Noderīgi padomi, kā ietaupīt naudu

Publicitātes foto, Gudriem.lv
  • Publicitātes foto, Gudriem.lv
1 / 1

Pelni naudu iepērkoties!

Daudzi veikali saviem klientiem piedāvā lojalitātes jeb klientu kartes, kuras vairumā gadījumu iespējams iegūt bez maksas. Plašāku informāciju par klienta kartes iegūšanu un tās sniegtajiem labumiem noteikti varēs sniegt veikala pārdevējs. Vairumā gadījumu uz klienta kartes iespējams gan uzkrāt punktus, kurus vēlāk var izmantot, lai norēķinātos par pirkumu, gan iespējams iegādāties preces ar atlaidi, kas ļauj ietaupīt.

Iepirkšanās interneta veikalos var palīdzēt ietaupīt naudu. Piemēram, iepērkoties kolektīvās iepirkšanās portālos ir iespējams iegādāties dažādas preces un pakalpojumus ar atlaidēm līdz pat -90%.

Transporta izmantošanu var padarīt ekonomiskāku! Ja ikdienā izmanto personīgo auto. Atrodi līdzbraucējus, ar kuriem varēsi dalīt degvielas izmaksas. Ja izmanto sabiedrisko transportu, iegādājies mēnešbiļeti vai dienas braucienus, ja dienā paredzēti vairāki braucieni. Savukārt, ja laukā ir labi laika apstākļi, dodies uz darbu vai mājām ar kājām vai velosipēdu.

Komunālo pakalpojumu izmaksas var tikt samazinātas. Dzīvokļiem, kuri aprīkoti ar krāsns apkuri, komunālie maksājumi mēnesī var būt līdz pat 100 EUR lētāki. Savukārt, kā alternatīvu apkures veidu iespējams izmantot gāzes vai ar elektroenerģiju funkcionējošas apkures iekārtas, kas var ļaut ietaupīt līdz pat 3 reizēm. Lai ietaupītu patērēto elektroenerģiju, izejot no mājas neaizmirsti atvienot elektroierīces, kuras prombūtnes laikā nav nepieciešamas. Tāpat ieteicams nomainīt parastās spuldzītes pret ekonomiskajām vai LED spuldzītēm, kas būs ekonomiskākas un kalpos ilgāk.

Plānojot jaunus pirkumus, vispirms rūpīgi izvērtējiet, kas jums tiešam ir nepieciešams un kas tomēr būtu lieks. Pērciet un glabājiet mājās tikai visu vajadzīgo. Ja izrādās, ka tomēr esat iegādājušies kaut ko tādu, ko pavisam neizmantojiet, pārdodiet to, tādā veidā iegūsiet papildus naudu jauniem pirkumiem.

Atteikšanās no kaitīgiem ieradumiem ir lieliska naudas ekonomija! Piemēram, parēķiniet cik naudu mēnesī vai gādā jūs iztērējiet cigarešu vai alkohola iegādei un kādus alternatīvus pirkumus jūs varētu veikt par šo naudu. Šādā veidā jūs gan atbrīvosieties no kaitīga ieraduma, gan varēsiet ieekonomēt naudu.

Plānojiet un iegādājieties ceļojumu laicīgi! Rezervējot lidmašīnas biļetes un viesnīcas numuriņus vismaz 4-6 mēnešus iepriekš jūs varēsiet ievērojami ietaupīt naudu.

Tikko saņemtu algu nevajadzētu uzreiz tērēt dažādiem pirkumiem, bet gan sākumā aprēķināt, cik liela summa būs nepieciešama rēķinu nomaksai un cik liela naudas summa paliek pāri pēc rēķinu nomaksas citiem izdevumiem. Noteikti veidojiet uzkrājumus nākotnei, lai neparedzētu izdevumu gadījumā jums būtu pieejami papildus naudas līdzekļi.

Ja jūs negaidīti pārsteidz neplānoti izdevumi un ar saviem līdzekļiem jums nepietiek, kā arī nav uzkrājumu vai iespējas lūgt palīdzību no citiem cilvēkiem, tad pastāv iespēja izmantot tādu pakalpojumu ka ātrie kredīti. Pirms tam gan rūpīgi izvērtējiet savas iespējas atmaksāt kredītu.

Reklāmraksti Vairāk >

Kaut kas traks!