Universāls palīgs – mauriņa traktors

MAURIŅA TRAKTORS Cub Cadet CC 714 TF. Cena 1969 eiro /Andrejs TERENTJEVS, F64 Photo Agency
  • MAURIŅA TRAKTORS Cub Cadet CC 714 TF. Cena 1969 eiro /Andrejs TERENTJEVS, F64 Photo Agency
  • MAURIŅA TRAKTORS Cub Cadet CC 1018 AG aprīkots ar četriem pļaušanas mehānismu kopējošiem riteņiem, Briggs&Stratton dzinēju, variatora pārnesumkārbu (auto drive), displeju un pļaušanas mehānisma mazgāšanas uzgali. Cena: 2715 eiro /Andrejs TERENTJEVS, F64 Photo Agency
  • HIDRAULISKAIS PĀRNESUMS. Modeļa Cub Cadet CC 1224 KHP pļaušanas platums ir 127 centimetri – mehānisms aprīkots ar trim pļaušanas nažiem, četriem pannas kopētājriteņiem un diviem mazgāšanas uzgaļiem. Būtiskākā priekšrocība ir pārnesumkārba ar hidraulisko pārnesumu – vadība notiek tikai ar pedāli. Pļaušanas mehānisma ieslēgšana ir elektriska. Cena: 4025 eiro /Andrejs TERENTJEVS, F64 Photo Agency
  • TĪRĪŠANAS UZGALIS. Noderīgs papildelements ir pļaušanas mehānisma mazgāšanas uzgaļi, kas ļauj ērti atbrīvoties no nopļautās zāles paliekām. «Ja tie netiks iztīrīti, sāksies korozija, kas ietekmēs ierīces kalpošanas mūžu. Ja nav speciāla uzgaļa, asmeņiem jāpiekļūst mehāniski, taču, ja uzgalis ir, atliek pievienot tam šļūteni ar ūdeni un iedarbināt asmeņus,» teic M. Jaudzems /Andrejs TERENTJEVS, F64 Photo Agency
  • DISPLEJS. Lielākajai daļai Cub Cadet traktoru modeļu darba stundu patēriņš redzams displejā uz priekšējā paneļa, savukārt vienkāršākiem modeļiem uzskaite jāveic pašam darba darītājam, lai nenokavētu motora eļļas maiņu. Displejā uz ierīces paneļa parādās arī informācija par stāvbremzes stāvokli. Priekšrocība ir arī kruīza kontrole, ar ko aprīkoti lielākā daļa Cub Cadet mauriņa traktoru modeļu /Andrejs TERENTJEVS, F64 Photo Agency
  • MOTORA APKOPE. Pirmo reizi lietojot mauriņa traktoru, tas darbam pienācīgi jāsagatavo. «Ja motorā nav eļļas, tā ir jāuzpilda un pēc piecām darba stundām atkal jānomaina. Pēc tam eļļa jāmaina vai nu vienu reizi sezonā, vai ik pēc 50 darba stundām. M. Jaudzems iesaka izvēlēties mauriņa traktorus ar Briggs&Stratton dzinēju, kāds ir, piemēram, Cub Cadet CC 717 HG modelim, jo vajadzības gadījumā to rezerves daļas būs vieglāk pieejamas /Andrejs TERENTJEVS, F64 Photo Agency
1 / 6

«Par mauriņa traktora iegādi jāsāk domāt pirmām kārtām tiem, kam patīk darīt dārza darbus ērti un ātri un nepatīk daudz staigāt,» atzīst Mārtiņš Jaudzems, projekta Dārza tehnikas eksperti vadītājs. Savukārt pirms pļaušanas tehnikas izvēles un iegādes ir vērts noskaidrot, kādas ir ierīces funkcijas un kā ar to prasmīgi apieties.

Iegādāties mauriņa traktoru būtu vērts, ja pļaujamā platība ir lielāka par 2000 kvadrātmetriem. Tai pašā laikā jāņem vērā, ka ar to nevarēs nopļaut pļavu. Dārza tehnikas eksperti projekta vadītājs uzsver, ka traktori paredzēti mauriņa, nevis garas zāles pļaušanai: «Maksimāli pieļaujamais zāles augstums ir 15 centimetru. Daļai pļaušanas traktoru ir regulējams pļaušanas mehānisma augstums. Ar tikko iegādātu traktoru iesaka pļaut maksimāli augstākajā mehānisma režīmā. Pirmkārt, tas ļaus izvairīties no šķēršļu aizķeršanas, īpaši tad, ja nav pārliecības par to, vai zālienā nav akmeņu vai celmu. Otrkārt, ja mauriņš ir krietni ataudzis un vienā reizē tiek nopļauts viss, izskats nebūs pievilcīgs. Vienā reizē drīkst nopļaut ne vairāk kā vienu trešdaļu no zāliena garuma.»

Pļaušanas platums

«Pirms mauriņa traktora iegādes jāsaprot, cik līdzens vai nelīdzens ir mauriņš. Ja tas būs ļoti nelīdzens, radīsies problēmas, jo pļaušanas mehānisms ķersies pret akmeņiem, pauguriem un citiem šķēršļiem, kas paslēpušies zālienā. Tāpēc ir vērts pievērst uzmanību kopējošiem ritenīšiem, kas samazina iespēju mehānismam atdurties pret zemi. Pirmie nelīdzenumus skars ritenīši, tādā veidā pasargājot pļaušanas asmeņus,» stāsta M. Jaudzems.

