Kafijas automāta izvēle - Galvenie izvēles kritēriji, kas tev noderēs!

Komentāri [6]

 
pluto
Kaut kāds nejēdzīgs raksts. Pirmkārt priekš sevis jānoskaidro, vai gribu dzert pa īstam labu kafiju, vai mani apmieriās jebkāda. Ar kafijas automātiem ir līdzīgi kā ar fotokamerām. Ar ko atšķiras profesionāla kamera no "ziepju trauciņa"? Profesionālā kamera dod plašas iespējas kontrolēt procesu un iegūt tādas bildes, kādas vēlies, piemērojoties apstākļiem. Ar ziepju trauciņu notēmē un spied - bilde iznāks tāda, kādu kameras automātika uztaisīs. Tāpat ar kafiju. Pilnautomāts ir "ziepju trauciņš" - nospied pogu un iztecēs, kas iztecēs. Maz cerību, ka tā būs kafija manā gaumē. Labs pusautomāts līdzinās spoguļkamerai - automātiski uztur tikai tvaika temperatūru un spiedienu, pārējo nosaki pats. Cik stipri piepresēt kafiju sietiņā, cik ilgi laist tvaiku un pārtraukt, kad strūkla sāk kļūt gaiša. Arī dzirnaviņas noregulē atbilstoši konkrētajām pupiņām, gaisa mitrumam tajā dienā, utt. Tas prasa ievingrināšanos, bet rezultāts ir daudz personīgāks. Labs pusautomāts var būt divreiz dārgāks par pilnautomātu. Ļoti būtiska ir grupa - detaļa, kurā notiek espreso gatavošana. Līdz šim nepārspēta ir Faema e61 grupa, bet aparāti ar tādu var maksāt sākot no 1000 eiro. Ja neesi uz to gatavs vai personīgā kafijas gaume nav tik svarīga, tad tiešām var skatīties uz pilnautomātiem vai vēl trakāk - spilventiņu vai kapsulu aparātiem. Perkolatori (ar filtra tūtu) ir cits stāsts. Atsevišķa klase ir ar roku nospiežamās espresso mašīnas. Tās ir lētas un īsti meistari ar tādām protot pagatavot vislabāko espresso. Taču tas tiešām prasa meistarību.
15.jūnijs 2016, 21:26 Atbildēt
to pluto Tabita
pirmkart, paldies!nejedzigiem rakstiem, galvenais ir komentari;)Uz to ari ceru vienmer.Lai sis raksts man palidzetu, tas butu jaraksta ka pluto komentars,lai salidzinot razotajus,cenu ,es varetu izveleties savam velmem un maka biezumam vismaz videjo arimetisko...a bet ne, ta vieta filozofiska tuksruna:)
23.jūnijs 2016, 21:07 Atbildēt
Arābika
Mans automāts tāds. Krūzē ieberu 2 vai 1 tējkaroti maltas kafijas (atkarībā vai kuņģis sāp vai ne), uzleju verdošu ūdeni, un pēc brītiņa dzeru.Nekas labāk nav izdomāts.:)
17.augusts 2016, 17:13 Atbildēt
Gotfrīds Kols
Facepalm. Nefiltrētu kafiju izfiltrēs jūsu iekšas - kuņģis, aknas. Dakteri jums ar matemātisku precizitāti izskaitļos kad gaidīt pārsteigumus.
22.septembris 2016, 9:58 Atbildēt
Reklāmprofesionālis
Tam, kas sagatavojis šo reklāmrakstu, vajadzētu palasīt komentārus, kuri ir daudz saturīgāki, nekā pats raksts.
Bet tam, kas samaksājis par šo reklāmrakstu var izteikt tikai līdzjūtību - nauda ir, bet saprašana, kā to izlietot - ku-kū...
22.augusts 2016, 17:29 Atbildēt
Finks
Idiotu skaits, kas mēģina rakstīt to, kam nav nekādas jēgas, nesamazinās...
26.septembris 2016, 13:27 Atbildēt

Reklāmraksti Vairāk >

Kaut kas traks!