Aicinām uzņēmējus pilnveidot savas e-prasmes!

Rakstam "Aicinām uzņēmējus pilnveidot savas e-prasmes!" /Publicitātes foto
 • Rakstam "Aicinām uzņēmējus pilnveidot savas e-prasmes!" /Publicitātes foto
 • Rakstam "Aicinām uzņēmējus pilnveidot savas e-prasmes!" /Publicitātes foto
 • Rakstam "Aicinām uzņēmējus pilnveidot savas e-prasmes!" /Publicitātes foto
1 / 3

Uzņēmuma darbību mūsdienās ir grūti iedomāties bez datoru un informācijas tehnoloģiju izmantošanas.

Pēc Eiropas Komisijas veiktajiem pētījumiem 81% uzņēmumu savā ikdienas darbā izmanto datorus. Līdz ar to šiem uzņēmumiem ir nepieciešams uzturēt un pilnveidot IT infrastruktūru, kā arī nodrošināt darbinieku apmācību jaunāko tehnoloģiju izmantošanā. Vēl jo vairāk tāpēc, ka 41% darbinieku, atbilstoši pētījuma rezultātiem, ir nepietiekamas vai daļēji pietiekamas datora lietošanas prasmes.

Mazie un mikro uzņēmumi (MMU) ir viens no Latvijas ekonomikas balstiem, tāpēc šo uzņēmumu darbinieku zināšanas mūsdienīgu tehnoloģiju izmantošanā ir svarīgas  ne tikai to konkurētspējas un darba efektivitātes uzlabošanā, bet arī nodrošina Latvijas tautsaimniecības attīstību kopumā. IKT prasmes ir arī viens no MK definētajiem Informācijas sabiedrības attīstības pamatnostādņu virzieniem 2014.-2020. gadam.

Jau otro gadu Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu realizē projektu „Informācijas tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai” .

Līdz ar to mazo un mikro uzņēmumu darbiniekiem šobrīd ir unikāla iespēja apgūt dažāda līmeņa datora lietošanas prasmes netērējot savu naudu, bet izmantojot finansējumu, ko piedāvā Eiropas Sociālais fonds (80%) un daudzos gadījumos vēl papildu arī IKT nozare (20%)!

Projektā šobrīd jau ir iesaistījušies 617 uzņēmumi un kopā apmācīts 2051 darbinieks.

Kāpēc uzņēmēji piesakās šim projektam un sūta savus darbiniekus mācīties? Jo ir sapratuši, ka straujajai tehnoloģiju attīstībai jau vairs nevar izsekot pašu spēkiem un ka daudz izdevīgāk ir nosūtīt darbiniekus uz kursiem, kuros pieredzējušu un meistarīgu pasniedzēju vadībā zināšanu un prasmju apguvei ir lielāka efektivitāte.

Šajā projektā kursi ir veidoti tā, ka bez praktiskajām nodarbībām klasē, dalībniekiem ir pieejami interaktīvi e-kursi, kuros tiek piedāvāts iegūtās zināšanas un prasmes nostiprināt, izmantojot video demonstrācijas, patstāvīgā darba uzdevumus un pašpārbaudes testus.

Projekta ietvaros ir iespēja apgūt šādus kursus:

 1. Dokumentu sagatavošana un lietvedības organizēšana (ar Microsoft Word);
 2. Tabulas, aprēķini un grafiki (ar Microsoft Excel);
 3. Datu analīze un pārskatu sagatavošana, izmantojot elektroniskās tabulas (ar Microsoft Excel - lietpratējiem);
 4. Datorizēta grāmatvedības uzskaite ar Tildes Jumis Mini;
 5. Prezentācijas tehnoloģijas un metodes (ar Microsoft PowerPoint);
 6. IKT pamati uzņēmējdarbības atbalstam;
 7. Interneta iespējas uzņēmējdarbības atbalstam un attīstībai;
 8. Komunikācija ar klientiem un sadarbības partneriem;
  1. E-komercijas pamati un Interneta mārketings;
  2. Projektu vadības pamati.

Dalībnieki, kuri jau ir apmeklējuši mācības, savās atsauksmēs visaugstāk novērtē iespēju īsā laikā apgūt koncentrētu informāciju, kura tiek pasniegta ar orientāciju uz praksi un ikdienas pielietojumu. Viss mācību saturs ir vērsts uz to, lai iegūtās prasmes palīdzētu komersantiem savu ikdienas darbu padarīt efektīvāku, līdz ar to ietaupīt resursus un paaugstināt savu konkurētspēju.

Mācības nodrošina uzņēmumi, kuriem ir ilgu gadu pieredze datorapmācībā – Baltijas Datoru Akadēmija, Datorzinību centrs un Latinsoft. Šo uzņēmumu pasniedzēji tiek augstu vērtēti savas meistarības un kompetences dēļ.

Lai uzņēmums varētu piedalīties projektā un sūtīt savus darbiniekus uz mācībām, tam jāatbilst MMU projekta kritērijiem – darbinieku skaits līdz 50 un gada apgrozījums līdz 10 milj. EUR. Tāpat uzņēmums nedrīkst būt grūtībās nonākuša komersanta statusā.

Pieteikšanās projektam ir vienkārša un, atšķirībā no daudziem citiem Eiropas Savienības finansētajiem projektiem, nepieprasa komersantam iesniegt daudz dažādu dokumentu. Viss ir izdarāms elektroniski un īsā laikā. Nepieciešams tikai reģistrēties portālā www.mmu.lv un pēc tam elektroniski aizpildīt nelielu kvalifikācijas anketu. Papildu informāciju par kursiem un pieteikšanās kārtību var iegūt zvanot pa tālruņiem – 26475979; 67373235 vai pa e-pastu mmu@dzc.lv.

Atbilstīgi projekta noteikumiem, 80% izmaksu finansē Eiropas Savienība. Komersanta līdzfinansējumu šobrīd dažādu atbalsta kampaņu ietvaros nodrošina IKT nozare. 

Projekts Nr. APA/1.3.1.1.1/12/03/001 "Informācijas Tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai" (līgums Nr. L-APA-12-0031) tiek īstenots ar Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.3.1.1.1. apakšaktivitātes „Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts partnerībās organizētām apmācībām” atbalstu.

Reklāmraksti Vairāk >

Kaut kas traks!