Cīņai pret pārlieku ādas sausumu
Emolium produkti reklāmas tēmai "Veselas aknas" ©Emolium

Pārmērīgs sausums ir visbiežākā ādas problēma pasaulē. Ja šī problēma ir izteikta, āda kļūst raupja, tās virskārta bieži ieplaisā un nolobās, raksturīga niezoša, dedzinoša, „smilšaina” sajūta, ko var pavadīt arī apsārtums. Pārāk sausa āda parasti ir iedzeltena, bet tās virskārta – ļoti plāna, uzņēmīga pret iekaisumiem un vides faktoriem, tāpēc apdraudēts ir ne tikai ādas labais izskats, bet arī veselība.

* Kādēļ āda kļūst sausa. Tas notiek, ja uz ādas virsmas nepareizi funkcionē ūdens un lipīdu slānis, ir nepareizs ādas virsmas un starpšūnu lipīdu sastāvs vai ādas epidermā atrodas par maz ūdeni saistošo vielu. Šie cēloņi parasti ir savstarpēji saistīti. Savu lomu spēlē arī vides faktori un cilvēku paradumi, piemēram, augsta vai zema temperatūra, centrālapkure, saules staru ietekme, ilgstoša vannošanās, neatbilstošu kosmētikas produktu izvēle. Pārmērīgu ādas sausumu nosaka arī ģenētiski faktori. Atbildīgas par sausu ādu var būt arī alerģiskas izcelsmes ādas slimības (atopiskais dermatīts, nātrene, alerģiskais kontaktdermatīts), hroniskas ādas slimības, piemēram, psoriāze, un vispārējas organisma slimības – cukura diabēts, hroniska nieru mazspēja u.c.

* Kā kopt pārāk sausu un atopiskā dermatīta skartu ādu. Lai izvairītos no ādas problēmām un mazinātu kairinājumu, ir jāievēro ārstēšanas pamatnoteikums: āda ir jākopj ar mitrinošiem līdzekļiem, kas satur lielāku tauku daudzumu. Tie ir emolienti jeb ādas barjeras atjaunošanas līdzekļi (no latīņu val. emolire – mīkstināt). Pārmērīgi sausas ādas kopšanā ir svarīgi izmantot dziļi mitrinošos līdzekļus. Ūdens ir galvenā ādas sastāvdaļa, kas nosaka tās elastību un palīdz saglabāt ādas jaunību. Mitrināšana vajadzīga jebkurai ādai. Efekts, ko var panākt ar līdzekļiem, kas iedarbojas tikai uz ādas virsējo slāni, var izrādīties nepietiekams un negarantēt veiksmīgu ārstēšanu.

* Preparāti kompleksai iedarbībai. Emolium ir ciešā sadarbībā ar pediatriem un dermatologiem izstrādāti kompleksas iedarbības emolientu jeb ādas barjeras atjaunošanas līdzekļu sērijas preparāti.

Emolium sērijas kosmētiskie līdzekļi nodrošina ādu ar sastāvdaļām, kas nepieciešamas fizioloģiskā līdzsvara uzturēšanai. Šīs vielas ir līdzīgas dabīgajām veselas ādas sastāvā esošākajām vielām, kas saista ūdeni, baro ādu un mazina niezi. Pētījumi par preparāta efektivitāti veikti stingrā dermatologu uzraudzībā, kas ļāvis izvēlēties drošas un efektīvas aktīvās sastāvdaļas ar kompleksu iedarbību.

Promo raksts tapis sadarbībā ar Iwostin laboratorium