomēr turpmāko sarunu gaitā šī prasība tika atmesta.

Kopš Ziemeļkoreja 2006.gadā pirmo reizi veica atombumbas izmēģinājumu, šī ir jau astotā reize, kad tai piemērotas sankcijas.

Sankciju mērķis ir izolēt Ziemeļkoreju, neatstājot tai citu iespēju, kā sēsties pie sarunu galda.

Komentāri [5]

 
.
pasaulē valda netaisnība!!!
kāpēc ziemeļkorejai pastiprināja sankcijas, bet krievijai nē?
krievija taču ir vienā sankciju sarakstā ar ziemeļkoreju un būtu jāsoda tikpat stingri!
12.septembris 2017, 21:45 Atbildēt
Tāds viegls weekend(a) smīniņš uzraujas...
Kad ZK vairākkārt aicināja NATO partraukt provokatīvus manevrus, tad uzaicinājumam neviens neklausījās.
Tas ir tas pats provokatīvais modelis (bruņošanās), kas notika ar Libiju, Iraku, Sīriju. meklēt ieganstus invāzijai.
Pasaule redz rietumu žandarma hegemoniju.
North Atlantic Terrorist Organization = NATO pieder vairāk kā 700 militārās bāzes visās pasaules malās. 400 no tām atrodas konservācijas stāvoklī.
Pasaule saka: Enough is enough, pietiek! Pietiek ar jaunām militārām bāzēm. Ķīna un Krievija to nepieļaus.
Ir pavisam aplami domāt ka Ķīnas un Krievijas bruņošanās Tālo Autrumu reģionā ir orientēta uz ZK. Ja pirmā sāks ZK ( ko arī NATO tik kāri gaida), tad Ķīna, Krievija liks saprast, jums te nav vietas jaunai kara bāzei.
Sankcijas, - tas ir strukturāla tirgu pārorientācija.
12.septembris 2017, 18:03 Atbildēt
Pentagopotu un volstrītas salašņas likvidēt būs izdevīgāk...
kad asv valstele atdos Korejas tautai 1472 miljardus eiro par 1950-1953 gada noziegumiem ?
12.septembris 2017, 17:00 Atbildēt
Skatīt visus 5 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!