Aknu aptaukošanās

Sanofi
  • Sanofi
1 / 1

Aknu aptaukošanos sauc par aknu steatozi un taukaino hepatozi. Tā ir situācija, kad aknās veidojas tauku nogulsnes, kas tālāk var kļūt par iemeslu aknu iekaisumam un aknu šūnu bojāejai, to vietā veidojoties rētaudiem un pēc tam – saistaudiem. No taukainām aknām var attīstīties nopietnas aknu slimības, kas var beigties ar aknu mazspēju. Veicot aknām ultraskaņas izmeklējumu, tieši šī problēma ir viena no biežāk atklātajām. Pasaulē taukainās aknas ir 20 – 40% cilvēku, bet 2 – 6% cilvēku piedevām vēl ir arī aknu iekaisums. 

Simptomu nav daudz

Cilvēks ir neizpratnē – man nekas nesāp, nekādu problēmu nav, no kurienes pēkšņi šāda kaite? Aknu aptaukošanās slimību nav tik vienkārši diagnosticēt, atzīst ārsti. Parasti tai nav daudz simptomu. Riska faktors ir palielināta ķermeņa masa un aptaukošanās, īpaši vidukļa rajonā. Kad taukainās hepatozes pazīmes parādās, tās var izpausties kā vēdera pūšanās, pilnuma sajūta labajā paribē, iespējama arī dzelte, visa ķermeņa nieze un mazi dzelteni ādas mezgliņi. 

Daudzveidīgi cēloņi

Aknu aptaukošanos izraisa ļoti dažādi faktori: vispārēja organisma aptaukošanās, 2. tipa cukura diabēts, arteriālā hipertensija, agri sākusies ateroskleroze, olnīcu policistoze, hroniskas aizkuņģa dziedzera un zarnu trakta slimības, alkohola lietošana, arī atsevišķu medikamentu lietošana, ilgstošs drudzis, vīrusu infekcijas, strauja novājēšana u.c.

Palīdzības plāns

Lai palīdzētu organismam tikt galā ar aknu aptaukošanos, jācenšas novērst vai vismaz samazināt riska faktorus, jāatsakās no alkohola lietošanas, jāievēro veselīga, sabalansēta uztura principi un jāraugās, lai būtu pietiekama fiziskā aktivitāte, kā arī jālieto hepatoprotektori – preparāti aknu aizsardzībai. Noteikti vajadzētu izmeklēties, lai pārbaudītu, vai cilvēkam nav attīstījies hronisks hepatīts.

Pareizs uzturs un kustīgs dzīvesveids

Kad ārsts skaidro pacientam, kas viņam jādara, lai ārstētu kādu slimību vai, vēl labāk – lai to nemaz nepieļautu, cilvēks nereti sāk garlaikoties tajā stāstījuma vietā, kur ir runa par veselīgu dzīvesveidu. Šķiet – lai jau dakteris lasa morāli, tik un tā neviens šos nosacījumus neievēro. Tā cilvēks palaiž garām svarīgas lietas, kas varētu veicināt viņa izpratni par to, kas notiek organismā. Runājot par aknu un visa ķermeņa aptaukošanos, daudzi to uztver vienkāršoti: ja negribi aptaukoties – tad neēd taukus. Taukus tīrā veidā parasti nav iespējams daudz ieēst, bet tie tiek uzņemti ar produktiem, kur tauki ir kombinācijā ar cukuru, piemēram, daudzu cilvēku iecienītie biezpiena sieriņi satur ievērojamu tauku un ogļhidrātu daudzumu. Dažkārt cilvēki meklē attaukotus produktus, bet tajā pašā laikā ēd daudz ogļhidrātu, kas ir ne tikai cukurā un saldumos, bet arī maizē, sulās, gāzētājās limonādēs, saldos augļos u.c. Ja cilvēkam ir pietiekama fiziskā aktivitāte, tad ogļhidrāti pāriet enerģijā, bet, ja viņš ir mazkustīgs, tad tie bioķīmisku reakciju rezultātā pārveidojas par taukiem. Tauki izgulsnējas ne tikai ārēji redzamās vietās, kā, piemēram, uz vēdera un gurniem. Aptaukoties var arī aknas un citi iekšējie orgāni. Tas ir viens no cēloņiem, kāpēc aknās nepārtraukti ir iekaisums un cilvēks var nemanot nonākt līdz cirozei, jo notiek līdzīgas izmaiņas kā alkohola lietošanas gadījumā. To sauc par nealkohola taukaino aknu slimību un tā ir raksturīga lielākajai daļai cilvēku ar lieko svaru. Nav iespējams precīzi noteikt, kādā ātrumā šī slimība progresēs katram konkrētam indivīdam.

Ēšanā jāiztiek bez pārmērībām. Kvalitatīvs uzturs ir gatavots no svaigiem produktiem mājās vai labā ēdināšanas iestādē. Tam izmantotas dabiskas garšvielas. Ja aknas ir veselas, tad asas garšvielas tām nekaitē un pat veicina gremošanas procesus. Ja aknas ir slimas, tad ar asām garšvielām nevajadzētu aizrauties. Uzturā nepieciešami saliktie ogļhidrāti, kas ir graudaugu produktos, rupjmaizē u.c. No taukiem pārsvarā ieteicami augu, nevis dzīvnieku tauki. Papildu slodzi aknām rada dažādi pārtikas konservanti, tāpēc cilvēkiem ar aknu problēmām tos nevajadzētu lietot. Veselu aknu īpašnieks reizēm var apēst kādu konservētu produktu, desu, kūpinājumu vai pusfabrikātu, tomēr to nevajag padarīt par sistēmu. Šie produkti mēdz būt arī pārsālīti, tādēļ aiztur organismā šķidrumu un nevajadzīgi veicina apetīti. 

Reklāmraksti Vairāk >

Kaut kas traks!