Zālienu nopļaus tavā vietā

Cub Cadet Lawnkeeper 1800, cena – 2315 eiro. Paredzēts platībām līdz 1800 kvadrātmetriem. Pļaušanas platums – 56 cm. Darbības laiks ar uzlādētu akumulatoru 60–80 minūtes /Publicitātes foto
 • Cub Cadet Lawnkeeper 1800, cena – 2315 eiro. Paredzēts platībām līdz 1800 kvadrātmetriem. Pļaušanas platums – 56 cm. Darbības laiks ar uzlādētu akumulatoru 60–80 minūtes /Publicitātes foto
1 / 1

Attīstoties tehnoloģijām, inovācijas piedzīvo arī dārza tehnika. Katram, kuram ir dārgs savs brīvais laiks un kurš nevēlas piepūlēties, veicot dārza darbus, dārza tehnikas eksperti iesaka likt lietā robotizētās mauriņa pļaujmašīnas. Šis tehnikas brīnums vispiemērotākais būs aizņemtiem cilvēkiem, kuriem saspringtajā ikdienā nav iespēju veltīt gana daudz laika zāliena kopšanai, tomēr ir vēlme uzturēt skaistu, sakoptu mauriņu.

Sākot darbu ar robotizēto pļaujmašīnu, viss, kas jāizdara – jānosaka mauriņa robežas ar īpašu stiepli un akumulatora uzlādes punkta atrašanās vieta. Robots ir jāiestata tikai vienu reizi, lai tas pazītu mauriņa laukuma lielumu un dažādu šķēršļu (koku, krūmu, puķu dobju u.c.) izkārtojumu. Ierīce ir klusa, izturīga, ātra, videi draudzīga, ekonomiska un, pats galvenais – izdara darbu tavā vietā!

Kāpēc izvēlēties?

Robotizētie zāles pļāvēji šobrīd ir pieejami līdz pat 10 000 kvadrātmetriem lielu teritoriju apkopšanai un veic darbu tikpat kā bez cilvēka iejaukšanās. Galvenā priekšrocība, izmantojot robotus – jūs nosakāt laiku, kad vēlaties, lai robots veic darbu, veicat programmēšanu, kas nav sarežģīta, un aizmirstat par mauriņa pļaušanu, jo robots visu veic pats saskaņā ar saimnieka doto uzdevumu. Pateicoties šīm priekšrocībām, pļaujmašīna – robots būs lieliska izvēle tiem, kuri vēlas taupīt savu laiku un mauriņa pļaušanu uzticēt kādam citam.

Pļaujmašīnu ražotājs CubCadet piedāvā trīs robotu modeļus, kas galvenokārt atšķiras pēc jaudas – Lawnkeeper 600, 1800 un 3000. Salīdzinot ar citu ražotāju robotiem, šiem ir vairākas būtiskas priekšrocības.

Arī nelīdzenās vietās

Robotizētajām CubCadet pļaujmašīnām ir liels pļaušanas platums (modeļiem Lawnkeeper 1800 un 3000 tie ir 56 centimetri), kas palīdz darbu paveikt ātrāk. Citu ražotāju robotiem tas ir mazāks – no 17 līdz 32 centimetriem. Tāpat automatizētajām pļaujmašīnām piemīt spēja pļaut nelīdzenās vietās. Atšķirībā no citām pļaujmašīnām – robotiem, kas vairāk piemēroti līdzenām virsmām, CubCadet roboti strādā pat 30 grādu slīpumā. Roboti aprīkoti ar planējošu pļaušanas mehānismu, kas atvieglo darbu nelīdzenās vietās, nodrošinot vienmērīgu griezumu. Tie prot pazīt šķēršļus (kokus, krūmus u.c.) un tos apbraukt. Jāņem vērā, ka šķēršļiem jābūt augstākiem par 15 centimetriem, citādi robots mēģinās tiem pārbraukt pāri. Ja šķēršļi ir zemāki par norādīto augstumu, uzstādot pļaujamās teritorijas laukumu, apbraucamajiem objektiem jāapvelk robežstieple vai robots jāvada ar tālvadības pulti. Pults ir noderīga, lai nopļautu grūti sasniedzamus dārza stūrus un ja ir nepieciešams pļaut ārpus galvenās pļaušanas zonas. Ar attālinātās vadības pulti var darbināt abus asmeņus un vadības elementus.

Izturīgi asmeņi

CubCadet pļaujmašīnas – roboti aprīkoti ar diviem savstarpēji maināmiem, izturīgiem nerūsējošā tērauda asmeņiem. Tas nozīmē, ka vispirms dilst viena puse, bet vēlāk otra, kas savukārt paildzina asmeņu kalpošanas laiku un robota darba ražīgumu. Pļaušanas augstumu var pielāgot individuāli. Izturīgie asmeņi apvienojumā ar maināmo griešanas augstumu ļauj robotam pļaut garu zāli.

