Viss, kas jums jāzina par WordPress

Publicitātes foto
  • Publicitātes foto
1 / 1

Gadījumā, ja vēl nezināji, WordPress ir diezgan nozīmīga sistēma.

Gandrīz 80 miljonu mājas lapu un blogu izmanto kādu WordPress formu. Būtībā šis skaits ir tikpat liels kā Vācijas iedzīvotāju skaits, tas vien tā- uzziņai.

Kā CMS (satura vadības sistēmai) WordPress pieder 59% tirgus daļas. Ir arī 44000 spraudņu, kas pieejami WordPress un ir lejupielādēti vairāk nekā miljards reižu.

Tāpēc piekritīsiet - WordPress ir kas diezgan īpašs.

Taču tā kā ar jebko mazpazīstamu, WordPress bieži vien netiek uztverta pareizi. Regulāri cirkulē nepatiesi mīti un novecojušas baumas. Bet tā kā izjūtam spēcīgu mīlestību pret WordPress, mēs vēlējāmies veltīt nedaudz laika, lai iebilstu nepareizajiem apgalvojumiem.

Lūk, kas jums jāzina par WordPress. Patiesība, meli un viss, kas ir pa vidu.

WordPress.com un WordPress.org nav viens un tas pats, taču tās ir līdzīgas

Sāksim ar vismulsinošāko. Tātad WordPress pati par sevi ir bezmaksas atklātā pirmkoda centrālā vadības sistēma. Kas svarīgi - tās programmatūra ļauj cilvēkiem izveidot, organizēt un atjaunināt mājas lapas bez manuālas kodu ievadīšanas katrā lapā.

Būtībā WordPress pieejama divos veidos.

Pirmkārt, ir WordPress.com. WordPress.com ir blogu uzturēšanas pakalpojums, kas nav īpaši atšķirīgs no Blogger. Tā ļauj personai izveidot bezmaksas mājas lapu, kas operē uz klientam pielāgotas WordPress programmatūras versijas. Šajā versijā ir ierobežojumi - kādas tēmas un spraudņus tā spēj izmantot.

WordPress.com mājas lapa nevar tikt nodota citam uzturētājam. Tas ir tāds kā nestandarta piedāvājums.

WordPress.org no otras puses, ir mājas pilnai atklātā pirmkoda WordPress programmatūrai. Ja uzņēmums jums veido WordPress mājas lapu, tad šis ir tas, ko viņi izmanto. Tas, ko mājas lapa, kurā pašlaik atrodies, izmanto.

Ar WordPress.org programmatūru iespējams izdarīt gandrīz jebko.

Esat apjukuši? Neuztraucies, jūs neesat vienīgie!

Sākot ar šo brīdi mēs pārsvarā runāsim par pilno WordPress (.org) platformu.

WordPress der vairāk nekā blogošanai vien

Par laimi tik bieži vairs nenākas saskarties ar situāciju, kā tas lielākoties bija pirms dažiem gadiem, kad sakot klientam, ka veidojam WordPress mājas lapas, viņu atbilde skanēja līdzīgi kā “ bet es nevēlos blogu, es vēlos mājas lapu”.

Tāpat kā ar .com versus .org situāciju, arī šeit ir diezgan pamatots iemesls apjukumam.

WordPress saknes meklējamas blogošanā. Kad WordPress bija tikko izveidota, tā bija domāta lielākoties blogu rakstīšanai (un WordPress.com vēl joprojām ir). Dažas no lielākajām WordPress mājas lapām primāri ir blogi.

Bet šodien WordPres ir kas daudz vairāk nekā tikai blogošanas platforma. Protams, tajā vēl joprojām ir iebūvēta skaista un viegli lietojama blogošanas sistēma, bet tāpat ir arī simtiem tūkstošu WordPress mājas lapu, kas blogošanas iespējas nemaz neizmanto.

Vienkāršāk sakot, WordPress ir mājas lapas platforma “ viss vienā”. Tā var izdarīt jebko.

Tas ved mūs pie nākamā punkta…

WordPress ir izmantojama visu izmēru un funkciju veidu mājas lapām

Ir visu formu un izmēru WordPress mājas lapas. Daži varētu domāt, ka WordPress ir piemērota vienīgi mazāka izmēra mājas lapām, kurām nav pārāk daudz lapu, vai blogam. Bet tā nav tiesa.

Protams, esam veidojuši mazas mājas lapas vienas lapas izmērā. Bet esam izveidojuši arī WordPress mājas lapas, kas sastāv no simtiem lapu, publikācijām un produktiem.

Tieši tā - produktiem.

Ja plānojat uzsākt e-komerciju, WordPress piedāvā spēcīgus risinājumus ar Woocommerce. Būtībā Woocommerce ir bezmaksas WordPress pielikums (add-on), taču, lai to varētu pilnībā izmantot, visticamāk būs jāiegādājas daži premium spraudņi.

WordPress var izmantot arī sociālo tīklu mājas lapu veidošanā, skolu tiešsaistes, plānošanas sistēmu un daudz kā cita veidošanā.

WordPress ir MPO[1] draudzīga, bet ir jāpieliek darbs

WordPress ir izveidota un strukturēta tā, ka tajā ir iekļautas meklēšanas ierīces. Veids, kādā izkārtotas lapas, saites, attēli u.c. balstīts uz to, kā meklētājprogrammas pārmeklē tīmekļa vietnes. Ir liela atšķirība starp meklētājprogrammas optimizācijai draudzīgu vietni un tādu, kas optimizēta ar meklētājprogrammu.

WordPress ir droša, bet uzbrukumi notiek biežāk

WordPress komanda vienmēr smagi strādā pie atjauninājumiem, labojumiem un drošības pielāgojumiem. Un tam ir savs iemesls. WordPress popularitātes un atvērtā pirmkoda rakstura dēļ tai bieži uzbrūk.

Tas ir tas pats iemesls, kāpēc Windows un Android ierīcēm ir vairāk ļaunprātīga satura. Tāpēc, ka lielākā daļa pasaules iedzīvotāju tās lieto.

Tas nenozīmē, ka WordPress ir nedroša. Gluži pretēji. Kamēr vien sekojat līdzi atjauninājumiem, ievērojat pienācīgu piesardzību drošības ziņā un turaties pa gabalu no sliktiem spraudņiem, visam vajadzētu būt kārtībā.

WordPress ir lietotājiem “superdraudzīga”, bet iespējams tev vajadzēs izstrādātāju

Ja runājam par lapu pievienošanu vai pārveidošanu, blogu rakstīšanu vai kādu jomu pielāgošanu, piemēram, izvēlnes, WordPress tik vienkārša, cik vien var būt. Atkarībā no tā, kādas tēmas un spraudņus izmantojat, iespējams veikt arī sarežģītākas izmaiņas.

Kopumā ir ļoti daudz dažādu resursu kur jūs varat iemācīties lietot šo programmatūru un https://WPWarfare.com ir viens no tiem.

Komentāri [4]

 
wow
kurš tik sūdīgi pārtulkojis?
29.septembris 2017, 15:13 Atbildēt
asd
Vislabāk ir to nelietot.
31.jūlijs 2017, 17:09 Atbildēt
Piemērs
Piemērs ir mājaslapa - topraksti.lv
12.jūlijs 2017, 18:26 Atbildēt
Skatīt visus 4 komentārus >

Reklāmraksti Vairāk >

Kaut kas traks!