Svarīgi arī pievērst uzmanību pļaušanas platumam, dzinēja jaudai un pārnesumkārbai. «Šaurākie pļaušanas mehānismi ir 96 centimetrus plati, taču Latvijā populārākie ir 107 centimetrus platie. Pieejami arī vēl lielāki – līdz pat 137 centimetriem.» Pļaušanas mehānisma platuma izvēle atkarīga no tā, cik liela ir teritorija, bet jo lielāks pļaušanas platums, jo ātrāk iespējams paveikt darbu. Mehānisma platums var ietekmēt arī mauriņa traktora pārvadāšanu un glabāšanu. M. Jaudzems iesaka: «Par to jādomā jau iegādes brīdī, lai nebūtu tā, ka tiek nopirkts traktors un tikai pēc tam cilvēks saprot, ka pietrūkst nieka trīs centimetru, lai to iedzītu garāžā vai šķūnītī.»

Pārnesumkārba ērtākai strādāšanai

Izvēloties mauriņa traktoru, uzmanība jāpievērš arī tā dzinējam – jācenšas izvēlēties tādu, kas ir pietiekami jaudīgs, lai ar to pļautu, kā arī varētu aprīkot ar aksesuāriem citu dārza darbu veikšanai. «Lielākajai daļai mauriņa traktoru ir 12 zirgspēku motors, bet Latvijā populārākie ir 18 zirgspēku motori. Svarīgi arī pievērst uzmanību dzinēja ražotājam. Piemēram, ja nepieciešamas rezerves daļas Briggs&Stratton dzinējam, tās varēs iegādāties jebkurā Latvijas vietā, jo ražotājs ir populārs,» uzsver dārza tehnikas eksperts.

«Svarīgs faktors ir arī transmisija jeb pārnesumkārba. No tā atkarīgs, cik ērta būs strādāšana. Šobrīd tirgū pieejamajiem modeļiem ir četru veidu pārnesumkārbas. Viena no vienkāršākajām un arī robustākajām ir visparastākā manuālā pārnesumkārba. Tā kā mauriņa traktoram nav atsevišķa sajūga, lai pārslēgtu pārnesumu, ir pilnībā jāapstājas un darbs jāpārtrauc. Ja vēlaties laideni mainīt traktora ātrumu, labāk nedaudz piemaksāt un iegādāties iekārtu ar cita veida pārnesumkārbu, piemēram, ar variatora pārnesumkārbu (auto drive). Braucot ar variatora pārnesumkārbu, pietiek tikai ieslēgt gaitu uz priekšu vai atpakaļgaitu un nospiest pedāli. Savdabīgs variatora un manuālās pārnesumkārbas hibrīds ir tā saucamās Transmatic pārnesumkārbas. No vienas puses, tai piemīt manuālās ātrumkārbas robustums un lielāka slodzes izturība, no otras puses – katrā pārnesumā iespējams mainīt ātrumu ar variatora pārnesuma palīdzību. Savukārt pārnesumkārbām ar hidraulisko pārnesumu parasti dzinējs ir tieši savienots ar siksnas pārvadu, un tas tiek vadīts ar hidrauliska sūkņa palīdzību. Jo spiediens ir lielāks, jo pārnesums ir augstāks. Pārnesumkārbu priekšrocība ir tā, ka ātrumu var laideni mainīt ar pedāli vai sviru un atsevišķa pārnesumu pārslēdzēja nav,» teic M. Jaudzems.

Piemērots citiem darbiem

Cub Cadet mauriņa traktori aprīkoti ar tādām funkcijām kā zāles izmešana uz sāniem un mulčēšana, kas rada mauriņam noderīgu mēslojumu. Ir iespēja pievienot arī savācējgrozu. Lielām platībām regulāra groza iztukšošana varētu būt apgrūtinoša.

Ja traktoram ir ne mazāk kā 18 zirgspēku dzinējs, to droši var izmantot arī citiem darbiem. «Lielākajai daļai modeļu priekšā var piestiprināt slaucītāju, aizmugurē – piekabi, kur sakraut zarus, lapas vai malku. Jāatceras, ka tad pļaušanas mehānisms jāuzliek uz augstāko režīmu un tam nevajadzētu darboties,» M. Jaudzems atgādina. «Daudzi traktori aprīkoti arī ar atpakaļgaitas pļaušanas funkciju – tā ļaus ietaupīt laiku, iebraucot, piemēram, stūrī. Lai to iedarbinātu, nepieciešams pagriezt aizdedzes atslēgu un nospiest attiecīgo pogu uz ierīces paneļa.»

Komentāri [3]

 
I am pig
Ohm you article too long please post again.thanks
I am pig hermesoutlet.rxusainternational.net/
28.maijs 2014, 10:44 Atbildēt
wow gold
Any of these wow gold bigwow.over-blog.com/ usually aren't as effective as Thought about required, one more comparisons precisely how tricky hook them up to and additionally for wear are true The case! (Just like the some other owner at this website, I do have compact bottom along with shins far too) You'll want to have a go with difficult, items ankles seem lost once you have people away. Desire I did wanted all of them in stores prior obtaining online.
26.maijs 2014, 13:14 Atbildēt

Reklāmraksti Vairāk >

Kaut kas traks!