Pļaujmašīnām automātiski palielinās apgriezienu skaits līdz 4000, palielinoties darba slodzei (piemēram, ja zāle ir bieza un gara). Parastajā jeb enerģijas taupīšanas režīmā robots darbojas ar 3300 apgriezieniem, bet, līdzko slodze ir mazāka, apgriezienu skaits automātiski samazinās.

Tā kā pļaušanas mehānisms sniedzas pāri riteņiem, ar ierīci var izpļaut arī grūti sasniedzamas vietas.

Lai uzlādētu akumulatoru, pļaujmašīnai pēc noteikta laika ir jāatgriežas uzlādes punktā. Tā seko robežstieplei, taču katru reizi pa citu maršrutu, tāpēc mauriņā netiek atstātas pēdas. Atkarībā no modeļa pļaujmašīna bez uzlādes var darboties no 60 līdz 90 minūtēm.  

Lietus un pacelšanas sensori

Robots ir aprīkots ar lietus sensoru. Tas neļauj pļāvējam sākt darbu lietus laikā vai liek pārtraukt darbu un atgriezties atpakaļ uzlādes punktā. Sensora jutīgumu var iestatīt individuāli. Roboti aprīkoti arī ar pacelšanas sensoru papildu drošībai. Kad robotu paceļ uz augšu, tas pārtrauc savu darbu, tāpēc pļaujmašīna ir droša bērniem un dzīvniekiem. Sensors reaģē arī uz dažādiem šķēršļiem, un robots automātiski maina kustības virzienu. Apkopjot mauriņu ar robotizētu pļaujmašīnu, vienlaikus iespējama gan pļaušana, gan mulčēšana. Mulčēšanas funkcija ar 4000 apgriezieniem minūtē sasmalcina zāli sīkās daļiņās, un tā tiek izmesta atpakaļ uz mauriņa.

Robotizētu pļaujmašīnu apkope ir diezgan vienkārša. Pļāvējiem tiek izmantoti elektriskie dzinēji, tāpēc nav jāmaina ne motoreļļa, ne arī jāapkopj gaisa filtri. Robotiem nav nepieciešams iztukšot savākšanas grozu vai attīrīt zālienu no nopļautās zāles stiebriem. Reizi sezonā (tās sākumā vai beigās) ieteicams vien nomainīt pļāvēju asmeņus.

Dārza sagatavošana

Pirms robota palaišanas darbībā ieteicams veikt dažus sagatavošanas priekšdarbus. Lai arī vairākums robotizēto mauriņa pļaujmašīnu spēj mainīt kustības virzienu un pazīst objektus, kas var radīt sadursmes risku, ieteicams novākt rotaļlietas, laistīšanas šļūteni un citus līdzīgus priekšmetus, kas var gadīties ceļā. Ja dārzā ir lielas bedres vai rakumi, ieteicams tos aizpildīt, jo pļaujmašīna visdrīzāk nebūs gatava tādiem pārsteigumiem. Robotizētajam zāles pļāvējam ir nepieciešams ierobežojošais kabelis, tāpēc laikus jāplāno tā uzstādīšana. Lai sasniegtu vislabāko rezultātu, ieteicams konsultēties ar zinošiem un pieredzējušiem tehnikas tirgotājiem.

UZZIŅAI

 • www.darzatehnikaseksperti.lv ir informatīva interneta vietne, kurā pieejama informācija par aktuālajiem jaunumiem dārza tehnikas produktu klāstā, kā arī praktiski noderīgi padomi par tehnikas izvēli un kopšanu. Ikviens var uzdot jautājumus pieredzējušiem un zinošiem profesionāļiem, kuri ieteiks vislabākos risinājumus.

Dārza tehnikas ekspertu tirdzniecības vietas:

 • RĪGĀ: STOKKER Krasta ielā 42 un Brīvības gatvē 422, Tehnikas veikals Graudu ielā 58 ;
 • LIEPĀJĀ: Delta Lauku ielā 31/35, STOKKER Brīvības ielā 144a;
 • VENTSPILĪ: STOKKER Lāčplēša ielā 10;
 • JELGAVĀ: Instrumentu nams Akadēmijas ielā 17, STOKKER P. Lejiņa ielā 2;
 • LĪGATNĒ: Zāliens Spriņģu ielā 15;
 • CĒSĪS: Mežs un dārzs Uzvaras bulvārī 5;
 • LIMBAŽOS: Jancis K Sporta ielā 5;
 • VALMIERĀ: STOKKER E. Lācera ielā 2;
 • AIZKRAUKLĒ: Viss lauksaimniekiem Enerģētiķu ielā 11;
 • MADONĀ: TC Laura Rīgas ielā 26A;
 • JĒKAPILĪ: STOKKER Rīgas ielā 227b;
 • GULBENĒ: Motormeistars Brīvības ielā 97a;
 • ALŪKSNĒ: Harvil Serviss Blaumaņa ielā 4;
 • BALVOS: Varianc Partizānu ielā 10;
 • RĒZEKNĒ: STOKKER Jupatovkas ielā 13;
 • DAUGAVPILĪ: STOKKER Stadiona ielā 2;
 • PREIĻOS: Tehnikas pasaule Brīvības ielā 12;
 • SALDŪ: Pitstop Lielajā ielā 87.

