Latvija gatava “E-prasmju nedēļai”

eprasmes.lv /eprasmes.lv
  • eprasmes.lv /eprasmes.lv
  • eprasmes.lv /eprasmes.lv
  • eprasmes.lv /eprasmes.lv
  • eprasmes.lv /eprasmes.lv
1 / 4

Latvija ir gatava atklāt „E-prasmju nedēļu 2014”, kas norisināsies no 24. līdz 28. martam. „E-prasmju nedēļa 2014” Latvijā notiks Eiropas Get Online Week 2014 un Eiropas kampaņas e-Skills for Jobs 2014 ietvaros. „E-prasmju nedēļas 2014” galvenās tēmas ir e-prasmes nodarbinātībai un IKT karjerai, īpašu uzmanību veltot jauniešu IKT prasmēm. „E-prasmju nedēļas” aktivitātēs Latvijā iesaistījušies vairāk nekā 200 partneri: IKT nozares uzņēmumi, ministrijas, pašvaldības, skolas, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Kopā  Latvijas novados notiks vairāk nekā 700 pasākumi 92 novados un pilsētās visā Latvijā. Daļu no šiem pasākumiem būs iespējams vērot arī tiešraidē.

Latvija līdz šim ir bijusi viena no aktīvākajām Eiropas “E-prasmju nedēļas” dalībvalstīm. Lai arī 2014. gadā Latvija būtu visaktīvākā, aicinām katru interesentu piedalīties e-prasmju nedēļas aktivitātēs, kā arī saskaitīties! “E-prasmju nedēļas” laikā darbosies digitālais skaitītājs-aptauja , kas ļaus uzskaitīt visus “E-prasmju nedēļas” dalībniekus un attēlot kopējo skaitu tiešsaistes režīmā. Skaitītājs sāks oficiāli darboties 24.03.2014 plkst. 00.00 un tiks slēgts 30.03.2014 plkst. 23:59. Anketu var aizpildīt gan katrs galalietotājs, gan pasniedzējs vai mācību centra/organizācijas koordinators.

Lai piedalītos “E-prasmju nedēļas” aktivitātēs un pasākumos, aicinām iepazīties ar E-prasmju nedēļas pasākumu kalendāru.( Ātrai un precīzai meklēšanai, lai varētu atlasīt pasākumus, kas Jums interesētu visvairāk, iesakām veikt pasākumu atlasi pēc norises vietas un norises datuma. Ja vēlaties piedalīties “E-prasmju nedēļas” pasākumos, bet nav īsti skaidrs, kas notiks jūsu novadā, atrodiet savu novada koordinatoru Digitālajā kartē, veicot peles klikšķi uz novada nosaukuma. Piezvaniet novada koordinatoram un uzziniet visu nepieciešamo informāciju.

Ja dažādu iemeslu dēļ nevarat klātienē piedalīties  “E-prasmju nedēļas” aktivitātēs, jo 24., 26. un 28. martā varat sekot līdzi “E-prasmju nedēļas” norisei ar interneta tiešraides palīdzību.

24. martā, plkst. 11:30, tiešraidē varēsiet vērot svinīgo atklāšanas ceremoniju.( Tās ietvaros augsta līmeņa nozares līderi un politikas veidotāji apkopos gada laikā paveikto,  Pasākuma laikā IKT nozares un nevalstisko organizāciju pārstāvji, vienojoties par sadarbību e-prasmju attīstības veicināšanā Latvijā, svinīgi parakstīs paplašināto memorandu par „E-prasmju partnerības” izveidi Latvijā. Tam pievienosies nozares uzņēmumi SIA “Lattelecom”, “Microsoft Latvia” un A/S “RIX Technologies”, kā arī bibliotēku tīkls, ko pārstāv Kultūras informācijas sistēmas centrs.

Galvenie memoranda rīcības virzieni ir: izglītība atbilstoši darba tirgus prasībām, jauniešu piesaiste IKT jomai, interaktīva un mūsdienīga mācību procesa nodrošināšana un sabiedrības izglītošana par digitālo prasmju nepieciešamību.

Pēc memoranda parakstīšanas notiks diskusija, kurā piedalīsies Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra p.i. Baiba Broka, Labklājības ministrs Uldis Augulis, SIA „Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāre Sanda Liepiņa, A/S „RIX Technologies” vadītāja Eva Butāne, „Microsoft Latvia” vadītājs Ēriks Eglītis un Kultūras informācijas sistēmu centra direktors Armands Magone.

Savukārt no plkst. 14:00 – 16:00 notiks diskusija "Kultūra e-vidē" – stāsts par kultūras e-vides pakalpojumiem un aktivitātēm. Kultūras, bibliotēku un IKT nozaru eksperti dalīsies pieredzē un diskutēs par kultūras mantojuma un informācijas izmantošanu digitālajā vidē. UNESCO pārstāvji pastāstīs par UNESCO dārgumu karti. Kopā ar skolēniem tiks diskutēts par interneta izmantošanas kultūru mācību procesā. Atklāšanas ceremonijas un diskusijas būs iespējams vērot tiešraidē: www.eprasmes.lv.

„E-prasmju nedēļas” laikā ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties aizraujošos „E-prasmju nedēļas” konkursos un testos. Ikvienam lietotājam ir iespēja iegūt vērtīgas balvas, papildināt savu zināšanu krājumu, kā arī iegūt vērtīgus sertifikātus, kas palīdzēs karjeras veidošanā. Sīkāku informāciju par konkursiem un testiem var lasīt www.eprasmes.lv sadaļā IKT zināšanu pārbaude un testi.

Vairāk informācijas : www.eprasmes.lv

Reklāmraksti Vairāk >

Kaut kas traks!