TAUTA ŠŪMĒJAS: Vai tas ir normāli - 9000 eiro nodoklis par savu mājokli?

F64/attēlam ir ilustratīva nozīme
  • F64/attēlam ir ilustratīva nozīme
1 / 1

Lai arī 11. aprīlī Ministru kabinets neatbalstīja nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim, tā vietā rosinot mazināt kadastrālās vērtības ietekmi uz NĪN aprēķinu, facebook dobubiedru grupa "Par NĪN (nekustamā īpašuma nodokļa) ATCELŠANU vienīgajam īpašumam-mājoklim!" turpina savu aktīvu darbību - cilvēki turpina paust savu sāpi, pārdomas un piedzīvoto saistībā ar NĪN.

Piemēram, Rasma Pāvuls-Pāvuliņa raksta: "Ar visu savu sirdi un dvēseli pievienojos savas tautas lūgumam: Valdība -Jums ir jāizprot savas latviešu tautas liktenis un jāļauj piepildīties tautas lūgumam un cerībām atcelt NĪN nodokli vienīgajam īpašumam, jo tauta nespēj pacelt Jūsu uzliktā nodokļa smagumu, tauta tiks izlikta no savām tēvu-tēvu mājām un tik daudz nabadzības visapkārt sen nav redzētas Latvijā, jo jaunie lielāko tiesu aizbraukuši meklēt labāku dzīvi.

Bet vecie, nespējīgie, nabagi un pensionāri ar viszemākajām pensijām visā ES nu patiesi nav spējīgi nomaksāt NĪN. Vai Jūs vēlaties pieredzēt kaunu visā ES, kad no mājām un dzīvokļiem tiks izlikti cilvēki un mētāsies pa patversmēm un ielām vai pat dzīvos zem tilta?"

Māris Kalve: "Nupat parosījos pa Rīgas būvvaldi Amatu ielā 4. Iemesls - vajag konsultāciju studijas telpu rekonstrukcijas papīru nokārtošanai (tai pašai, kur šogad par 100m2 jāmaksā 800EUR), jānodod ekspluatācijā. [...] Nācās gaitenī pārmīt vārdus ar bēdubrāli, viņam ģimenes māja Mežaparkā. Nodoklis šogad - 9000 EUR. Jā 9 ar 3 nullēm.

Nezinu, cik liela māja, esot 4 bērni viņam. Un sapratu, ka kaut kas arī ar būvatļauju netā, šis nu jau 3 mēnešus staigājot ar papīriem 2x nedēļā, izmisis reāli. Cilvēki, bet.. DEVIŅI TŪKSTOŠI nodoklis par savu māju. Nožēloju ka nepajautāju vārdu, goda vārds taisnība. Pārjautāju 3 reizes, jo neticēju savām ausīm."

Komentāri [146]

 
Zita
Vai tad nesaprotat? Latviešus grib izdzīvot no viņu mājām.
Vedīs cit tautiešus tiem jau nebūs jāmaksā tādi lieli nodokļi.
17.aprīlis 2017, 10:24 Atbildēt
tautas balss
Latvijas Bankai ar likumu ir noteikts pienākums nodrošināt cenu stabilitāti valstī! Kāpēc nesūdzam tiesā Latvijas banku,ja tā nepilda likuma prasību? Kā tas ir iespējams,ka LB var atļauties uzspļaut LIKUMAM,bet no tautas prasa likumu respektēšanu. Gaidām atbildi no Tieslietu ministrijas!
17.aprīlis 2017, 9:51 Atbildēt
vendetta
Ja politiķi nevar atbildēt uz jautājumu,kāpēc LB var nesodīti nepildīt likuma prasības,tad ir pilnīgs juridisks pamats jautājumu nodot izskatīšanai SAB un Satversmes tiesā!
17.aprīlis 2017, 10:32 Atbildēt
Janis
Jà, mani ar apzog. Stràdàju divos darbos lai galus savilktu kopà. Un nekaadi nevaru ar to ciiniities. Ir jàjiet ar gràbekĺiem un cirvijiem uz saeimu. Likumiga tautas apzagshana. Taivietà lai uzbuuveetu ruupniicu, vieglàk tautu apzagt
16.aprīlis 2017, 23:38 Atbildēt
Likums
Vispār likums dod iespēju katrai pašvaldībai noteikt nodokļa likmi 0,2-1,5 procentu robežās no kadastrālās vērtības. Ja pašvaldība to nav izdarījusi, likums pasaka piemērojamās likmes. Turklāt pašvaldības var piemērot atlaides līdz 90 procetiem no maksājamās summas. Pašas.
Jāiet ir uz pašvaldībām.
17.aprīlis 2017, 0:53 Atbildēt
Skatīt visus 146 komentārus >

Kaut kas traks!