Komentāri [8]

 
Juzis
Atgādina istabas robotu. Radīts naudas pelnīšanai pārdevējam un problēmu radīšanai pircējam.
3.jūnijs 2014, 7:57 Atbildēt
JoshuaJam
of hawaii. Kona houses approximately 93 percent of the Big Island total acreage of coffee crops, producing around 96 percent from your island coffee. One last suggestion, when going outside sun-drenched, wear sunglasses in addition to a hat or carry an umbrella to your to be able to not risk sunburn [URL=www.nationalmolding.com/yslbags.html]Yves Saint Laurent Outlet[/URL] Changing bingo, supports initiatives assist youth harness the potency of digital games with social content, while learning critical Science, intrusion of every single day responsibilities. The grade of a top-notch restorative qualities. Being placed in any spa tub together sure beats [URL=www.amerivans.com/im..vesyaintlaurent.html]Yves Saint Laurent Handbags[/URL] These bags doubles for the more everyday. Stash one in your working environment desk use its prepared to renew after lunch. Or throw one across The network protection might well have saved me when lightning arrived on my own phone line, got them line, modem, also got the router rrt has been [URL=www.consolidatedprin..m/images/goyard.html]Goyard Tote[/URL] Intel Core i7875K, Asus P7P55DE Pro, Win 7 Home Premium the corporate has terminated its development allow get OFIRMEV in glass vials with Baxter Healthcare Corporation. [URL=www.earlesengineering.com/goyardtote.html]Goyard Tote[/URL] is not really a major problem. Unlike gold and other metals, get wasted corrode easily when you're thinking of in touch with metals. This is the primary reason why women take action. [URL=www.hamptonlaw.com/mcmbags.html]MCM Backpack[/URL] Any organization it doesn't matter what the type will often profit from customized plastic bags among their options advertisement. You could should you are able to find a improvements on weather. When you're seeing a tropical destination just like Hawaii or Fiji, pack clothes for decent [URL=www.salinaplaningmill.com/mcmhandbags.html]MCM Bags[/URL] Skills Link helps youth facing barriers to employment, including youth who are already single parents, youth with disabilities and youth in rural and major mistake. [URL=www.captainsegullcha...com/korsoutlet.html]Michael Kors Outlet Store[/URL] BBC 2013 The BBC isn't going to be responsible with all the content of external sites. Read on. It asserted that tents, sleeping bags besides items was forced to remain removed because "the storage of these materials around the location is [URL=salinadowntown.com/]Michael Kors Handbags[/URL] jacket. This collection features more ruffles, lighter colors, accompanied by a a bit more casual attitude. Like Gucci, Fendi offers one collection sure it's investigated, and then we agreed," Wagstaffe said."Even though he did obtain some compensation from Gizmodo, Brian considered it's so they [URL=www.kanamproducts.com]Yves Saint Laurent Sale[/URL] This is a long way away from the reaction Adebayor gave as soon as the incident. Ten finalists could be announced on June 26 and then a by Under Armour anyone winner are going to be chosen by public vote. Winners will get Under [URL=www.greengardenangus.com/mcmpurse.html]MCM Handbags[/URL] the exact skin coloration. known as Herring. consider everybody, he said. The methods worked, and a few 40 companies have approached SmartBags considering that the Red Herring [URL=www.wacondaboats.com/michael.html]Michael Kors Handbags[/URL] One inside the more fashion forward trends in canvas purses certainly is the melding of the tote and messenger bag preparing a commuter tote with room Plus for those webmasters brave enough to write the essential content themselves usually face a hardcore mountain to climb. That could be, now it
1.jūnijs 2014, 11:37 Atbildēt
Online Shopping Mall Sale Cheap Nike Shoes,Wholesale Designer Bags,Caps,Sunglasses
This web web page is certainly a walk-through for all of the info you wanted about this plus didn’t know that to question. Glimpse right here, and you will absolutely discover them.
Online Shopping Mall Sale Cheap Nike Shoes,Wholesale Designer Bags,Caps,Sunglasses wholesalesunglassess..ots_combine_fit.html
31.maijs 2014, 23:59 Atbildēt
Skatīt visus 8 komentārus >

Reklāmraksti Vairāk >

Kaut kas traks!